DP - nowe otwarcie

@jajecpl to przede wszystkim pijak i lubi pijany wchodzić na forum. Stąd takie a nie inne jego teksty i komentarze. Sam się nie raz i nie dwa przyznawał do nadużywania alkoholu i pisania na forum pod jego wpływem.

A ja i tak wolę sobie z nim pogadać niż z niektórymi sztywniakami z tego forum.

Pozwól ze zadedykuję Ci te wersety:

Nie sądźcie , abyście nie byli sądzeni . Bo takim sądem, jakim sądzicie, i was osądzą; i taką miarą, jaką wy mierzycie, wam odmierzą. Czemu to widzisz drzazgę w oku swego brata, a belki we własnym oku nie dostrzegasz?

Dobrze to ja mam pytanie, kiedy zostanie poprawiony / wstawiony prawidłowy regulamin / polityka prywatności.

Nie zgadzam się z tym cytatem. Bo to oznacza, że przestępców też nie wolno nam sądzić bo niby sami możemy być kiedyś sądzeni. Ten cytat się niestety mocno zestarzał i nie pasuje do dzisiejszej rzeczywistości i obyczajów. Uważam, że wolno a nawet mamy obowiązek sądzić tych, którzy na sąd sobie swoją postawą zasłużyli.

5f57c8b98e040_p

:mask:

4 polubienia

Jeżeli widzisz jakieś błędy w polityce prywatności to możesz nam je zgłosić, a poprosimy dział prawny o zajęcie się tą sprawą :slight_smile:

1 polubienie

Przestępców? Owszem, należy a nawet trzeba , jeżeli zaś my popełnimy przestępstwo to i nam sąd się należy.

Werset drugi i trzeci uściślają jednak że nie chodzi o sądzenie instytucjonalne. Tym bardziej że zalecenie to nie zostało skierowane do sędziów a do zwykłych ludzi.

Dziękuję, to dobre argumenty, weźmiemy je pod uwagę. Uprzedzam, że zmiana w tej kwestii, jeśli w ogóle nastąpi, może trochę potrwać.

Wyłączyłem uBO na DP i wszedłem w temat i czytam. A tu nagle ryknęła reklama wideo. Co za malware ściągnęli? - zastanawiam się. Nagle skończyła się reklama i wyskoczyło w tym miejscu:
Snap256

Domnode: Div # Player0.WP-Player.FloatingPlayer

Pewnie disconnect zadziałał, tylko z opóźnieniem.

Pobieżnie bo tylko przejrzałem ale

Po pierwsze dziwne wstawki w zasadach korzystania z portalu
informacje o „cookies” id="cookies"
Kto jest administratorem danych? id="kto-jest-administratorem-danych"
i faktem, że gdyby autorowi chodziło o wprowadzenie parametru do adresu url tak jak wyżej to to nie działa bo nigdzie nie odsyłają te zapytania. (https://holding.wp.pl/poufnosc)

Po drugie nie działające serwisy w polityce prywatności
hityczykity.pl, grajlandia.pl (gdzie tu jest przekierowanie) ale wyszczególnione w polityce prywatności. (https://holding.wp.pl/zasady) widać więc, że nie były pewnie dawno aktualizowane.

Ale problem o który mi chodzi, to to że nigdzie w polityce prywatności czy zasadach korzystania nie ma jasnej informacji, że dobreprogramy jak i jej subdomeny (forum) należą do WP.

Wchodząc w FAQ na forum mamy nieistniejący odnośnik do regulaminu
https://forum.dobreprogramy.pl/faq -> http://www.dobreprogramy.pl/Regulamin.html

W warunkach użytkowania serwisu czy prywatności mamy przekierowanie na regulaminy wp, gdzie musimy domyślać się (domniemywać), że dotyczy to też portalu dobreprogramy. Co jest prawdopodobnie niedopełnieniem obowiązku informacyjnego RODO o administratorze i zasadach w jakich są przetwarzane dane, jako że RODO przyjmuje domniemanie winy (privacy by design) a nie jest wprost napisane, że to co jest tam zamieszczone dotyczy DP.

Co prawda jest jeszcze jednorazowe wyskakujące okienko, ale to tak naprawdę dodatkowy problem np. jak teraz chce zmienić zgody które wyraziłem na forum to nigdzie nie widzę takiej możliwości czyli nie mogę cofnąć zgody, w całym forum nie widzę takiej opcji.

