Duże spadki FPS

(oliwieeer) #1

Witam mam problem w grach Mam np po 150-200fps i nagle na parę sekund lub parę minut spada mi do 30fps i nie wiem czym jest to spowodowane :v Mam laptopa
specyfikacje
4gb ram
procesor - i3-4000m cpu @2.40 2.40ghz
karty graficzne
Intel intel hd graphics 4600 coś takiego.
AMD radeon r5 m230
Laptop.

(panicagaming) #2

Ściągnij hwmonitor i sprawdź temperatury, podaj jakie gry i jaki system.

(adamlewy99.99) #3

Tak jak mówi kolega wyżej. Podaj temperatury GPU i CPU podczas grania.

(oliwieeer) #4

hej masz tu screeny

przy mojej głównej karcie AMD jest taki ogromny spadek jak widzisz na parę sekund lub parę minut
tamtym programem nie wykrywało karty amd

(oliwieeer) #5

(oliwieeer) #6

sorry ale jestem nowy i mogę tylko jedno zdjęcie na raz

(xBotekx) #7

Temperatury procesora zdecydowanie za wysokie ,zmień pastę na początek i wyczyść laptopa

(oliwieeer) #8

laptop był czyszczony nie miesiąc temu pasta wymieniana tak samo ;f a i tak jak go nawet rok nie był czyszczony to tak nie było

(xBotekx) #9

Jesteś pewny ,że wszystko zrobiłeś dobrze? Bo ewidentnie coś jest nie w porządku ja bym czynność powtórzył, bo prawdopodobnie gdzieś popełniłeś błąd.

(oliwieeer) #10

ja nie wymieniałem oddałem go do komputerowego :wink:

(xBotekx) #11

Spróbuj oddać na reklamację jeśli jest to dobry serwis powinni ci to sprawdzić za darmo. Bo możliwe ,że błąd leży po ich stronie.

(oliwieeer) #12

po miesiącu już chyba nie przyjmą ;v

(xBotekx) #13

Dlaczego nie? Przecież te temperatury po wymianie pasty i czyszczeniu lapka nie są normalne. Spróbuj oddać

(panicagaming) #14

Oczywiście że tak, mam bliźniaczy laptop g500, z lenistwa 7 lat pasta nieruszana i do 70 z biedą dochodzi. Procek i płyta główna razem się gotują coś spartolili w serwisie. Dodatkowo pierwszy zrzut mówi o za małej ilości RAM, pasuje dołożyć 4GB, warto dołożyć u siebie to robiłem i różnica spora wg mnie.

(oliwieeer) #15

dzięki za rady ale niestety ja jeszcze nie zarabiam jakoś to ogarnę :wink:

(panicagaming) #16

Albo dali taką kropkę pasty że nie będzie, albo jakiś strasznie stary szit.

(sensu) #17

Albo tylko przedmuchali nie ściągając chłodzenia.

(oliwieeer) #18

mam jeszcze jedno pytanie Bo jak oddali mi tego laptopa to jak odpalałeś gierkę + teamspeak i np przeglądarke to jakieś dziwne głosy ze środka się wydawały ;0

(xBotekx) #19

No to tym bardziej laptop pod pachę i na reklamację. Nie wiem co to było ale na pewno nie jest to normalne.

(panicagaming) #20

No bo laptop się gotuje cały w środku nie wiadomo co tam może paść przy temperaturze 100 stopni, na dobrą sprawę prawie wszystko.