Dokupienie RAMu, tryb dual channel

do starego sprzętu, sprzed 2-3 lat i starszych, programy te co na 32bitowej viście działają działają na 64bit (pewnie poza niektórymi antyvirusami), testowałem…

Ja pisze o XP 64 bit a nie o Viście 64 bitowej.

nie widzę sensu bawienia się w ten system, zwłaszcza, że na pewno nie zostanie kupiony ;-). spokojnie można postawić na vistę przy nowszej maszynie.

To moja jest aż tak kiepska?:wink: Kupic kupię tylko nie wiem ilu bitową najpewniej home premium.

a bierz 64bit na przyszłość :stuck_out_tongue:

DualSchanel działa parami . . jesli masz 4 gniazda tzn. że masz dwie pary (2x2) w dualu

możesz kupić 2x1GB RAMu nawet całkiem innej firmy . .

Problem wtym . . .że CAŁY RAM będzie działała jak najwolniejsza z par kości . .

więc nie kupuj ( w sensie przepłacaj) 2x1GB CL4 . . bo i tak bedą działać wszystkie kości CL5 (chyba że przestawisz w biosie) . .

ale mysloe że najlepiej będzie jak sprzedaż swój RAM

i kupisz 2x2GB

POWODZENIA

P.S.

Nie bierz się ani za XP 64bity ani Viste 64bity . . .

tragedia ze sterownikami . .i to wystarczy . .

jeśli myślisz że wszystko będzie ci smigało bo masz 64bitowy procek to się mylisz

przejście z 32bity na 64bity dla XP to jakieś 5% . .

te 5% nie jest warte PROBLEMÓW z systemami 64bitowymi

Do trybu DualChannel kup specjalnie projektowane pamięci. Jeżeli masz trochę więcej kasy to sprzedaj te swoje i kup dwie pary projektowane pod DualChannel. A jeżeli nie masz więcej kasy do dokup do tych co masz następne takie same i po sprawie. Po co komplikować sobie życie.

Tak ale jak już napisałem wsześniej ja już zakupiłem pamięci a teraz zastanawiam się czy warto sobie psuć nerwy 64bitową wersją Visty ponieważ czytałem o niej znacznie lepsze opinie niż o wersji x86 (choćby na stronie komputronika). Czy to prawda że jeśli kupi się 32bitową vistę to można zamówić w MS za darmo wersję 64bit?(na wypadek gdybym nie był aż tak przyszłościowy) :P.

Tylko po co mu 4GB przy XP 32bit ?? przecież nie wykryje i nie wykorzysta tych 4GB przy XP 32bit tylko max 3.3-3.5GB.

Czytasz siebie czasem? Nie widzisz różnicy między 2gb i 3,3?

Innym wykrywa 3.3GB innym wykrywa 3.5GB.

Tak mnie wykrywa 3,5Gb pamięci. I chociaż jestem gorącym zwolennikiem XP to czasem zastanawiam się czy komputer nie marnuje się pod tym systemem ;). a 32 czy 64 bit to dla mnie ważna kwestia nie tylko ze względu na ilość wykrywanego RAMU bo to najmniejszy chyba problem jeśli chce się wydać 300zł na system.

przez typowego użytkownika 3gb będzie trudne do wykorzystania aktualnie (musiałby pracować na bardzo dużych plikach - obróbka video, dźwięku, w co raczej wątpię ze względu na koszty profesjonalnego oprogramowania), oczywiście zakup 4gb też ma sens choćby przyszłościowy… ram jest tani i a jego nadmiar - nawet w jakimś stopniu nie wykorzystany nie spowolni komputera. można też pomyśleć nad zmniejszeniem wielkości pliku wymiany.

oprócz chwalenia się kolegom i na forum mógłbyś pokazać jak używasz owej pamięci ?? menadżer zadań pokazuje jego zużycie, chętnie bym zobaczył jak używasz choćby 2,5gb :wink: przy jednoczesnym nie otwieraniu 50 wordów i 30 exceli ;-).

A niby po co pytam o 64-bitową viste jak nie dlatego azeby ten ram jakoś wykorzystać? =P~ :expressionless: . A chwalić się nie ma zbytnio czym bo już całkiem sporo osób takową ilość pamięci posiada.:wink:

Jeśli chcesz lepiej skorzystać z zasobów swojego komputera niż ci na to xp pozwala to jedyną drogą postępu jest tutaj linux, np. xbuntu (środowisko xfce), a jeśli jesteś nieco ambitny to gentoo.

dla początkującego lepsze wsparcie jest dla środowisk kde,gnome. jeżeli chcecie mieć distro oparte na debianie i w sporej szczęści skonfigurowane i gotowe do pracy to polecam linux mint.

Ale xfce jest lżejsze :slight_smile:

Mam parę dystrybucji, troszkę się tym interesuję ale póki co pingwina traktuję jako ciekawostkę przyrodniczą :).

wykrywa 3.5 a wykorzystasz tylko 2. bo system tylko 2 gb przeznaczy na dana aplikacje. zabawa z powyzej 2,3 gb ram jest zarezerwowana dla 64 bitowych systemów. o ile rzeczywiscie jest ci to potrzebne czy moze szpan przed kolegami :stuck_out_tongue: bo ja mam 2 i szczerze powiem nigdy mi nie zabrakło pamieci a multimediami bawie się duzo… bardzo duzo.

Szpan swoją drogą hehe. Zaczęło się od tego że planując zakup visty nasłuchałem się o ilości pamięci którą potrzebuje vista kiedy chcemy pograć więc zacząłem się zastanawiać nad kupnem 1Gb ramu co z kolei mi gorąco odradzano bo to 512 i szkoda slotów. No i zakupiłem 2Gb żeby na czas jakiś mieć swięty spokój. Tyle że teraz przestałem mieć wrażenie że vista zje mi zasoby komputera na przystawkę i myślę nad systemem 64bitowym ewentualnie nad 32bit dopóki 64 nie zdobędzie znaczącej popularności. Dobrze wiem że teraz tego dobrze nie wykorzystam ale wykorzystać jakoś a wcale (patrz XP) to już coś. Ot i cała historia.