Drukarka - pozycje znikają z listy a nie są drukowane

Dzień dobry, mam takowy problem z drukarką. Gdy jest podłączona do komptuera pc mojego - win 7; wszystko śmiga i drukuje elegancko. Natomiast podłączona do laptopa z windowsem 10 nic nie drukuje. System wykrywa drukarkę, można wywołać udany wydruk stanu drukarki a jakikolwiek dokument, który próbuje drukować pojawia się na liście do drukowania, wedle programu jest drukowany, znika z listy i tyle. A tak naprawdę to drukarka nic w tym czasie nie robi. Jak pozbyć się tego problemu?

Pozdrawiam.

Hej,

A co to dokładnie za drukarka?

Pozdrawiam,
Dimatheus

Dokładnie HP Deskjet 1515.

Hej,

  • Podłączasz drukarkę do portu USB? Jeśli tak, to do portu USB 2.0 czy 3.0?
  • Drukarka działa na sterownikach systemowych od Microsoft’u?
  • Czy da się wejść we właściwości urządzenia i wykonać druk testowy?
  • Czy problem pojawia się we wszystkich aplikacjach? W jakich próbowałeś?

Pozdrawiam,
Dimatheus

Drukarka ani na USB 3.0 ani na USB 2.0 nie działa.
Sterowniki instalowałem i reinstalowałem z płyty od producenta.
Wydruk testowy? Drukowałem specyfikacje drukarki z informacjami o stanach tuszów etc. to jest wydruk testowy? Jeżeli tak to da się.
Problem pojawia się w wordzie i notatniku, innych rzeczy nie sprawdzałem.

Hej,

A były tam sterowniki do Windows 10? Może tutaj jest problem. Drukarka to już kilkuletnia konstrukcja, więc raczej będzie działać na sterownikach Microsoftu.

Nie do końca. Zerknij na filmik poniżej - pokazuje jak wydrukować stronę testową w Windows 10.

Pozdrawiam,
Dimatheus

Korzystając z doświadczenia wiem, że drukarka HP 1515 ma problem z niektórymi kompilacjami systemu Windows 10. Rozwiązaniem było zainstalowanie ręczne sterowników, do jednej z drukarek mobilnych HP (bodajże HP Deskjet Mobile 100) i “nakierowanie” drukarki na ten sterownik w jej właściwościach nie poprzez zwykłą instalację, ale poprzez wypakowanie pakietu instalatora ściągniętego ze strony producenta. Niestety, ograniczamy się wtedy do samego drukowania - odpada nam skaner.

Nie mam w tym momencie pod ręką owej drukarki, jednak warto też spróbować ściągnąć ten sterownik:
HP C6200

Należy wypakować go programem winrar, do dowolnego folderu. Aby zmienić ścieżkę sterownika dla drukarki 1515

  • Nacisnąć kominację klawiszy Logo Windows + R i wpisać polecenie control printers

  • Następnie wybrać naszą drukarkę i odpowiednio wchodzić we Właściwości drukarki, Zakładka Zaawansowane, po czym klikamy opcję Nowy sterownik… i wskazujemy ścieżkę wypakowanego pliku.

Nie sprawdzałem poprawności działania na tym sterowniku, bo jak mówię, instalowałem tylko urządzenie 1515 na sterowniku jednej z drukarek mobilnych.

Pozdrawiam :slight_smile:

Poratujcie, To samo zaczęło się dziać z Brother 145-c na windows10. Są połączone, skanuje ale nie wysyła w kolejkę. Znika nie uruchamiając się.
Obok na komputerze z Win7 jest komunikacja.

@fbinsta,
Poczytaj poprzedni wątek,tam może znajdziesz rozwiązanie.
Wątek : Drukarka Brother nie drukuje w trybie sieciowym

Pomocy,
Mam podobny problem co kolega, drukarka brother Dcp385c podłączona kablem do komputera win8 nie działa tez pliki do wydruku znikają z listy, drukarka skanuje i kseruje poprawinie.