Duże spadki FPS

Witam mam problem w grach Mam np po 150-200fps i nagle na parę sekund lub parę minut spada mi do 30fps i nie wiem czym jest to spowodowane :v Mam laptopa
specyfikacje
4gb ram
procesor - i3-4000m cpu @2.40 2.40ghz
karty graficzne
Intel intel hd graphics 4600 coś takiego.
AMD radeon r5 m230
Laptop.

Ściągnij hwmonitor i sprawdź temperatury, podaj jakie gry i jaki system.

1 polubienie

Tak jak mówi kolega wyżej. Podaj temperatury GPU i CPU podczas grania.

hej masz tu screeny

przy mojej głównej karcie AMD jest taki ogromny spadek jak widzisz na parę sekund lub parę minut
tamtym programem nie wykrywało karty amd


sorry ale jestem nowy i mogę tylko jedno zdjęcie na raz

Temperatury procesora zdecydowanie za wysokie ,zmień pastę na początek i wyczyść laptopa

laptop był czyszczony nie miesiąc temu pasta wymieniana tak samo ;f a i tak jak go nawet rok nie był czyszczony to tak nie było

Jesteś pewny ,że wszystko zrobiłeś dobrze? Bo ewidentnie coś jest nie w porządku ja bym czynność powtórzył, bo prawdopodobnie gdzieś popełniłeś błąd.

ja nie wymieniałem oddałem go do komputerowego :wink:

Spróbuj oddać na reklamację jeśli jest to dobry serwis powinni ci to sprawdzić za darmo. Bo możliwe ,że błąd leży po ich stronie.

po miesiącu już chyba nie przyjmą ;v

Dlaczego nie? Przecież te temperatury po wymianie pasty i czyszczeniu lapka nie są normalne. Spróbuj oddać

Oczywiście że tak, mam bliźniaczy laptop g500, z lenistwa 7 lat pasta nieruszana i do 70 z biedą dochodzi. Procek i płyta główna razem się gotują coś spartolili w serwisie. Dodatkowo pierwszy zrzut mówi o za małej ilości RAM, pasuje dołożyć 4GB, warto dołożyć u siebie to robiłem i różnica spora wg mnie.

dzięki za rady ale niestety ja jeszcze nie zarabiam jakoś to ogarnę :wink:

Albo dali taką kropkę pasty że nie będzie, albo jakiś strasznie stary szit.

Albo tylko przedmuchali nie ściągając chłodzenia.

mam jeszcze jedno pytanie Bo jak oddali mi tego laptopa to jak odpalałeś gierkę + teamspeak i np przeglądarke to jakieś dziwne głosy ze środka się wydawały ;0

No to tym bardziej laptop pod pachę i na reklamację. Nie wiem co to było ale na pewno nie jest to normalne.

No bo laptop się gotuje cały w środku nie wiadomo co tam może paść przy temperaturze 100 stopni, na dobrą sprawę prawie wszystko.