Droga Redak./Admin.! Źle że nie ma powrotu do starej wersji

Droga Administracjo. Źle zrobiliście, że nie ma możliwości powrotu do starej wersji. Ta wersja jest jeszcze bardzo niedopracowana, pod względem optymalizacji i wgl. Mogliście zostawić te nowe DP na podstronie http://beta.dobreprogramy.pl (czyli tak jak było), tyle że po prostu je odblokować dla wszystkich, a tamte stare zostawić na normalnej, jako głowna. Dzięki temu na czas testowania, ten kto by chciał to by testował nową wersję, a ten kto by nie chciał, surfowałby po starej (która działała o wiele lepiej niż ta).

Źle Panowie zrobiliście, pozbawiając możliwości powrotu do czegoś co było bardziej stabilne.

Dlaczego nie bierzecie przykładu z takich serwisów jak np. benchmark.pl ? Kiedy oni uruchomili wersję testową, była ona na osobnej podstronie (beta.benchmark.pl). Dzięki temu, użytkownicy i czytelnicy mieli (do czasu końca testów) możliwość wyboru między wersją stabilną, a niestabilną.

Może i trochę narzekam, ale to pewnie nie tylko ja, i to nie z byle powodu, bo przeglądanie waszej strony, stało się uciążliwe, i przez to możecie stracić wielu czytelników. Wielu pewnie nie może się znaleźć co gdzie jest.

Pozdrawiam, i czekam na dopowiedź. (Wszystkich, ale szczególnie Administracji/Redakcji)

Zgadzam się, myślałem, że ta wersja będzie dopracowana. A jednak nie.

Od początku nie rozumiałem, dlaczego beta.dobreprogramy.pl były zamknięte - gdyby to było otwarte, więcej użytkowników by z niej korzystało, i szybciej wyłapało się błędy - ale redakcja postąpiła tak, jak chciała.

Cieszyłem się, razem z innymi “odliczałem” i oczekiwałem, czekałem na wielkie wow - i tutaj się redakcji udało - odświeżony design na pierwszy rzut oka był naprawdę ładny. Problemy wyszły, przy przeglądaniu vortalu i w końcowym efekcie vortal “odpycha” mnie - wolę sobie przeglądać nawet nk - nie daje tak po oczach wieczorem.

Szkoda, że nie ma dostosowania się do rozdzielczości ani zmiany kolorów - wiem wiem, pewnie będzie to w późniejszym terminie ale czy wszyscy zapomnieli zapewnienia, że nowy vortal jest tyle tworzony, aby nie wypuścić czegoś niedopracowanego.

Pozdrawiam!

Gadasz głupoty… mi się bardziej podoba ta nowa wersja… może i ma błędy ale tamta też nie była idealna… Forum też mogli by jakoś odświeżyć :wink:

Ale zauważ, że tamta wersja, chodziła bardzo płynnie i wgl. A ta to jak na razie lipa. Nic ciekawego oprócz nowych funkcji (które mogą być przydatne, ale jeszcze nie miałem okazji użyć bo tak zamulają stronę) i nowego layoutu.

Ja nie wiem dlaczego niektórym zamula - mnie na przykład wszystko chodzi płynnie :slight_smile:

Nie zauważyłem jakiś szczególnych problemów z prędkością (zresztą podobnie jak Ty), także chodzi mi płynnie na moim łączu (nie jest ono zabójcze, 1 mb od TP) - ładuje się dłużej niż youtube, wp, onet czy też nasza-klasa ale pewnie spowodowane jest tym, że na stronie jest bardzo dużo obiektów do załadowania.

Jeżeli komuś nie zależy na obrazkach powinien zapoznać się z funkcją Opera Turbo (dostępnej w przeglądarce Opera) - kompresuje obrazki pogarszając ich jakość, ale po serwisie da się przemieszczać (nie potrzebna była mi do tej pory Opera Turbo, gdyż zapoznawałem się z nowym designem, jednak po zapoznaniu mogę przełączyć się w ten tryb, ponieważ nie zależy mi już na obrazkach.

Pozdrawiam!

Potwierdzam, jest długi czas otwierania,sądziłem że wczoraj było duzo uzytkowników obecnych na forum, ale dzisiaj 26 sierpnia jest tak samo.Jak dla mnie nowa wersja jak na razie to “niwypał”. Rysbar

To tylko internet.

niech robią co chcą.

Jak się nie podoba wyłączcie komputer.

Również sie podpisuje, jestem za możliwością powrotu do starej, lepszej wersji vortalu!

