Duża pusta przestrzeń na dobreprogramy w przeglądarkach

A jeśli taki filmik z malware zostanie włączony na Androidzie, na czystej przeglądarce (Chrome), to czy ma to takie samo działanie szkodliwe, jak na pececie?

A sprawdziłeś cała stronę początkową DP? Bo na początku strony tez mam wszystko ok dopiero jak zjadę na dół kawałek widać pustą stronę kiedyś tak nie było coś musieli skaszanić w filtrach.Sprawdzę Twoje porady dziękuję pozdrawiam.

Edit: nadal to samo a ten disconnet to się jakoś konfiguruje? czy sama instalacja wystarczy?

początek strony

jak kawałek przewinę.

Od tego dokładnie miejsca przewijam i nico, brak reklam, brak sponsorowanych tematów WP, tylko moje dobreprogramy, Co do paska przewijania prawego - u Ciebie jest dwa razy mniejszy, czyli strona główna u Ciebie dwa razy dłuższa…

Tak u mnie wygląda DP główna cała strona, przy Twoim powiększeniu:

Czyli co jest nie tak u mnie?

W uBlock -> zakładka “Moje filtry” wpisz sobie coś takiego:

www.dobreprogramy.pl###new-tools
www.dobreprogramy.pl###popular-tools

W sumie nie wiem, co tam masz do blokowania. Tajemnica usuwania zbędnych promowanych tematów, pustych miejsc, zbędnych elementów tkwi w ublock origin - moje filtry. Mam tam z setkę filtrów, - od szkodliwych skryptów, do niepotrzebnych elementów. Puste miejsca też można usuwać.
Albo skopana przeglądarka…
Takie bezpieczne przeglądanie netu, to przez parę lat coś się dodawało do moich filtrów.
Przykład: przedwczoraj dodałem https://r.dcs.redcdn.pl/http/ - to usuwa film reklamowy na początku filmów z CDA. Na stronie wbijam.pl właśnie filmy japońskiej mangi są na serwerach CDA i filmik w filmie wkurzał jak nie wiem co. Zatrzymałem filmik, skopiowałem url i część adresu wkleiłem jako filtr do zablokowania.

Lamus w CSS? Ukryć można tak, by nie rozwalać mocniej spisów programów w prawej kolumnie.

łap lamo i się ucz:

dobreprogramy.pl##.app-list > div > div[id*="-"]:not(.active):style(display: none)
dobreprogramy.pl##.app-list > div > div[id*="-"].active:style(display: block)

Filtry polskie reklamowe oraz konto “premium” na Dobreprogramy.pl (plebs niekomentujący / nierecenzujący / bez często wyróznianych wpisów blogowych ma OK).

Poradziłem sobie zainstalowałem AdBlocker Ultimate musiałem skorzystać z opcji “Block Element” wykasować dwie niewidoczne gołym okiem reklamy i wszystko jak na razie ok ublock origin pomimo takiej samej opcji nie blokował dziękuję za chęć pomocy pozdrawiam.

Brawo usunąłeś sobie pewnie spis “popularne” i “nowości”.

I to nie są reklamy, chyba że spisy są dla ciebie reklamą by coś z DP zainstalować:

dalej twierdzisz że to 20 ukrytych reklam?

Rozwiązania dla uBO/AdGuard:

  • CSS:

    dobreprogramy.pl##.app-list > div > div[id*="-"]:not(.active):style(display: none)
    dobreprogramy.pl##.app-list > div > div[id*="-"].active:style(display: block)
    

    !important” jest zbędne, nawet Nano Adblocker powinien to ogarnąć.

  • Dopuszczenia naprawiające bugi z wieloma rzeczami (np. czerwona kropka na ikonie powiadomień o aktualizacji programu):

    dobreprogramy.pl#@#+js(set-constant, Object.prototype.bodies, true)
    dobreprogramy.pl#@#.ads
    @@||www.googletagservices.com/tag/js/gpt.js$script,domain=www.dobreprogramy.pl
    

    Po dopuszczeniu trzeba stronę przeładować by się cache odświeżył, inaczej bugi nie znikną.

1 polubienie

Myślę, że spokojnie można się bez tego obejść. A lamusów to poszukaj sobie wśród najbliższych. Jeszcze jeden wyskok w moją stronę i zaszczycisz plonkownicę.

Dziękuję zgadza się dodałem to do adblocker ultimate i jest ok a moje wcześniejsze rozwiązanie było złe bo faktycznie pozbyłem się tej kolumy z programami nawet nie zwróciłem uwagi.

Jak to napisał pewien spec? Była duża aktualizacja DP, będzie z czym walczyć :stuck_out_tongue_winking_eye:

Wylogowałem się i uruchomiłem przeglądarkę z wyłączonymi dodatkami. Pokazała się, że w każdym temacie przewijanie kończyło się na dużej pustej reklamie w artykule.

Co to za zombi?

Aktualizacja może czegoś była a trackerów raczej dalej tyle samo (może dopiero teraz Dexter je policzył i zdębiał :deciduous_tree:).

1 polubienie

Ja nie rozumiem, po co kombinować i robić sobie problemy.

Co kombinować, jakie problemy. Lubisz oglądać reklamy to twoja sprawa…

Jasne, jeśli chodzi o reklamy, nie pytam(em).