Dokupienie RAMu, tryb dual channel

Witam. Posiadam 2 Gb RAMU GoodRam 800Mhz CL5. Czy jeśli zdecyduję się kupić kolejny komplet (ten był dostarczony z komputerem) 2 x 1 Gb GoodRam CL5 to na pewno zadziała mi 4Gb w dual channel? Ktoś mi powiedział żebym sprzedał 2 x 1 Gb i kupił 2x2 bo może nei zadziałać. Wydaje mi się to banalne ale wolę 2 razy sprawdzić i oszczędzić sobie ewentualnych nerwów.

nie jestem pewien czy twoja płyta główna ma 4 wejścia pod ramy (raczej nie)

a tak to system XP 32bit obsługuje tylko 3.3 GB więc bez sensu kupić 4 GB

a i 2GB ramu w zupełności wystarczą do gier(chyba że programy graficzne)

Jeśli chcesz dokupić to taką/ie samą/e kość/i jakie masz teraz i raczej nie powinno być problemów, ale sprzedaż i zakup zestawu 2x2 daje oczywiście 100% pewnosć.

Moja płyta główna posiada 4 wejścia na pamięć i obsługuje jej 16Gb. :slight_smile:

a widziałeś gdzieś 4gb w jednym banku ?? :stuck_out_tongue:

Raczej 8GB (4x2GB)…

Cóż tak jest napisane w specyfikacji na stronie komputronika ;). Może to płyta z przyszłości (zniszczyć Johna Connorsa!). No ale jak w temacie rozumiem że problemów nie powinno być?

producent podaje że 16gb :P.

http://www.komputronik.pl/Pamiec_DRAM/Pamieci_do_serwerow_i_stacji_roboczych_ECC_/_ECC_R_/_FB_DIMM_/DDR2/Kingston/ECC_R/667_MHz/Kingston_DDR2_4GB_667MHz_CL5_ECC_R_Dual_Rank_x4/pelny,id,51504/

Niecałe 4tys zł i jest 16gb ramu :stuck_out_tongue:

towar jest niedostępny :stuck_out_tongue:

Ale jednak na zamówienie 2-3 dni :stuck_out_tongue:

I pamiętaj, że jeśli masz system x32, wykryje Ci tylko 3,3GB, do pełnyych 4 GB wymacgany jest system 64-bitowy.

ale i tak do serwerów (ECC) :stuck_out_tongue: i na dodatek wolne :stuck_out_tongue:

Pamięci rejestrowane chodzą i na zwykłych płytach, a że wolne to jest pole do popisu jeśli o oc chodzi :stuck_out_tongue:

Wykrywa mi 3,50Gb ramu :). Zastanawiam się nad 64bitową vistą.

A ja mam 1GB Kingmax i 1GB Kingston i wszystko ładnie chodzi w Dual-Channel 128bit :slight_smile:

Cóż w każdym razie zadziałało teraz chwilowo o brak ramu martwić się nie muszę. Wypadałoby sie dowiedzieć tego i tamtego czy warto by zainstalować 64bitowy OS czy poczekać aż będą one popularniejsze.

vista 64bit ma w sobie środowisko 32bitowe a zatem odpalisz każdą aplikację 32bitową (teoretycznie), problem może być ze sterownikami do sprzętu starszego (drukarka,skaner, tuner tv itp).

nie ma sensu czekać na pojawienie się owych sterowników - bo się one raczej nie pojawią :stuck_out_tongue:

Jeśli już to xp 64 bitowe, szkoda komputer marnować na viście.

I jeszcze słownik języka angielskiego.

Do tego dochodzą nerwy że brak sterowników pod ten system i nie wszystkie programy działają.