DP - nowe otwarcie

Ten mem jest już lepszy, więc chętnie się odniosę. Użytkownicy nie uciekają z portalu, nie mamy takiego problemu. To tylko deklaracje z komentarzy. Gdybyśmy chcieli zwiększyć oglądalność, najłatwiej byłoby to osiągnąć pisząc o wszystkim, co w jakikolwiek sposób odnosi się do technologii, z promocją termomixa z Lidla na czele. Część naszej konkurencji tak robi. Ja proponuję coś innego - trudniejszą, bardziej ryzykowną ścieżkę. Czytam, że podałem mało konkretów, ale przecież nikt nie oczekuje chyba, że rozpiszę szczegółowo na forum strategię korporacji.

O dyskusji redakcji i społeczności napisałem dalej, więc nie będę się powtarzał.

Dziękuje za szybka odpowiedź :slight_smile: tego właśnie mi brakuje. A i zróbcie te komentowanie tylko dla zarejestrowanych. Dla mnie osoby anonimowe nie powinny mieć głosu. Robią tylko bałagan a nic to nie wnosi do serwisu.

@Marcin_Bartnicki @Docent oblukajcie:


To celowe? Za dużo likeów to źle?

1 polubienie

O, Wielki LOLu! :rofl:

1 polubienie

Nowa jakość dp:

30.08.2020

27.05.2021

Oczywiście w treści ten sam zestaw programów. Wtórność, bylejakość.

Oj, Marcinku, Marcinku. Takimi zagrywkami obrażasz inteligencję czytających i sprawiasz że faktycznie zostaną tu same anonimy.

Normalnie FACEPALM…
Panie i Panowie: Żyjemy w dwóch różnych światach; redakcja DP/WP ma swój ( taki bardziej urojony ) natomiast czytelnicy mają swój ( ten prawdziwy )…

cóż mogę powiedzieć? Matrix in real life…

1 polubienie

Redakcja ma narzędzia do statystyk i podgląd na żywo :slight_smile:
W znaczący sposób obniża to potencjał do dyskutowania z faktami.

1 polubienie

Oczywiście w treści ten sam zestaw programów. Wtórność, bylejakość.
Oj, Marcinku, Marcinku. Takimi zagrywkami obrażasz inteligencję czytających
i sprawiasz że faktycznie zostaną tu same anonimy.

To jeszcze nic - na stronie https://www.dobreprogramy.pl/acer-zaszalal-pierwszy-laptop-stworzony-z-surowcow-odnawialnych,6644219849829216a 2x pomylono Acera z Asusem. W sumie i jeden i drugi na A. Pomimo info w komentarzach brak edycji.

Dla mnie w tym wszystkim najbardziej ciekawe jest to, że:

  1. Pan Marcin nie przedstawił się na stronie głównej DP (wstydzi się, a może jednak nowy „edytor” nie jest tak wygodny do pisania?)

  2. Pan Marcin nie zrobił postu z listą „starych funkcjonalności” i krótkim info, co z nimi (np. „nie planujemy”, albo „2 kwartał”). Tak naprawdę konkretów nie ma, a tylko brnięcie we własne „rewolucyjne” rozwiązania. Żeby nie było, że do znudzenia piszę o SunEditorze - na salon24 jakoś dało się wstawić coś normalnego (napisałem już drugi tekst, a polegało to na tym, że tekst w LO przekleiłem, zrobiłem kilka poprawek i już), a na DP nawet nie mogę sobie skopiować swojego drafta (bo nie ma opcji podglądu). Ogólnie wygląda na to, jakby w DP odkrywano na czym polega funkcjonalność serwisu www.

  3. O migracji forum było info na forum, pojawiła się też strona techniczna. OK, ale… dlaczego migracji nie zrobiono wpierw na serwerze testowym? Czy w DP w ogóle nie ma takiego? I czy nie można było puścić notki na stronie głównej DP?

Ogólnie widzimy zarządzanie kryzysem, ale jakoś tak bez serca. Wyraźnie widać, że strona tworzona niegdyś przez osoby z pasją zamieniła się w kolejny nudny site, który można odwiedzić raz na jakiś czas, pośmiać się i opuścić. A do tego jest chyba tylko jeden programista na pokładzie.

1 polubienie

Z czego się bierze takie pikowanie na AlexaRank?

