DP - nowe otwarcie

Okienko cookies-RODO ukrywa/akceptuje lista:

„AdGuard Annoyance” ~ „Filtr irytujących elementów AdGuard”

Z aplikacją AG da się przerwać ładowanie, podobnie robi dodatek AG dla Firefox. Dodatek AG dla chromium i Safari raczej robi kliknięcie w „akceptuje” lub nic (dodatek dla Safari ma mocno ograniczone „content API” w porównaniu do tego z chromium/WebExtension).


Niby WP się obrażało jak im się skrypt zablokowywało (z 3 razy modyfikowali nazwę pliku „js”), to wrzucili go ostatecznie w papkę z kodem na reklamy/wideo/telemetrię.

Podobny konflikt generuje strona:

wylecz.to / drogerium.pl / budujmase.pl / trec.pl

ich spece nie chcą by listy coś ukrywały, użytkownik ma sobie ręcznie filtr tworzyć na usuwanie reklam (utrata zysków, bo 40-50% internautów reklamy ukrywa regularnie) / cookies (pewnie przy okazji uważają, że brak zgody, bo ktoś średnio świadomie automatycznie ukrywa większość RODO za podstawę do pozwu).

Nie wiem czy ktoś to zauważył czy nie. Ale na portalu można być zalogowanym na jednym nicku, a na forum w tym samym czasie można być zalogowanym na innym nicku. Czyli tak by to wyglądało jakby portal z forum w ogóle ze sobą nie było powiązane. Czy to tak ma być ? Czy zostanie to poprawione ?

Nie wiem ale ja przed migracja potrafiłem być zalogowany na forum a na portalu nie

Teraz też można być wylogowanym na portalu, a zalogowanym na forum. Ciekawe czy to ma tak być ?

To ewidentna wpadka po tzw. nowym otwarciu. Niestety, nie jedyna.

2 polubienia

po prostu forum oderwało się od portalu i zaczyna samodzielne życie :smiley:

1 polubienie

Przynajmiej bez alimentów :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

1 polubienie

Gdy latami ciuła się na jednym tylko koncie, to można uzbierać 44 Upvotes. Wiem, że niektórzy nie chwalą się i mają dużo więcej.
A co! A jak! Ja się cieszę,że mogę komuś pomóc. Wystarczy mi. Nie muszę być katem, bo ktoś coś nie na temat, nie do rzeczy, nie do zaakceptowania.
Jak Tu kiedyś napisał legendarny moderator? - Sztuką diabła jest wrzucanie takich postów do śmietnika.
A co! A jak!

Takie bugi z zalogowaniem były do zrobienia nawet na silniku forum 1.X.X.

@docent Będzie opcja na blogach do usuwania komentarzy, np. dubli?
A przy normalnych komentarzach na portalu, wróci opcja dodawania opisów do zgłoszonych komentarzy?

Usuwania nie planujemy, byłoby to bardzo skomplikowane w obecnym systemie. A co do opisów, to przyznam że nie wiem o co dokładnie chodzi :wink: Mógłbyś doprecyzować?

Chyba o uzasadnienie zgłoszenia, na przykład:

:joy:

Ale pojechałeś. W/g mnie wystarczy wersja light

Co do potencjalnych oskarżeń o cenzurę - nie musicie niczego usuwać. Po prostu przywróćcie możliwość ukrywania komentarzy anonimów. Niech dyskutują sami ze sobą i tyle.

Np. ktoś napisze coś co mnie uraża / dubel komentarza / coś nie na temat - i chcę np. zgłosić, bo moderacja na niego nie reaguje. Na tę chwilę to tylko zgłoszenie. A kiedyś było można dodać do tego opis - czego dotyczy.

Aż specjalnie sprawdziłem na starej wersji DP, ale nie było takiego ficzera - klikało się Zgłoś, wyskakiwał popup „czy na pewno” i tyle. Nie przypominam też sobie nigdy aby był kiedykolwiek wcześniej…

Masz na myśli ustawienia urządzenia czy jakieś ustawienia w profilu użytkownika serwisu? Co do usuwania cookies, niestety sporo różnych preferencji w ten sposób się traci - może chociaż nie usuwaj cookies first-party :wink:

Jak odezwiesz się do mnie na priv z konkretnym artykułem i orientacyjną datą komentarza, to spróbujemy poszukać dlaczego się nie pojawił.

Mam też ogłoszenie ogólne - właśnie wydaliśmy na produkcję zapowiadane opcje ukrywania komentarzy anonimów oraz ignorowania wybranych użytkowników :slight_smile:

1 polubienie

Ja bym to olał. ale. … nie ma ale

Nie podobają mi się takie wynalazki z ukryciem postów niezalogowanych.
W dłuższym temacie pozostają duże strony do przewijania z wyblakłym anonimem. Mnie od tego przewijania głowa boli i to słabo widoczne rozmazanie, to rozbić o kant banana.
Przewijam, przewijam, czasem coś przeczytam i znowu przewijam. W głowie kręci się jak w komorze gazowej. Ukrycie rozumiałem jako usunięcie/całkowite ukrycie, a nie, jako stworzenia pustych pomazanych przestrzeni.

Janusz! A na co ci taki wielki worek?
A wiesz kurła, to na wirtualną walutę.

Dobrychprogramów pół świata, pół głowy, pół beretu i pół antenki. Drugie pół, to zamglona przestrzeń… To ja już wolę czytać niezalogowanych.

Plus tego taki, że można wywnioskować kto do kogo pisze czy komu odpowiada. Jak się ukryje 80% anonimów to dyskusja może zdawać się bez sensu.

Ja bym wprowadził przy zalogowanych ikonkę „nie widzi odpowiedzi anonimów”. Przez co anonimowie by sobie odpuszczali żeby do takiej osoby pisać