Ja jakoś tylko za pierwszym razem zauważyłem powolne otwieranie strony, ale to zawsze występuje przy pierwszym razie. Teraz chodzi całkiem płynnie i jakoś nie zauważyłem specjalnie, żeby muliło.

A co do samego designu, mi tam się podoba :smiley:

Niekoniecznie. Spróbujcie wejść na vortal z Google Chrome 3.0, a potem z Firefoxa, i z Firefoxa z włączonym AdBlockiem. Kolosalne różnice.

Chciałem zauważyć, że “temat” ten nie jest od zgłaszania problemów. Oty --> kosz.

Po wejściu z Firefoksa z włączonym Adblockiem rzeczywiście widać puste pola. Sądzę jednak, że jest to celowe działanie. W ten sposób zostałem przekonany do wyłączenia Adblocka na dp. I dobrze, niech administracja zarobi na tym na bardziej wydajne serwery.

Choć problemy z wydajnością są wg mnie dziwne, bo przecież niedawno serwery (a nawet serwerownia) były zmieniane na nowe i przeprowadziły się z Wrocławia do Warszawy. Prawdopodobnie także w celu umożliwienia wydajnej pracy nowej wersji.

No jak się ma neta 56.6 KB/s to się nie dziwcie, że wam zamula ?!

Mam neta 1Mb Neo, więc nie mądruj się. Inni, też pewnie mają szybkie łącza. Po prostu, nowa wersja nie jest zoptymalizowana i tyle.

Do czego ma być ta optymalizacja ??

Do Twojego NEO, wybacz ale na nim się świat nie kończy.

To jest Beta (i nikt tego nie ukrywa).

Czy nie warto uzbroić się w cierpliwość i poczekać na usunięcie usterek po zakończeniu zlotu (bo to teraz głównie na głowie mają admini i redakcja). Przyznaję, że termin premiery nie był zbyt fortunny, ze względu na nawał innych ważniejszych spraw, ale vortal funkcjonuje i spełnia swoja dotychczasową rolę. A niedogodności na pewno niedługo zostaną usunięte.

Ja także mam neostradę 1 mb i nie narzekam na długie ładowanie vortalu. Ładuje się ciut (sekundę, dwie?) wolniej od starej wersji.

Teraz strona ładuje się zdecydowanie wolniej. Jest więcej obiektów do załadowania - kod HTML zajmuje 74,01 KB pomijając skrypty i obrazki - może coś da się zoptymalizować. :slight_smile:

Na początku w kodzie znajdował się klucz zajmujący 20 KB, ale webmasterzy już usunęli problem. :slight_smile:

Szczerze bardziej podobał mi się poprzedni layout - top zajmował mniej miejsca i komponował się z całością, a układ elementów i kolory zdawały się cieplejsze (w stylu letnim i zielonym). Mam nadzieję, że będzie możliwość zmiany skórki :slight_smile:

a przypomnijcie sobie jak płakaliście i lamentowaliście jak to długo musicie czekać na nową wersję vortalu. A teraz gdy się pojawiła mówicie, że za wcześnie, że jeszcze nie dorobiona. Tak to jest. A redakcja miała w planie odpalić nową wersję przed zlotem i tak zrobiła, czy za wcześnie?

Co do beta testów nowego vortalu - możliwość taką mieli wszyscy uczestnicy II Hot Zlotu i było to nie jako wyróżnienie dla nas.

A jak się wam nie podoba ilość błędów to pomóżcie redakcji i raportujcie o nich.

Eru co do odświeżenia forum to informuję Cię, że było ono odświeżane. Widzę, że masz mały staż na forum i możesz tego nie wiedzieć. I uprzedzam od razu, że w wypowiedzi adresowanej do Ciebie nie ma żadnej złośliwości.

Zgadza się el polaco, forum było już odświeżane, mnie pasuje w zupełności :slight_smile:

Tak samo jak nowa wersja vortalu i w życiu nie chciałbym powrotu do poprzedniej wersji :wink: Pomimo błędów i wolniejszego działania (fakt, mam trochę słabe łącze, a i mój komputer do najnowszych nie należy). Gdyby ktoś miał przerzucić się z Painta na Photoshopa, to pewnie nie narzekałby, że ten drugi jest w wersji beta :stuck_out_tongue:

Jestem bardzo zadowolony, że wreszcie nowa wersja ujrzała światło dzienne. Błędy są niewielkie, za to funkcjonalność serwisu znacznie wzrosła. A utrzymywanie dwóch wersji naraz mijałoby się z celem, znacznie hamowałoby ulepszanie tej nowszej.

Wystarczy poczekać, a DP będą coraz lepsze. Wystarczy poczekać. :]