Dymu może i nie ma ale poziom komentarzy pozostawia wiele do życzenia. W szczególności komentarze niezarejstrowanych użytkowników. Czytać się odechciewa.

Mnie najbardziej przeszkadza to, że nie bardzo jest jak rozmawiać/dyskutować za pomocą komentarzy pod artykułami. Bo 85% ludzi podpisanych jest jako „anonim” i nie wiadomo nigdy czy rozmawia się z tym samym użytkownikiem któremu się odpisało czy to zupełnie inna osoba która właśnie dołączyła do dyskusji.

2 polubienia

Wchodząc na stronę dobrychprogramów dostajesz informację o przetwarzaniu danych przez Wirtualną Polskę (plansza RODO), więc wydaje mi się, że to dosyć widoczne do kogo należy domena :wink: Być może serwis powinien być także wymieniony, skonsultuję to z działem prawnym, podobnie jak resztę punktów, natomiast na pewno jest tam taka informacja:

  • Portal obejmuje:

  • serwisy internetowe i usługi elektroniczne udostępniane przez WP we własnym imieniu w domenie internetowej wp.pl i jej subdomenach;

  • serwisy internetowe i usługi elektroniczne udostępniane przez WP we własnym imieniu w domenach i subdomenach internetowych innych niż wp.pl i jej subdomeny (…)

Natomiast co do:

To zgłosiłam tę sprawę do @Docent żeby się temu przyjrzał, bo wydaje mi się, że to jakiś problem techniczny :slight_smile:

Funkcjonalność ukrywania anonimów i wybranych użytkowników w nowym systemie komentarzy (oczywiście dla zalogowanych) jest na naszej roadmapie IT, to kwestia najbliższych tygodni.

edit: FAQ też poprawione.

3 polubienia

Tylko, ze jak ukryję anonimy to zostanie mi trzech użytkowników na krzyż i wtedy w ogóle nie ma już z kim i o czym dyskutować. :wink:

Jeszcze taka kwestia, bo mi uciekło. Jeżeli chcesz zmienić zgody, to wystarczy wejść na stronę https://holding.wp.pl/poufnosc, zjechać na sam dół i masz tam przycisk „Zarządzaj Zgodami” za pomocą którego możesz łatwo wycofać wszystkie zgody lub je wyrazić :slight_smile:

Treści z elementami śledzącymi na DP - przecież w większości to ciężkie malware!
Snap257
Snap258

1 polubienie

Sprawdziłem, ta opcja resetuje tylko zgody wyrażone na wp ale nie na dobreprogramy.

Pozatym jedna zgoda nie może definiować wszystkich serwisów, każdy serwis powinien niezależnie je realizować chyba

Ja nie jestem prawnikiem ani nie pracuję w dziale prawnym WP, ale się wypowiem jak ja to widzę :wink: Tutaj nie wyrażasz zgody na przetwarzanie danych przez jakiś konkretny serwis/domenę tylko przez administratora danych osobowych, czyli podmiot - w tym przypadku spółkę Wirtualna Polska Holding SA i jej spółki-córki. Jest to wprost powiedziane w treści zgody. Ten administrator zarządza szeregiem serwisów/domen. Nie jest możliwe wyrażenie zgody tylko na jeden serwis/domenę, ponieważ to jest ten sam podmiot, więc i tak Twoje dane będą przez niego przetwarzane jeśli taką zgodę wyrazisz - nie ma tu znaczenia, który serwis odwiedzasz.

Tu jeszcze taka ciekawostka techniczna - w serwisach w domenie *.wp.pl jesteśmy w stanie synchronizować stan tej zgody i nie pytać kilka razy tego samego użytkownika na różnych domenach, natomiast w przypadku DP takiej opcji nie mamy, dlatego planszę zobaczysz jeszcze raz po bezpośrednim przejściu np. ze strony głównej wp.pl.

Niezależnie od tego Twoje uwagi i tak przekażemy w całości do prawników, na pewno w wariancie minimum te poprawki edycyjne z nieprawidłowymi atrybutami HTML powinny zostać naniesione. Dzięki za zwrócenie na to uwagi!

1 polubienie

Szkoda, że macki „nowoczesności” dotkną też bardzo wygodnego i fajnego forum.
No nic, pewnie będzie na forum czcionka szeryfowa, co któryś post wielka reklama i pewnie „ładniejsza” szata graficzna cała w bieli…:frowning:
Czyli zostanie uciekać już nie tylko z nowoczesnego do kitu portalu, ale i nowoczesnego forum…