Dual boot windows 7 i xp

Witam mam taki problem ponieważ posiadam komputer Dell Optiflex 755 i zainstalowałem na nim windows 7. Tylko że dla tego komputera nie ma do niego sterowników na 7-ke. A do rzeczy chodzi mi o to że nie wiem jak zrobić dual boota 7 i xp. Prosiłbym o pomoc

Pobierz sterowniki dla Visty, większość z nich działa na siódemce bezproblemowo. Jeden ze sterowników ma nawet w opisie

This package provides Driver for Intel AMT SOL/ LMS and is supported on OptiPlex 755 running the following windows operating systems: Windows 7, XP, Vista.

Wpisz kod Service Tag na stronie pobierania Della (To urządzenie) to dostaniesz sterowniki dokładnie do twojego modelu.
https://www.dell.com/support/home/pl-pl/product-support/product/optiplex-755/drivers

Najpierw instalujesz system starszy czyli XP a potem 7. W czasie instalacji XP przydzielasz mu ok. połowy dysku reszta jest dla 7. Podczas instalacji 7 jako miejsce instalacji wskaż tę druga połowę. System powinien zauważyć zainstalowanego obok XPeka i dopisać się do bootloadera.

Jak napisał @MatewoosH , ruszą sterowniki od Visty 64. Ale lepiej wrzucić Minta, przynajmniej będzie w miarę użyteczny komputer i będą aktualne programy w rodzaju przeglądarki.

Jak nie ma jak są Dell OptiPlex 755 Drivers Download for Windows 10, 8.1, 7, Vista, XP

Na odwrót tez można, tylko trzeba będzie kombinować z bootloaderami ręcznie

Ze strony widło-powidło lub wyjdzie, że to są te z czasów Visty (brak aktualizacji po 2007).

Widło-powidło to strona Della.

Dobrze a czy np na takiego Ubuntu wejdą sterowniki?

Dzięki sprawdzę😃

haha, to Linux jest! Ty chcesz wgrywać wingrozę, nie? Jeśli tak, to stery do Windowsa.

W pierwszej kolejności lepiej jest podawać strony ze sterownikami od producentów danego sprzętu. Strony firm trzecich tylko w ostateczności.

Nie.

Driverscape jest bardzo dobry. Z pewnością lepszy niż strona Della jeśli chodzi o stare laptopy.

Do takiego sprzętu lepiej Mint XFC. Po pierwsze jest łatwiejszy w obsłudze, po drugie jest wydajniejszy, zwłaszcza GUI. Bardziej zbliżony do Windows, więc wygodniej się przestawić.

Sterowniki wygrają się same. Do takiego sprzętu powinny wszystkie pobrać się w trakcie instalacji i zainstalować bez problemu.

Do tego będziesz miał z automatu przeglądarkę, program do poczty, pakiet Libre Office, oprogramowanie do oglądania filmów, edycji grafiki itp.

Kolejne programy możesz potem wgrywać sobie poprzez program podobny do sklepu w Androidzie.

Soft taki jak Chrome instaluje się poprzez pobranie i kliknięcie.

System jest bardzo odporny na wirusy i złośliwy soft, zapewnia podstawową funkcjonalność i zgodność z dzisiejszymi wymaganiami. A do tego wydajność jest zbliżona do Windows 7, więc jest to sposób na reaktywację starszego sprzętu bez większych kłopotów l.

Owszem, bywa, że coś tam jest niekompatybilne, ale zwykle takie starocie, zwłaszcza stacjonarne są w pełni wspierane.

Nie ważne czy desktop czy laptop, stary czy nowy. Producent najlepiej wie, jakie sterowniki pasują do jego sprzętu, to chyba oczywiste. A Dellowi akurat ciężko coś zarzucić w kwestii jego strony wsparcia ze sterownikami.

Nie twierdzę, że podana strona jest zła, twierdzę tylko, że z takich stron korzysta się tylko jeśli jest jakikolwiek problem ze znalezieniem/działaniem sterownika z oryginalnego źródła.

Tak samo jest z pobieraniem programów - pobierasz je w pierwszej kolejności ze strony producenta, nie dp/instalki/major geeks i podobnych. Programy na smartfona - Google Play/AppStore itd.

A patrzyłeś, skąd tak naprawdę ściągają się programy na dp? :slight_smile:

To tak jakby mówić, że producent samochodu wie jaki olej jest najlepszy dla jego silnika. :smiley:

Do mojego Della sterownika ze strony Della były w większości przestarzałe, dodatkowo było napisane, że w jednym z nich jest znany błąd. Na driverscape jakoś były nowsze i z „bugfix”.

Podobnie miałem z laptopem Acer. Na oficjalnie stronie brakowało sterowników do bluetooth. Były jakieś niepasujące.

Wie, jaki nie powoduje utraty gwarancji.

Często nowsze wersje nie działają z niektórymi urządzeniami poprawnie, zwłaszcza gdy są one tworzone przez firmy, wynika to z tego, że niekiedy są dokonywane zmiany w oprogramowaniu układowym i sterowniki producenta układów mogą powodować problemy.

Tak bardzo często się dzieje z WIFI, BT, oraz kartami graficznymi, do niektórych laptopów.

Właściwie to w zastosowaniach domowych raczej szukamy sterowników najnowszych i jeśli się coś nie sypie to jest ok. W zastosowaniach biznesowych i korporacyjnych korzystamy ze sterowników producenta, chyba, że są jakieś krytyczne luki lub duże problemy, wtedy szukamy nowszych.

No bo wie :laughing: On go zbudował, przetestował wzdłuż i wszerz i wybrał olej o konkretnej specyfikacji i parametrach (Dell). A nie Zdzisiu z miejscowego warsztatu samochodowego (Driverscape).

I w takich przypadkach taka strona może się sprawdzić - w ostateczności.

download.dpcdn.pl? :wink:

Faktycznie, zapomniałem o tym. Skrót myślowy spowodowany utkwieniem w pamięci domeny storage.dobreprogramy.pl :laughing:. Niemniej zasada pozostaje.

No to sprawdź, skąd idzie np. Google Chrome ^^