Duże obciążenie procesora i pamięci

Witam.

Dopadł mnie następny kłopot. Może tym razem będę miała więcej szczęścia i jakoś zdołacie mi pomóc.

Od kilku dni mój komp. (laptop toshiba) wykazuje bardzo duże obciążenie procesora i pamięci RAM.

Zwykle było na poziomie +, - 10-20% procek i30-40%ram.

Obecnie dochodzi do90-100% jednego i drugiego. Mam 4GB ram. procesor Intel Core 2Duo T6600 @ 2,20GHz.

Wygląda to tak:

Po włączeniu wszystko jest dobrze. Po dłuższej chwili obciążenie wzrasta. Nie ma żadnego znaczenia, czy są pootwierane programy, lub coś innego. Nawet przy zupełnym pozamykaniu okien tak się dzieje. Po jakimś czasie (np. pół godziny- nie ma jakiejś reguły) wszystko wraca do normy - obciążenie spada. I tak przez cały czas.

Wirusów nie mam- ciągle działa NOD32, dodatkowo przeskanowałam polecanym przez Was skanerem.

W opcji uruchamiania z systemem mam dużo programów wyłączonych. Sprawdziłam wydajność, kondycję systemu- niby wszysto OK. Nawet odinstalowałam parę niepotrzebnych programów- nie pomogło. Nie pomogło tez przywrócenie systemu do punktu sprzed dwóch tygodni.

Już nie mam pomysłu, co dalej.

Nie potrafię zrobić zrzutów, skreenów, więc nie moge Wam ich pokazać. Mogę jedynie napisać, co i jak.

Jeżeli macie jakieś sugestie, będę wdzięczna.

sprawdz czy laptop ci sie mocno nie grzeje. W laptopach jest specjalny system zabezpieczajacy przegrzaniu sie np procesora jak osiaga duzę temperatury to spada jego wydajność (MHZ) przynajmniej tak miałem z prockiem w asusie miał 2 ghz a jak osiągał wysokie temperatury to miał 800 mhz i wszystko muliło;]

zawsze można użyć programy do czysczenia advanced system care albo ccleaner z rozszeżeniem ccenhancer temperatury można sprawdzić np speedfanem. ale najlepiej sprawdzić normalnie czy procesor jest gorący.

Zawsze w ostatecznośći można zrobić format dysku twardego i zainstalować na czysto system i nie powinno być problemu ale to już w ostatecznosći.

Z tego co mi sie wydaje pewnie proces sie grzeje.

ale zawsze możesz podać logi z OTL albo przynajmniej screen z jakiegoś menadzera zadan np system explorer żeby było widać jaki proces obciąza CPU.

Dodane środa, 12 września 2012, 13:50

i jeszcze defragmentacja dysku ;] np programik auslogic disc defrag jest bardzo dobry ale to najlepiej zrobic już p owyczyszczeniu dysku programami wyżej;]

kolega fajnie opisał podstawowe rzeczy

ja do jego posta tylko dodam żeby jeszcze uruchomić program odkurzacz

a tak poza tym polecam poczytać to

http://www.pcworld.pl/news/376935/Crapw … mieci.html

oraz zastanowić się nad tym

zmiana-systemu-preinstalowanego-czysty-windows-t500004.html

Dzięki serdeczne za odzew.

Zanim jeszcze do Was napisałam, zdążyłam oczywiście zdefragmentować dysk (zresztą mam to włączone automatycznie), oczyściłam CCleanerem, wydmuchałam sprężonym powietrzem. Procesor się nie grzeje, wentylator włącza się sporadycznie.

Przed chwilą jednak sprawdziłam w men. zadań procesy (wszystkich użytkowników) i właśnie trafiłam na zmianę obciążenia .

W czasie nasilonego zużycia NA PEWNO pożera mi (nazwa obrazu) wmpnetw.exe : proc.50CPU, ram 2 miliony 447 tys (2 447 068 K usługa udo…). Podczas normalnej pracy wartości te są znikome (odpowiednio:0,5CPU. 22 122 K).

I co teraz z tym zrobić?

zbyt-wymagajacy-proces-wmpnetwk-exe-menadzerze-t400724.html

:smiley:

:smiley:

Dzięki serdeczne.

Zrobiłam, co trzeba i (ustawiłam na uruchamianie ręczne -było ustawione na automatyczne z opóźnieniem ) i pozbyłam się tego dziadostwa.

Wreszcie komputerek działa normalnie.

Najtrudniej dla mnie było zlokalizować tego drania. Ale udało się! :slight_smile:

A to by się zgadzało, bo właśnie kilka dni temu bawiłam się z filmikami zrobionymi w aparacie fot. Obrabiałam je potem różnymi programami. I wtedy musiało się to uruchomić.

Jeszcze raz dziekuję!