Droga Redak./Admin.! Źle że nie ma powrotu do starej wersji

(Fempter) #1

Droga Administracjo. Źle zrobiliście, że nie ma możliwości powrotu do starej wersji. Ta wersja jest jeszcze bardzo niedopracowana, pod względem optymalizacji i wgl. Mogliście zostawić te nowe DP na podstronie http://beta.dobreprogramy.pl (czyli tak jak było), tyle że po prostu je odblokować dla wszystkich, a tamte stare zostawić na normalnej, jako głowna. Dzięki temu na czas testowania, ten kto by chciał to by testował nową wersję, a ten kto by nie chciał, surfowałby po starej (która działała o wiele lepiej niż ta).

Źle Panowie zrobiliście, pozbawiając możliwości powrotu do czegoś co było bardziej stabilne.

Dlaczego nie bierzecie przykładu z takich serwisów jak np. benchmark.pl ? Kiedy oni uruchomili wersję testową, była ona na osobnej podstronie (beta.benchmark.pl). Dzięki temu, użytkownicy i czytelnicy mieli (do czasu końca testów) możliwość wyboru między wersją stabilną, a niestabilną.

Może i trochę narzekam, ale to pewnie nie tylko ja, i to nie z byle powodu, bo przeglądanie waszej strony, stało się uciążliwe, i przez to możecie stracić wielu czytelników. Wielu pewnie nie może się znaleźć co gdzie jest.

Pozdrawiam, i czekam na dopowiedź. (Wszystkich, ale szczególnie Administracji/Redakcji)

(sla17) #2

Zgadzam się, myślałem, że ta wersja będzie dopracowana. A jednak nie.

Od początku nie rozumiałem, dlaczego beta.dobreprogramy.pl były zamknięte - gdyby to było otwarte, więcej użytkowników by z niej korzystało, i szybciej wyłapało się błędy - ale redakcja postąpiła tak, jak chciała.

Cieszyłem się, razem z innymi "odliczałem" i oczekiwałem, czekałem na wielkie wow - i tutaj się redakcji udało - odświeżony design na pierwszy rzut oka był naprawdę ładny. Problemy wyszły, przy przeglądaniu vortalu i w końcowym efekcie vortal "odpycha" mnie - wolę sobie przeglądać nawet nk - nie daje tak po oczach wieczorem.

Szkoda, że nie ma dostosowania się do rozdzielczości ani zmiany kolorów - wiem wiem, pewnie będzie to w późniejszym terminie ale czy wszyscy zapomnieli zapewnienia, że nowy vortal jest tyle tworzony, aby nie wypuścić czegoś niedopracowanego.

Pozdrawiam!

(Erufenrito) #3

Gadasz głupoty.... mi się bardziej podoba ta nowa wersja... może i ma błędy ale tamta też nie była idealna... Forum też mogli by jakoś odświeżyć :wink:

(Fempter) #4

Ale zauważ, że tamta wersja, chodziła bardzo płynnie i wgl. A ta to jak na razie lipa. Nic ciekawego oprócz nowych funkcji (które mogą być przydatne, ale jeszcze nie miałem okazji użyć bo tak zamulają stronę) i nowego layoutu.

(Tajgeer) #5

Ja nie wiem dlaczego niektórym zamula - mnie na przykład wszystko chodzi płynnie :slight_smile:

(sla17) #6

Nie zauważyłem jakiś szczególnych problemów z prędkością (zresztą podobnie jak Ty), także chodzi mi płynnie na moim łączu (nie jest ono zabójcze, 1 mb od TP) - ładuje się dłużej niż youtube, wp, onet czy też nasza-klasa ale pewnie spowodowane jest tym, że na stronie jest bardzo dużo obiektów do załadowania.

Jeżeli komuś nie zależy na obrazkach powinien zapoznać się z funkcją Opera Turbo (dostępnej w przeglądarce Opera) - kompresuje obrazki pogarszając ich jakość, ale po serwisie da się przemieszczać (nie potrzebna była mi do tej pory Opera Turbo, gdyż zapoznawałem się z nowym designem, jednak po zapoznaniu mogę przełączyć się w ten tryb, ponieważ nie zależy mi już na obrazkach.

Pozdrawiam!

(Brzoza40) #7

Potwierdzam, jest długi czas otwierania,sądziłem że wczoraj było duzo uzytkowników obecnych na forum, ale dzisiaj 26 sierpnia jest tak samo.Jak dla mnie nowa wersja jak na razie to "niwypał". Rysbar

(PaPuX) #8

To tylko internet.

niech robią co chcą.

Jak się nie podoba wyłączcie komputer.

(Manian) #9

Również sie podpisuje, jestem za możliwością powrotu do starej, lepszej wersji vortalu!

