DP - nowe otwarcie

Matko. Kombinacje alpejskie zamiast po prostu zablokować anonimów i wymagać rejestracji. Kto będzie chciał to konto założy, ale przynajmniej odsieje to sporą ilość pieniaczy.

5 polubień

Zrobiliśmy dokładnie tak samo, jak było w poprzednim systemie komentarzy… Jak rozumiem, taki był Wasz postulat aby to przywrócić. Będziemy się przyglądać, nic nie jest w kamieniu wyryte - zmiany można wprowadzać iteracyjne.

Głos rozsądku jest niejako wołaniem na puszczy, ale to głos rozsądku historia powtórzy, oby nie po niewczasie.

Proponuję dodać cytowanie tekstu na głównej. Wiele osób kopiuje tekst z artykułu i wkleja do komentarza, w tym ja.

3 polubienia

Świetnie, że pracujecie nad tym i słuchacie społeczności, która już jest bardzo małym procentem użytkowników. Wygląda to już fajnie, chociaż ja zwijałbym anonimowe wątki do jednej linijki.

Zaciekawiła mnie propozycja kogoś wyżej, żeby dawać anonimom do zrozumienia, że ich komentarze i wątki nie są widoczne dla zalogowanych użytkowników. Nie wiem, czy to jest osiągalne w tym systemie komentarzy, ale może zachęciłoby to do rejestracji, a wiadomo, że rejestracja ułatwia moderację? :thinking:

Z tego co pamiętam i co ja zrozumiałem z wielu wątków na forum, gdzie ten temat się przewijał, to wszyscy chcieli ich całkowitego zniknięcia, a nie powrotu do tego, co było. Bo tamto rozwiązanie też było krytykowane.

Chodzi o to, aby zalogowany użytkownik, który włączyłby sobie ukrywanie komentarzy anonimowych, w ogóle ich nie widział (tak jakby tych komentarzy w ogóle nie było).

Alternatywą jest możliwość komentowania tylko dla zalogowanych, ale – jak rozumiem – to nie przejdzie, bo dopuszczacie komentarze niezalogowanych (anonimowe).

PS. Ale doceniam, widać że staracie się, aby DP były lepsze.

1 polubienie

Było już wielokrotnie poruszane przez różne osoby. Stajnię Augiasza w komentarzach na portalu może uzdrowić tylko:

  • wyłączenie komentowania dla anonimków
  • skuteczna i istniejąca moderacja i banowanie zarejestrowanych troli, akwizytorów, itd.
1 polubienie

Myślałem, że wszyscy już zrozumieli, że anonimów nie można wykluczyć ze społeczności. Byli odkąd pamiętam i będą dalej.
Nie ma sensu zgłaszać nierealnych postulatów wytłumaczonych już dziesiątki razy. Lepiej pracować nad realnymi rozwiązaniami :wink:

Hmm, czyżby mi się z forum pokićkało?

Jedyne proste rozwiązanie.

1 polubienie

Ten wpis został oflagowany przez społeczność i został tymczasowo ukryty.

na priv pisz, nie zaśmiecaj tematu :slight_smile: albo załóż drugie konto, i się flaguj sam :smiley:

2 polubienia

molexor, jak ja cię dawno nie widziałem. Jakiś moderator jesteś czy coś?

Fajnie by było, gdyby komentarze anonimów były moderowane. Po wrzutkach na redaktorów, wszelakim bełkocie i mowie obraźliwej wnioskuję, że anonimów nic nie filtruje (nie licząc pewnie przekleństw). Natomiast użytkownicy zalogowani właśnie są, co jest kompletnie niezrozumiałe.

1 polubienie

Według mojej wiedzy wszystkie komentarze są traktowane jednakowo i fakt bycia zalogowanym jest obecnie całkowicie przezroczysty dla systemu opinii. Naturalnie tak być nie powinno, zalogowani powinni mieć jakieś przywileje - myślę, że tak się stanie w kolejnych aktualizacjach tego systemu.

2 polubienia

Ale na przestrzeni kilku lat portal się zmienił i trafił do szerokiej publiczności, która jak widać jest często rakiem. Przypomnij sobie te lata, kiedy np. Kristov robił testy sprzętu komputerowego czy składał komputery. Większość komentarzy pochodziła od zalogowanych użytkowników, a dzisiaj jest to promil komentarzy. Przepychanki z burakami można zakończyć jednym prostym trikiem. ZOBACZ JAK!

1 polubienie

Albo (bo dla mnie to byłoby bez różnicy):

1 polubienie

A może z możliwością zgłaszania błędów w publikacjach (newsach)? Tam było okienko do wpisywania powodów zgłoszenia…

1 polubienie

Pomyślałem, że wspomnę o dwóch rzeczach w tym wątku:

  1. ponieważ DP były o programach i „ostatnie” zmiany były związane z cześcią programową - u obecnego siebie zrobiłem pewną analizę tego, co i jak kiedy zmieniać (i dlaczego wiele rzeczy się nie udaje) - Zmieniać czy nie zmieniać? O zmianach w IT słów więcej niż kilka (opinia) - blog marcinw2
  2. udało mi się dokończyć starą wersję, którą początkowo przygotowywałem dla DP - Wszystko się zużywa? - blog marcinw2

Niezainteresowanych przepraszam, mam nadzieję, że ten post nie zostanie uznany za spam (napisałbym na blogu DP, ale… tam już raczej niestety jest martwica; nie podaję też innych linków, to bo już byłaby ordynarna reklama)

Jak dodamy do tego zlot pismajków z WP to dobreprogramy naprawdę obniżyły loty.
Teraz nawet nie chcę się logować aby zostawić komentarz - napisze jako anonim, bo mam to gdzieś że nie podpisze się pod nim z takim portalu.
Masakra - zmiany idą w coraz gorszą stronę.

1 polubienie