Dokupienie pamięci RAM

Witajcie,

 

Posiadam strasznie leciwy, a właściwie zabytkowy komputer, w którym prawie nic nie było wymieniane od nowości. Posiadam płytę główną  Shuttle AK32A, a pamięci Ram mam 512mb. Czy mógłbym dokupić pamięć do tej płyty głównej, jeśli tak to do jakiej granicy 2GB? i czy mógłby mi ktoś powiedzieć jaką pamięć warto kupić.

Nie napisałeś do czego ten komputer, nie podałeś dokładnych parametrów, wróżek tu chyba nie ma.

Komputer jedynie do surfowania po internecie, czasem oglądanie filmów i słuchanie muzyki.

A jaki masz teraz procesor? No i jaki budżet na rozbudowę?

Powiem tak, komputer ma mi nie służyć do gier, więc nie potrzebuje super grafiki. Ram chciałem dokupić na początek jedynie, aby przyszpieszyć obsługę komputera, co do procesora wartałoby go wymienić, ale nie znam się za bardzo na tym i nie wiem na jaki. Budżet około 600zł

Jeśli chcesz mieć Windowsa 7 nie ma co ładować pieniędzy w ten zabytek. Moja propozycja:

Procek: Intel Pentium G3220 ~200PLN

Płyta: MSI H81M-E33 ~150PLN

Pamięć: Pamięć Kingston HyperX 4GB 1600MHz DDR3 ~120PLN

Jaki masz teraz zasilacz i dysk?

 

To też do wymiany jest - Dysk 55GB, a zasilacz nie wiem jaki mam.

Dysk: Western Digital Caviar Blue, 3.5’’, 500GB, SATA III ~180PLN

 

Dysk, aż tak duży nie jest mi potrzebny 160GB wystarczy, ale chyba dużo zaoszczędzić na tym mi się nie uda.

Jaką kartę graficzną proponujesz, może przekroczyć budżet, stopniowo będę dokupywał części no i jeszcze jaka obudowa?

Nie ma sensu kupować tak małego dysku, 1GB pojemności wtedy wychodzi dużo drożej. Dyski 500-1000GB są obecnie najbardziej opłacalne. Obudowę możesz wykorzystać tą co masz, a karta graficzna jest zintegrowana z procesorem.

Gdyby chodziło o komputer 690zł, win7 pro i nie do wymagających nowych gier, to moim zdaniem, jest nawet jakaś gwarancja i pewność większa, niż w allegro, co do sprzętu, to nie zawahałbym się przed kupnem tego:

http://www.morele.net/komputer-hewlett-packard-dc7900-sff-c2d-3-0ghz-2gb-500gb-dvdrw-win7-pro-599586/

 

Dają nawet nośnik z systemem. Tak policzyć, ile kosztuje system, to przy półrocznej gwarancji sklepu, jest dobrze.

http://allegro.pl/intel-core-2-duo-e8300-2x2-83-6mb-cache-lga-s775-i4140365661.html

http://allegro.pl/plyta-acer-q35t-am-4xddr2-sata-vga-fv-gw-i4128087813.html

ram 2x 1gb około 50zł ale lepiej 2x 2gb kupić

zasilacz 130zł nowy

grafika w zależności co chcesz robić - min 7600gt

mam nadzieję że dysk masz sata 7200orotów inaczej trzeba dokupić - seagate 300gb około 80zł

Prędkość obrotowa 5400 RPM

Piszecie o szybkich dyskach, kartach graficznych, a przy takim budżecie trzeba wybrać jakieś kompromisy.

Starocia składać, to trzeba trochę się na tym znać. Zresztą, od tego jest przypięty temat, jeśli chodzi o wybór komputera - zestawy komputerowe. Trzeba sobie parę rzeczy uświadomić, czyli - dobrać podzespoły, odpowiednio je połączyć, do tego dokupić legalny system - w tym przypadku windows 7.

Jeśli wszystko zgrane ze sobą, cichy komputerek, z win7, z dyskiem 500GB, z propozycji mojego poprzedniego postu, to “za mało”, to dla mnie przesada,

Dominik3 nawet się do tego nie odniósł.

Twoja propozycja to platforma bez jakiejkolwiek możliwości rozbudowy, stare pamięci, stary procek, niestandardowy zasilacz, więc nie uważam żeby był to dobry wybór. To raczej sprzęt dla pani sekretarki niż komputer do domu.

Intel/Core+2+Duo/E8400 -  to nie jest taki słaby procesor. Jakby nie patrzeć, ma 3GHz, a był parę lat temu polecany do gier.

Nie chodzi mi o to, żeby był akurat ten komputer, ale żeby taki nadawał się dla sekretarki?

Chodzi o to, że to sprawny komputer z systemem, z gwarancją.

Obsługuję siedmioletniego peceta, którego procesor wyprodukowany jest dziewięć lat temu. Sprawny, ale gdzie mu do tego Hewlett-Packard. Nie ta epoka.

Chyba dawno nie korzystałeś ze sprzętu na tym poziomie. Ja miałem tą “przyjemność” przez 2 miesiące dziwie się sam sobie że nie zrzuciłem sprzętu z biurka. O ile samo Chrome jakoś chodziło to przy uruchomieniu czegokolwiek dodatkowo nie dało się już na tym pracować, a miałem 4GB RAMu nie tak jak tu 2GB.

Korzystałem z chrome, przy tym, co mam 1GB RAMu przy XP. Jak się ustawia, tak się korzysta i poradzenie sobie z chromem, to dla niektórych za trudne, choć mają wielokrotnie lepsze komputery. Żebym nie miał acer aspire z win7 x64, to bym nie miał porównań własnych, ale mam. Stronicowanie na sztywno 2000MB i nie ma żadnego problemu. Potwierdzam, że chrome jest szybsze od firefoxa, choć firefox jest lżejszy. Aktualnie używam comodo icedragon. Ustawiony po polsku, dałem mu słowniki sprawdzania pisowni z firefoxa. 5 przeglądarek mam zainstalowanych.

Jestem po sześćdziesiątce, ale nie wydziwiam i rozsądnie korzystam z różnych aplikacji, a nawet gier. Mam dużo obrazów swoich gier PS1 i na pSX potrafię wnukom dać wycisk w wyścigach na dwa pady. A jest to tylko 1.6GHz. Podziwiaj:

http://prntscr.com/38xj4w

 

Win7 x32 i 3GHz, to na przeciw mojego sprzętu - super, choć mój dysk ma 24000h przepracowanych i ani jednego złego sektora.

Piszemy w temacie dużo starszego sprzętu i ledwo zipiącego.

Nie rozumiem dlaczego nagle piszesz o XP i grach, jeśli dominik3 chciał coś pod 7 i komputer nie ma być do gier? Rozśmieszyłeś mnie z tym stronicowaniem i “Jak się ustawia, tak się korzysta”. :smiley: