Dokupienie RAM-u | Wolna praca PC podczas grania

Cześć jestem nowym użytkownikiem tego forum, mam nadzieję, że uzyskąm tutaj odpowiedzi na moje pytania :wink:

Od jakiegoś czasu mój PC zaczął “zamulać”. Gram w gry internetowe. Problem powstaje wtedy kiedy ja zostawiam włączoną moją grę i brat wchodzi pograć, w ten sposób uruchomione są 2 gry (przeważnie są to te same gry ale nie zawsze). Podam teraz wymagania tej gry.

Minimalna konfiguracja Zalecana konfiguracja

CPU Pentium 3 800MHz lub szybszy Pentium 4 1.0GHz lub szybszy

RAM 256 MB 512 MB

VGA 3D GeForce2 3D GeForce4 Ti

DŹWIĘK Kompatybilna z DirectX 9.0c Kompatybilna z DirectX 9.0c

HDD 4GB lub więcej(włączając pliki wymiany i tymczasowe 4GB lub więcej(włączając pliki wymiany i tymczasowe

SYSTEM Windows 98, ME, 2000, XP, Vista, Win7 Windows 98, ME, 2000, XP, Vista, Win7

Podam teraz parametry mojego sprzętu:

Procesor: AMD Athlon 64x2 Dual processor 4200+ 2,21 GHz

RAM: 1 GB DDR2

Grafika: Geforce 8600GT 256Mb 128bit

Dysk Twardy: 160GB

Myślę, że mój PC ma odpowiednie parametry aby ruszyć 2 gry.

_________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Zastanawiam się nad dokupieniem pamięci RAM 2048 MB. Znalazłem u mnie w mieście 2GB po 140zł.

I teraz nasuwa się moje kolejne pytanie: Czy jest sens pakować kasę w ten PC czy lepiej zacząć zbierać na nowego. Czy cokolwiek się zmieni jak dokupie 2 GB (razem bedzie 3 GB). Nie chcę wyrzucać kasy w błoto dlatego pytam się specjalistów.

Dziękuje za odpowiedzi. Pozdrawiam!

Nie napisałeś jaki system, strzelam że XP. Jeśli tak, 1GB spokojnie starcza na potrzeby systemu i gier tego typu.

System operacyjny Windows Xp. Czyli co ? Nie kupować tego RAM-u ?

Odpal obie gry, zobacz w menadżerze zadań wykożystanie RAMu i procka. Przeskanuj kompa w poszukiwaniu wirusów, spyware czy adware. Poszukaj zamulających procek procesów. Masz kasę na zbyciu możesz dokupić, może trafisz po okazyjnej cenie, wystarczyłaby kostka 1GB najlepiej taka sama jaką aktualnie posiadasz (zyskasz tryb dualchanell).

Minimum na dzień dzisiejszy jest 2GB ram. Co z tego że to xpek, ale widać w nie których grach w wymaganiach że wymagają np pod czas max detali 2GB itd. np granie w Gothic3 z 1GB to jest bardzo kiepski pomysł.

Więc 2GB będzie ok powinno pomóc

Kompa przeskanowałem i nic nie wykryło.

Sprawdzałem zurzycie pamięci w programie “Przyspiesz komp” czy jakoś tak i wykazywało 95% zurzycia. To chyba zbyt dużo nie?

Co to jest ten tryb dualchanell?

Jak sprawdzić te zbędne procesy?

_________________________________________

Znalazłem w menadżeze zadań kilka odpalonych svchost.exe Czy to może spowalniać kompa?

svchost.exe to proces windowsa nie możesz go wyłączyć, jak to zrobisz wymagane będzie uruchomienie komputera ponownie.

Dual chanell, czyli dwu kanałowy, w tym wypadku dwu kanałowa obsługa pamięci, wsadzone w odpowiednie sloty dają lepszą wydajność, np 2x1GB będzie lepiej pracowało niż 2GB w jednej kości, ale np jak ja kupiłem kompa miech temu to brałem jedną kość 2GB ram DDR3 bo wiem że do kupię w nie dalekiej przyszłości drugą więc błędem było by brać na silę 2x1GB, tobie pasuje dokupić 1GB jeśli płyta główna obsługuje to coś.

Jak jest 95% zużycia, to dołożenie RAM’u na pewno dużo pomoże.

Tryb dual-channel powoduje, że pamięci pracują w parze i dzięki temu można zyskać 5-10% wydajności. W praktyce jest to niezauważalna różnica.

Svchost to procesy usług.

Zbędne procesy można zobaczyć w Menedżerze zadań. Tylko nie wiem czy będziesz wiedzieć, które są zbędne.

hahahan.jpg

Które są niepotrzebne? Czy to normalne, że proces bezczynności bierze aż tyle procesora? Czasami bierze 90%

googletoolbar jest nie potrzebne,alg.exe tez można usunąć, nie wiem co to equi.exe, ale proces bezczynności to tak jak sama nazwa, nic nie robi to nic go nie obciąża więc “odpoczywa”

Jeśli bierze 90% to znaczy że coś 10% ci procesor zżera-czyli pracuje

Jak te procesy wyłączyc żeby przy starcie się nie uruchamiały? Coś tam w “uruchom” trzeba wpisać nie ?

Dodane 28.11.2010 (N) 17:15

Jak się nazywa ta komenda ?

equi.exe to antyvirus nod32 lub nod security, nie wiem co to natomiast jest ten sro_client trochę sporo RAMu bierze i nieco z proca, zużycie CPU sprawdzaj w momencie jak komp łapie zamulenie i przy otwartej przeglądarce najlepiej z tą twoją grą… najlepiej programem process exploler bo pokazuje ścieżkę dostepu do danego procesu…

Nie dziw się ze ci mulą gry.

  1. Masz słabego kompa

  2. Nie masz zoptymalizowanego systemu.

Rozwiązanie:

  1. Dokup ramu

  2. podkręć procesor i ram

  3. podkręć grafikę

  4. zoptymalizuj system (wgraj aktualizacje, wgraj najnowszy DirectX, zaktualizuj drivery, wyczyść rejestr i dysk, wyłącz niepotrzebne funkcje systemu, wyłącz zbędne usługi i wprowadź tweak-i do rejestru)

Te dwie gry co pracują równocześnie nie będą cięły.

ja mam słabszego i… co z tego? siedzisz u niego w kompie i wiesz że ma niezoptymalizowanego kompa? do gier pod przegladarką nie potrzeba kilku rdzeni i bóg wie jakich bebechów…

Tak wiem że nie ma zoptymalizowanego kompa bo widać to po procesach w task manager a skoro ty tego nie dostrzegasz to nie masz doświadczenia. Do gier w przeglądarce lepiej mieć dwa rdzenie i zoptymalizowany system po za tym 1Gb to za mało w szczególności jak ktoś jedzie na domyślnych systemowych ustawieniach.

No i co z tego że masz słabszego kompa ? widać że jesteś sknerom albo nie potrzebujesz takiego mocnego kompa, z reszta nie obchodzi mnie to.

To też ma 2 rdzenie. A gry mają takie niskie wymagania, że powinny sobie radzić.

Samo dołożenie RAM’u znacznie zwiększy komfort pracy z włączonymi dwoma grami.

RMK_99, zamilcz! W nie dziwie sie ze przy twoim avatarze blyszczy zolta kartka jak ty na kazdego najezdzasz, tutaj nazywasz jakas osobe sknera bo ma slaby komputer i udajesz wielkiego informatyka co potrafi tak naprawde przeinstalowac windowsa i pogrzebac w biosie troche, wracajac do tematu - zakupienie 2 GB RAM zwiekszy mozliwosci tego komputera jednakze zdefragmentowanie dysku i CCleanera tez powinno przyspieszyc komputer.

Ten sro_client to jest właśnie ta gra,

To spróbować podkręcić ten procesor czy lepiej zostawić tak jak jest?

____________________________________________________________

Można zrobić tak, że jedna gra będzie korzystała z jednego rdzenia a druga z drugiego?

A jaką masz płytę główną i zasilacz (marka i moc)?

Już pisze:

Płyta główna: GIGABYTE GA-M56S-S3 ( nie wiem czy dobrze napisałem wszystko, tak jest napisane na pudełku)

Zasilacz: MODECOM FEEL 400W PFC SATA.