Dualshock 4 - opóźnienie, zacinanie

Witam.

Mam problem z Dualshockiem 4 (od PS4), który po podłączeniu do Android działa, ale przez kilkanaście sekund, może z 14-17 poczym zaczyna zacinać się niemiłosiernie. “Zacinanie” należy rozumieć przez opóźniony odczyt naciśniętych klawiszy oraz odczytywanie naciśnięcia zbyt wiele razy, lub zbyt długo.

Android 9 Pie
Xiaomi Note 7
Dualshock 4 - jeden z pierwszych modeli
Bluetooth Auto Connect nie pomogło

A nie próbowałeś podłączyć Dualshock 4 kabelkiem do telefonu? Wiem, że są takie adaptery (przełączki) by móc grać padem na telefonie :slight_smile:

Wiem o tej możliwości, aczkolwiek wolałbym używać modułu Bluetooth, by pad nie czerpał energii z baterii telefonu i aby móc oba te urządzenia ładować chociażby podczas rozgrywki.

PS4 Remote może ten filmik Ci pomoże. Gościu w opisie zaznacza, że wymagany jest Android 10. Sprawdź sobie :slight_smile:

W filmie widzę opis Remote Play’a, czyli streamingu obrazu z konsoli bezpośrednio na Androidzie. Chodzi mi o możliwość używania Dualschocka bezpośrednio na smartfonie do emulatorów, czy gier ze sklepu Google Play.

Typie Po pierwsze piszesz temat odnośnie sprzętu do konsol W Sekcji Sprzęt Komputerowy chyba coś ci się pomyliło Pad Od Konsoli to nie jest sprzęt komputerowy Więc niech ktoś zgłosi moderacji i jakiś moderator przeniesie ten temat do odpowiedniego działu albo go zamknie… bo kolega wyżej ma kłopot z pisaniem w odpowiednich działach Forum :wink:
I Niech sobie Lepiej Kupi Nowego Pada do Konsoli Problem zniknie Proste

Pad na konsoli, komputerze z Windowsem działa prawidłowo? Tylko z Androidem problem? Ja używam od XOne na Androidzie, też łączę się przez Bluetooth i żadnych problemów.

@Damianominos
Nic nie wnosisz - nic nie pomagasz.
Zły dział? Okej, oby moderator przeniósł.
Nowy Pad? Ale po co skoro działa ze wszystkim (PC również odpowiadając na pytanie niżej) i wyłącznie na Androidzie mam problem - działa 15 sekund około i zaczyna się zacinać. Internet jest zalany różnymi poradnikami i zazwyczaj odnośnie Bluetooth Auto Connect, który u mnie nie działa oraz innymi programami, które niestety wymagają Rootu smartfona. I kolego Damianominos - oczekuję pomocy w postaci nakierowania na rozwiązanie problemu, a nie informacji, że mam nabyć nowy Pad skoro nie tylko ja posiadam ów problem.

Zresetuj Pada i na 2 raz naucz się lepiej nie podłączać pada z durnym androidem nie wiadomo po co tak robić a potem nagle problem bo pad zacina najlepiej to całkiem odłącz to co żeś zrobił z tym padem czyli tego Androida i reset pada znowu używaj pada normalnie bez żadnego Bluetoth

  1. Pad z konsolą działa wyśmienicie.
  2. Pad z windowsem działa równie dobrze.
  3. Pad ze smartfonem działa dobrze 15 sekund, później się zacina.

Czego nie rozumiesz?
Android 9 - prawie najnowszy, który w teorii ma wbudowaną obsługę Dualshocka 4.

Z innej strony - masz jakąkolwiek wiedzę na ten temat? Bo widzę, że nie za bardzo.

Z innej Strony Koleś to ty nie masz wiedzy Skoro się zacina to nie działa dobrze więc nie wiesz co piszesz :wink: Czego ty nie rozumiesz sam nawet pewnie nie wiesz co zrobiłeś z tym padem więc może zdobądź trochę wiedzy jak nie umiesz to nie rób takich rzeczy sam

Wpisz sobie Gościu Input Lag pełno rozwiązań Jest I następnym razem Nie grzeb W padzie bo takie osoby jak ty jak widać po temacie Kompletnie nie wiedzą co robią i nie mają żadnej wiedzy na ten temat :wink: W sprzęcie się nie grzebie…

@Damianominos daje Ci przecinki na zapas (,).
@KauzurGames dla testów, jeśli masz taka możliwość, podłącz pada do Androida po przez kabel. Zobacz, czy problem będzie powtarzać się.
Co do Bluetooth, wygląda mi to na jakieś zakłócenie w działaniu Bluetooth.

W przypadku połączenia za pomocą przewodu Dualshock 4 działa normalnie - żadnych problemów. Tyle, że zależy mi na tym, aby Pad działał na Bluetooth: 1. Wygoda, 2. Możliwość ładowania obu urządzeń.

@Damianominos nie zepsuję Pada od naciskania na nim klawiszy, prawda? Ani tym bardziej nie uszkodzę poprzez łączenie z urządzeniami obsługującym Bluetooth. W internecie widziałem wiele tematów, które naprawiały ten błąd z Padem, ale w moim przypadku żaden z nich nie działa. Najpierw tłumaczysz, że nie działa, nie ma co grzebać i stoisz za tym by nabyć nowy, by później dać mi rozwiązania polegające na grzebaniu w padzie, brawo. Gdyby nie wątki z wyszukiwarki, które mają rozwiązanie problemu (a były pisane troszkę czasu temu) nie pisałbym na dobreprogramy.pl, ale skoro piszę - nie działa mi żaden sposób. Wina nie leży po stronie pada, lecz po stronie systemu na moim smartfonie. Wiem, że niektóre aplikacje pomagają w naprawie problemu, ale nie znam ich z nazwy (Bluetooth auto connect nie chce współpracować z moim Androidem niestety).

Czyli miałem rację Mówiłem że to Wina androida i Tego Bluetooth trzeba było, mnie posłuchać

Pad używany musi być poprzez Kabel oryginalny, żadnego Androida żadnego Bluetooth, I problem zniknie proste

Kup Sobie Stację dokującą ładującą Do Padów lepsze niż Bluetooth i bardziej wygodnie bez ryzyka że znowu się to stanie

Jak stacja dokująca do Padów ma mi pomóc z naprawą łączności przez Bluetooth z Android?

Ma pomóc w ten sposób że ładujesz Je i są bezpieczne chyba że wolisz znowu żeby ci pad zacinał Przez Android i Bluetooth Chcesz jak masz je ładować w taki sposób to lepiej się zabezpieczyć,

Nie rozumiemy się.
Podczas gry na Padzie połączonym do Android przez przewód smartfonowi kończy się bateria.
Przy wymagającej grze może to nastąpić po mniej niż godzinie. W tym momencie muszę czekać na naładowanie telefonu, by móc kontynuuować zabawę. Łącząc się przez Bluetooth mogę ładować smartfon i dalej używać pada - dlatego właśnie stworzyłem ten wątek i dlatego aż tak bardzo zależy mi na Bluetooth.