Duża pusta przestrzeń na dobreprogramy w przeglądarkach

Witam obecnie posiadam najnowszą przeglądarkę firefox wcześniejsza była google chrome/vivaldi i w tych przeglądarkach gdy miałem zainstalowane rozszerzenie ublock origin, nano adblocker z nano defender(sprawdzane osobno nie razem) pokazuje się duża przestrzeń na głównej stronie dobrychprogramów.Jak to naprawić?

Po co Ci agresywne ghostery? To szpiegowski bloker, gorszy od malware.
Ublock origin i disconnect.

1 polubienie

Nie wiedziałem dzięki za info zmienię na ublock bądź nano adbloker

Na czystej przeglądarce Firefox też kilka razy miałem “dużą przestrzeń”, ale nie aż taką, jak pokazałeś na zrzucie ekranu.

Mam to samo, uBlock i uMatrix skutecznie rozwalają kod strony. Da się z tym żyć, zwłaszcza że plusów jest więcej jak minusów.

Wszystko zależy od eli - eli durne, szkodliwe listy filtrów rozwalające strony.U mnie tylko takie:


Ublock origin, disconnect, strict bloker pop-up, do tego i dont care cookies - to podstawa.

Ma wielkie znaczenie, gdy jest się na onecie, interii, WP i na wielu stronach, zwłaszcza informacyjnych, a do tego strony z filmami naszpikowane malwarami.
Trzeba się chronić w internecie…

A jeśli taki filmik z malware zostanie włączony na Androidzie, na czystej przeglądarce (Chrome), to czy ma to takie samo działanie szkodliwe, jak na pececie?

A sprawdziłeś cała stronę początkową DP? Bo na początku strony tez mam wszystko ok dopiero jak zjadę na dół kawałek widać pustą stronę kiedyś tak nie było coś musieli skaszanić w filtrach.Sprawdzę Twoje porady dziękuję pozdrawiam.

Edit: nadal to samo a ten disconnet to się jakoś konfiguruje? czy sama instalacja wystarczy?

początek strony

jak kawałek przewinę.

Od tego dokładnie miejsca przewijam i nico, brak reklam, brak sponsorowanych tematów WP, tylko moje dobreprogramy, Co do paska przewijania prawego - u Ciebie jest dwa razy mniejszy, czyli strona główna u Ciebie dwa razy dłuższa…

Tak u mnie wygląda DP główna cała strona, przy Twoim powiększeniu:

Czyli co jest nie tak u mnie?

W uBlock -> zakładka “Moje filtry” wpisz sobie coś takiego:

www.dobreprogramy.pl###new-tools
www.dobreprogramy.pl###popular-tools

W sumie nie wiem, co tam masz do blokowania. Tajemnica usuwania zbędnych promowanych tematów, pustych miejsc, zbędnych elementów tkwi w ublock origin - moje filtry. Mam tam z setkę filtrów, - od szkodliwych skryptów, do niepotrzebnych elementów. Puste miejsca też można usuwać.
Albo skopana przeglądarka…
Takie bezpieczne przeglądanie netu, to przez parę lat coś się dodawało do moich filtrów.
Przykład: przedwczoraj dodałem https://r.dcs.redcdn.pl/http/ - to usuwa film reklamowy na początku filmów z CDA. Na stronie wbijam.pl właśnie filmy japońskiej mangi są na serwerach CDA i filmik w filmie wkurzał jak nie wiem co. Zatrzymałem filmik, skopiowałem url i część adresu wkleiłem jako filtr do zablokowania.

Lamus w CSS? Ukryć można tak, by nie rozwalać mocniej spisów programów w prawej kolumnie.

łap lamo i się ucz:

dobreprogramy.pl##.app-list > div > div[id*="-"]:not(.active):style(display: none)
dobreprogramy.pl##.app-list > div > div[id*="-"].active:style(display: block)

Filtry polskie reklamowe oraz konto “premium” na Dobreprogramy.pl (plebs niekomentujący / nierecenzujący / bez często wyróznianych wpisów blogowych ma OK).

Poradziłem sobie zainstalowałem AdBlocker Ultimate musiałem skorzystać z opcji “Block Element” wykasować dwie niewidoczne gołym okiem reklamy i wszystko jak na razie ok ublock origin pomimo takiej samej opcji nie blokował dziękuję za chęć pomocy pozdrawiam.

Brawo usunąłeś sobie pewnie spis “popularne” i “nowości”.

I to nie są reklamy, chyba że spisy są dla ciebie reklamą by coś z DP zainstalować:

dalej twierdzisz że to 20 ukrytych reklam?

Rozwiązania dla uBO/AdGuard:

  • CSS:

    dobreprogramy.pl##.app-list > div > div[id*="-"]:not(.active):style(display: none)
    dobreprogramy.pl##.app-list > div > div[id*="-"].active:style(display: block)
    

    !important” jest zbędne, nawet Nano Adblocker powinien to ogarnąć.

  • Dopuszczenia naprawiające bugi z wieloma rzeczami (np. czerwona kropka na ikonie powiadomień o aktualizacji programu):

    dobreprogramy.pl#@#+js(set-constant, Object.prototype.bodies, true)
    dobreprogramy.pl#@#.ads
    @@||www.googletagservices.com/tag/js/gpt.js$script,domain=www.dobreprogramy.pl
    

    Po dopuszczeniu trzeba stronę przeładować by się cache odświeżył, inaczej bugi nie znikną.

1 polubienie

Myślę, że spokojnie można się bez tego obejść. A lamusów to poszukaj sobie wśród najbliższych. Jeszcze jeden wyskok w moją stronę i zaszczycisz plonkownicę.

Dziękuję zgadza się dodałem to do adblocker ultimate i jest ok a moje wcześniejsze rozwiązanie było złe bo faktycznie pozbyłem się tej kolumy z programami nawet nie zwróciłem uwagi.