(Hitm3n) #10

Ja jakoś tylko za pierwszym razem zauważyłem powolne otwieranie strony, ale to zawsze występuje przy pierwszym razie. Teraz chodzi całkiem płynnie i jakoś nie zauważyłem specjalnie, żeby muliło.

A co do samego designu, mi tam się podoba :smiley:

(Tomasz Paziewski) #11

Niekoniecznie. Spróbujcie wejść na vortal z Google Chrome 3.0, a potem z Firefoxa, i z Firefoxa z włączonym AdBlockiem. Kolosalne różnice.

(Monczkin) #12

Chciałem zauważyć, że "temat" ten nie jest od zgłaszania problemów. Oty --> kosz.

(Kpc21) #13

Po wejściu z Firefoksa z włączonym Adblockiem rzeczywiście widać puste pola. Sądzę jednak, że jest to celowe działanie. W ten sposób zostałem przekonany do wyłączenia Adblocka na dp. I dobrze, niech administracja zarobi na tym na bardziej wydajne serwery.

Choć problemy z wydajnością są wg mnie dziwne, bo przecież niedawno serwery (a nawet serwerownia) były zmieniane na nowe i przeprowadziły się z Wrocławia do Warszawy. Prawdopodobnie także w celu umożliwienia wydajnej pracy nowej wersji.

(Erufenrito) #14

No jak się ma neta 56.6 KB/s to się nie dziwcie, że wam zamula ?!

(Fempter) #15

Mam neta 1Mb Neo, więc nie mądruj się. Inni, też pewnie mają szybkie łącza. Po prostu, nowa wersja nie jest zoptymalizowana i tyle.

(fiesta) #16

Do czego ma być ta optymalizacja ??

Do Twojego NEO, wybacz ale na nim się świat nie kończy.

To jest Beta (i nikt tego nie ukrywa).

Czy nie warto uzbroić się w cierpliwość i poczekać na usunięcie usterek po zakończeniu zlotu (bo to teraz głównie na głowie mają admini i redakcja). Przyznaję, że termin premiery nie był zbyt fortunny, ze względu na nawał innych ważniejszych spraw, ale vortal funkcjonuje i spełnia swoja dotychczasową rolę. A niedogodności na pewno niedługo zostaną usunięte.

8)

(sla17) #17

Ja także mam neostradę 1 mb i nie narzekam na długie ładowanie vortalu. Ładuje się ciut (sekundę, dwie?) wolniej od starej wersji.

(Ferrari) #18

Teraz strona ładuje się zdecydowanie wolniej. Jest więcej obiektów do załadowania - kod HTML zajmuje 74,01 KB pomijając skrypty i obrazki - może coś da się zoptymalizować. :slight_smile:

Na początku w kodzie znajdował się klucz zajmujący 20 KB, ale webmasterzy już usunęli problem. :slight_smile:

Szczerze bardziej podobał mi się poprzedni layout - top zajmował mniej miejsca i komponował się z całością, a układ elementów i kolory zdawały się cieplejsze (w stylu letnim i zielonym). Mam nadzieję, że będzie możliwość zmiany skórki :slight_smile:

(el polaco) #19

a przypomnijcie sobie jak płakaliście i lamentowaliście jak to długo musicie czekać na nową wersję vortalu. A teraz gdy się pojawiła mówicie, że za wcześnie, że jeszcze nie dorobiona. Tak to jest. A redakcja miała w planie odpalić nową wersję przed zlotem i tak zrobiła, czy za wcześnie?

Co do beta testów nowego vortalu - możliwość taką mieli wszyscy uczestnicy II Hot Zlotu i było to nie jako wyróżnienie dla nas.

A jak się wam nie podoba ilość błędów to pomóżcie redakcji i raportujcie o nich.

Eru co do odświeżenia forum to informuję Cię, że było ono odświeżane. Widzę, że masz mały staż na forum i możesz tego nie wiedzieć. I uprzedzam od razu, że w wypowiedzi adresowanej do Ciebie nie ma żadnej złośliwości.

(filozof) #20

Zgadza się el polaco, forum było już odświeżane, mnie pasuje w zupełności :slight_smile:

Tak samo jak nowa wersja vortalu i w życiu nie chciałbym powrotu do poprzedniej wersji :wink: Pomimo błędów i wolniejszego działania (fakt, mam trochę słabe łącze, a i mój komputer do najnowszych nie należy). Gdyby ktoś miał przerzucić się z Painta na Photoshopa, to pewnie nie narzekałby, że ten drugi jest w wersji beta :stuck_out_tongue:

Jestem bardzo zadowolony, że wreszcie nowa wersja ujrzała światło dzienne. Błędy są niewielkie, za to funkcjonalność serwisu znacznie wzrosła. A utrzymywanie dwóch wersji naraz mijałoby się z celem, znacznie hamowałoby ulepszanie tej nowszej.

Wystarczy poczekać, a DP będą coraz lepsze. Wystarczy poczekać. :]