1 polubienie

Przecież od razu po paru jego postach widać, że z tego @Marcin_Bartnicki to typowy korpo sługa pod krawatem (nawet avatar wiele o nim mówi) i będzie szedł w zaparte broniąc swojego pracodawcy i zaklinał rzeczywistość. Dajże spokój.

1 polubienie

Aż by się chciało napisać: funkcjonariusz :stuck_out_tongue_winking_eye:

2 polubienia

Zachowujecie się jak dzieci. Może przed opublikowaniem posta zastanówcie się co chcecie nim osiągnąć i czy to jest dobry sposób?

Człowiek jest od 3 dni na forum, czy w redakcji, i jedyne co widzi to hejt i próbę niesprawiedliwego powierzchownego oceniania.
Może dajcie na wstrzymanie swoim hormonom przynajmniej miesiąc (to pewnie i tak niewiele na wprowadzanie zmian, bo nie można wszystkiego zrobić na raz), żeby mieć na jakiej podstawie wyciągać wnioski?

Jeżeli pisze takie teksty to jest sam sobie winien. Może mu chodzi o całość jako WP to OK. Jednak jeżeli weźmiemy tylko samo DP to statystyki mówią zupełnie coś innego.

:point_down:

2 polubienia

Pytanie było widać nieprecyzyjne. Wam chodziło o stałych/starych użytkowników, a jeśli chodzi o oglądalność to ta rośnie. Tylko to nie są ci sami ludzie którzy byli. Saldo na plus kosztem jakości.

W dużej korporacji medialnej (a taką jest WP) redaktor naczelny jednej z setek redakcji, jest kimś takim jak kapitan samolotu w liniach lotniczych. Mimo, że ta praca jest prestiżowa, ale jednocześnie związana z ekstremalną odpowiedzialnością, to decyzyjność jest mocno ograniczona (do kokpitu). Ot, np. nie może decydować o rozkładzie lotów :slight_smile: I nie ma także wpływu na listę pasażerów… :wink:

ps. @sidkwa - Portal nie traci użytkowników. Czy chodzi Ci o to, że społeczność skupiona wokół dp, traci spójność i podlega czemuś zbliżonemu do erozji?

Możliwe, i co w związku z tym? Psy nie widzą gospodarza to do kostek skaczą? :stuck_out_tongue_winking_eye:

Nawet bez podmiotowej władzy zawsze może coś próbować przepchnąć, albo przynajmniej zaproponować na zebraniu, czy jakiejś osobie decyzyjnej.

Np co? Podaj przykłady trzech takich propozycji, które „kapitan samolotu”, może przedstawić „zarządowi linii lotniczych”? :wink:

1 polubienie

W przeciwieństwie do ciebie nie mam pojęcia jaka tam jest struktura władzy i ścieżka decyzyjna, dlatego osobiście poczekam z ferowaniem wyroków jakiś czas.

W przyszłym tygodniu wróci @Snow_Rainy, która po stronie redakcji odpowiada za kontakt ze społecznością. To ważna zmiana, bo do tej pory wyglądało to różnie. Nie chcę, żeby opinia społeczności była ignorowana. @Snow_Rainy i @Docent opowiedzą Wam w przyszłym tygodniu o harmonogramie zmian. Na ich wdrożenie potrzebujemy 1-2 miesiące. Dalsze prowadzenie tej dyskusji będzie miało większy sens, jak już zmiany zostaną wprowadzone.

Nie macie dostępu do szczegółowych statystyk, więc nie dyskutujemy o tych samych danych, ale dzięki za troskę. Mamy regularnie ponad 4 mln realnych użytkowników miesięcznie. Forum to niewielka część oglądalności, spadek tutaj nie przekłada się na ogólny wynik. Gdyby zależało mi tylko na statystykach, zignorowałbym forum i skupił się na szukaniu nowych czytelników.

Napisałem na forum, żeby poszukać partnerów do dyskusji wśród czytelników, kilku znalazłem, na więcej nie liczyłem. Wybrałem przedstawienie się na forum właśnie po to, żeby rozmawiać z Wami, mimo że w tym wątku wypowiada się kilkanaście osób, a pozostali czytelnicy to kilka milionów. Chętnie przeczytam konkretne propozycje, kilka już padło, czekam na kolejne.

3 polubienia

Powodzenia, trzymamy kciuki.

2 polubienia