DP - nowe otwarcie

Może aktualizacja do Windows Server 2022.

Fajnie że DP wróciło znowu do żywych, ale napisać komentarza nie można. ;/ Po naciśnięciu przycisku wyślij: coś poszło nie tak. Spróbuj ponownie za jakiś czas. Nie spróbuję za jakiś czas, bo nie mam chęci przesiadywać ostatnio na DP, tym bardziej komentować.

1 polubienie

Co do reklam to AdamWr ma płatny urlop, to nie dojdziemy jakie skryptlety „+js()” dezaktywować bez wycieku reklam.

Hej, nasz system komentarzy faktycznie miał dzisiaj awarię - nie działały na wielu serwisach, nie tylko na dobrychprogramach. Mogę tylko przeprosić… Teraz wszystko powinno być już ok.

Zmiana adresu API jest zupełnie z tym niezwiązana, to jest akurat zmiana moim zdaniem na plus - to jest to samo API, tylko nowy adres przechodzi przez load balancer kierujący ruch do datacenter w Warszawie lub Gdańsku, zależnie od tego, gdzie macie bliżej. Komfort korzystania z serwisu powinien zatem się poprawić (krótszy RTT).

Co do bezpieczeństwa i jakości API, nie bardzo rozumiem - co dokładnie tam jest Waszym zdaniem niebezpiecznego? Raczej nigdy dostępu do dokumentacji nie było, a jedynie do tzw. browsable API (czyli API w czytelnej postaci przeglądarkowej). Skoro wszystko i tak jest publiczne, to dlaczego miałoby nie być? To dla REST API, a w przypadku GraphQL to w ogóle schema jest publiczna i każdy może ją pobrać :slight_smile: Taka jest idea GraphQLa. Nigdy nie byłem zwolennikiem „security by obscurity”.

Da radę uruchomić data center na Słowacji?

VPN maskaradę najczęściej ustawia na Słowację, bo mam daleko do Warszawki/Gdańska.

@docent Jeśli mogę zapytać to czy nadal korzystacie głównie z Windows Server? Pytam bo kiedyś o tym informowaliście, a teraz nic o tym nie słychać.

@firewarriorpl nie, dobreprogramy od migracji na nowy silnik hostowane są w chmurze prywatnej Wirtualnej Polski - tej samej, która obsługuje niemal wszystkie serwisy należące do grupy.

Czy ten autor newsów to ten użytkownik z forum?

@k_m - dobreprogramy (Konstanty Młynarczyk)
https://forum.dobreprogramy.pl/u/k_m (Krystof Master)

Nie, to inna osoba. W Discourse nazwa z zewnętrznego systemu logowania SSO umieszczana jest w polu Pełna nazwa, zaś Nazwa użytkownika jest edytowalna.

@Docent Czyli DP już nie są hostowane w centrum danych ATMAN w Warszawie?

Pozdrawiam!

Z ATMANa wyprowadziliśmy się już dawno, jeszcze w 2020 roku.

Ogólnie temat wygląda nadal bardzo słabo, minął miesiąc i nic się nie zmieniło. Anonimy nadal używają sobie w komentarzach na potęgę, obecnie obrażanie i wyzywanie na portalu jest na świetle dziennym. Zgłaszałem taki komentarz kilkukrotnie od 8 dni, w odstępach kilkudniowych i nikt zgłoszeniem się nie zajął. Komentarz z wyzwiskami skierowanymi w moją osobę nadal wisi, czy serio tak naprawdę musi być? To tylko utwierdza mnie w przekonaniu, że komentarzy tak naprawdę nikt nie moderuje, nawet tych ze zgłoszeń. Z portalem DP związany jestem od dość dawna ale tak słabo to tutaj jeszcze nie było… serce mnie boli jak na to patrzę i sorry ale na usta cisną mi się tylko jedne słowa… KU⋆⋆⋆ MAĆ jak można było to tak SPIER⋆⋆⋆IĆ!?

2 polubienia

ALE przecież Marcinek obiecał! A jak Marcinek obiecuje, to obiecuje.

A klakiery wierzą…

2 polubienia

Nie, nie, nie. Marcinek nie obiecywał bo on wiedział, że g z tego będzie. On dawał sobie poduszkę bezpieczeństwa i pisał coś w stylu: pracujemy nad tym, myślimy, zastanawiamy się ale niczego nie obiecuję. Trzeba było być naprawdę naiwnym by mu wierzyć. Popisał, popisał podwinął ogon i tyle od tamtego czasu na forum go widziano.

2 polubienia

A jak ja to samo napisałem, że to tylko marketingowy bełkot z jego strony, to mi komentarz klakiery ukrywały. No bo jak to tak? Przychodzi facet do dp, daje klakierom serce na ręce, a ja śmiem krytykować :smiley:

1 polubienie

nooooo… też mi się wydaje, że powoli przyjdzie, przynajmniej u mnie, czas na „sprawdzam” i podsumowanie zapowiadanych „zmian”. Czy po miesiącu, to nie wiem, ale „bliżej niż dalej”.
A na razie to umilkło coś podejrzanie.

Czemu lepiej czyta się WP? Bo są kilku funkcji pozbawione w porównaniu tego, co było na dobrychprogramach, Zepsuto powiadomienia, komentarze i kilka innych spraw, które określały grupy użytkowników, konsolidowały. Rozbicie społeczności - właśnie to jest na WP.
Jesteśmy świadkami działań kontrowersyjnych, upośledzenia wyświetlania działów, tematów, komentarzy, programów itd.
Internet jest pełny uporządkowanych portali tematycznych. Problem relacji DP idzie na podpałkę do piekła biznesowego WP.
Nie wiem ile lat będę świadkiem martwicy, gdy będzie podzielona społeczność użytkowników.
Niezalogowane mędziarstwo będzie brechtać w oderwaniu od moralności, społecznych reguł, związków szyderców i innych.
Komuś za ecipeci przypadła rola diabła.

1 polubienie

Czy wasze pismaki długo jeszcze zamierzają spamować stronę główną wpisami z Windows 11 w tytule? To już przestaje być śmieszne. To jest ta twoja nowa jakość, Marcinku?

Może to trywialne, ale zrobiłem sobie skrót bezpośrednio do forum/ jeszcze coś tam ktoś/
A na główną? Na blog wszedłem, jakieś samochody i badziewie od Nateca…
G. No comment

Jak tak porównuję główną, jak było kiedyś…żadnej reklamy (ublock wycinał wszystko a i zalogowani aktywni nie mieli), czysto, schludnie - same artykuły ładnie poukładane.
A teraz to biało, artykuły powciskane pomiędzy reklamami (ubloc pokazuje mi 49 co (?) zablokowanych reklam…to ile ich przy wyłączonym musi być).
Nic tylko sieczka zupełna, w ogóle nie chce się czytać artykułów, jak tekst jest „wplatany” w reklamy…