DP - nowe otwarcie

U mnie strona Polygamia działa dobrze.


infinite scroll - też działa dobrze

U mnie też polygamia działa dobrze, - widzę dzisiejsze dwa newsy. Ale dalej logowanie upa.

Cztery…dzisiejsze jak już…

@smbody zdaje się że wkleiłeś właśnie link do licencji, który sam znalazłeś, więc nie kumam o jakim braku dystrybucji mówisz?

Są jakieś zmiany przeprowadzane? Bo mam internal server error przy blogach i nie da się zalogować na DP

1 polubienie

U mnie na głównej błąd 500. Pewnie coś grzebią

1 polubienie

Tak, jest Fehler 500.

1 polubienie

Co się dzieje z DP, że nagle forum podpadło?

Masz jakąś potworną czcionkę. oczy Cię nie bolą?

@Bogdan_G pisał już na ten temat.
Lepiej mu się ogarnia tekst „zawężony”…więc, każdy według siebie.

1 polubienie

Tu nie chodzi o tekst zwężony. To jest po prostu niewyraźne.

Dla mnie, rozmazane i nieczytelne, to Twoja kolorystyka tła i fontów.

Trochę blada ta czcionka, jakby renderowana w Chrome a nie Firefoxie…ale, też może zależeć to jaką lubi i może od samego screenu, w zależności jak go robi.
ClearType może ma wyłączone.

Nazwałeś nazwę pliku hiperłączem? :laughing:

A pod „https://dobreporgramy.pl/assets/” pliku z licencją nie widziałem wklejając tą nazwę pliku, więc nie wiem, gdzie miałbym tego szukać niby.

Tak, nazwałem linkiem, to był tak zwany skrót myślowy. Musisz wiedzieć, że webpack hashuje nazwy plików i pomiędzy buildami mogą być one różne, stąd nazwa sprzed kilku dni już nie działa, bo w międzyczasie wydaliśmy nową wersję silnika serwisu.

Zobacz dla przykładu teraz:

  1. Ładuje się plik z assetami, m.in. https://www.dobreprogramy.pl/assets/2e20a2eb64671007745c.js w którym jest napisane:
    /*! For license information please see 2e20a2eb64671007745c.js.LICENSE.txt */
  2. Wchodzisz na https://www.dobreprogramy.pl/assets/2e20a2eb64671007745c.js.LICENSE.txt i czytasz sobie licencję :wink:

Jutro raczej nie planujemy wydań, więc te linki będą jeszcze działać pewnie do poniedziałku. Każdorazowo jednak w pliku .js jest poprawna nazwa aktualnie obowiązująca.

Kiedy wreszcie wrócą powiadomienia o pojawiających się nowych wersjach „ulubionych” programów? Mijają już 2 miesiące i nadal nic się nie dzieje w tym kierunku. To była jedna z najlepszych funkcjonalności, która wyróżniała ten portal, a teraz to jest taki sam jak dziesiątki innych. Dziadostwo…

Przecież już od jakiegoś czasu jest RSS z aktualizacjami programów.
Przykładowo, dla Windows: Aktualizacje programów dla Windows - dobreprogramy

ULUBIONYCH.

:smiley:

Pamięam wcześniejsze (lepsze) czasy istniejącego kiedyś wortalu dobreprogramy, który głównie zajmował się oprogramowaniem. Odwiedzając aktualną wersję strony zainteresował mnie jeden artykuł na 15 czy 20. Niski poziom tych wypocin widać na przykład po ilośći komentarzy - kilka sztuk od anonimów.
Wszystkie funkcje stworzone dla kiedyś istniejącej społeczności zostały usunięte (brak reklam dla aktywnych, odznaki, lista znajomych, możliwość zmiany skróki, Jabber, dioda, motyle, itp). Aktualnie reklamy zajmują więcej przestrzeni na stronie niż treść artykułów. Widać, że zmieniła się docelowa grupa odbiorców i pewnie dlatego społeczność się rozpadła. Artykuły wyglądają jak tłumaczone newsy z anglojęzycznych serwisów, strona serwuje masę reklam i wszystko się zgadza heh …

2 polubienia

Długie życie mnie nauczyło, że zmiany są dla młodych, którzy odnajdują się w nowej rzeczywistości. Dla starych, zmiany kaleczą wartości, do których przywykli i są wybrykiem przemian dróg do piekła - władza, pieniądze, żądze.

Za moich czasów była wiara, szacunek i praca. Staremu człowiekowi mówiło się przez Wy. Pewnie, że była władza, ale w korelacji z szacunkiem. Był ciężki pieniądz.

To lekki pieniądz dzisiaj kreuje internet. Reszta, to złamane obietnice. W sumie, to sprzedani są ludzie, a nie portal. Portal zmienia kubraczek i tak stajemy się niewolnikami „wolnych mediów”.

Człowiek zawsze będzie ciekawy świata. Będzie mu to policzone, zważone i zabrane.