Dużo FPS i zacinanie się gier

też tak sądze, bo raczej normalne to nie jest to co jest a tym screenie jeśli chodzi o te zera

Zrobiłem jeszcze test dysku w HD Tune, a zmiana nawet kabla SATA nic nie zmieniła w kwestii tych zer w odczycie SMART

przechwytywanie2b.png

Wypnij ten “ledwo żyjący” dysk i sprawdź czy nic się nie zmieni. To, że na nim nie ma plików gier/programów nie znaczy, że Windows nie będzie chciał się z nim od czasu do czasu “komunikować”…

Tak też już próbowałem i nie pomagało wypiecie tego drugiego dysku

Hm… Czy oprócz sterowników instalowałeś tzw. CAP (Catalyst Application Profiles dla C 12.3 - są praktycznie obowiązkowe dla CrossfireX, ale działają dla wszystkich kart AMD)?

Mam catalysty 12.3 bez tego CAP i wszystko działa ok, więc to raczej wpływu nie ma, odczyt z dysku mimo wszystko jest dosyc niski, u mnie jest na poziomie 115MB/s

Próbowałem już na różnych sterownikach. Początkowo na tych od ASUSa, ale one są jeszcze z tamtego roku wiec juz nieco stare. Potem zainstalowalem 12.3 tez nie pomoglo, a obecnie jestem na 12.4 i tez nic. Nie wiem myslalem juz moze ze to przez monitor, bo jest przez przejsciowke dvi-dsub podlaczony ale troche to malo prawdopodobne.

a próbowałeś odpalić jakąś starszą gre, jak ci na nich zacina to coś masz jednak nie tak ze sprzętem, może masz jakiś wirus który powoduje zaciniki, przeskanuj wszystko dla pewności np. tym http://data-cdn.mbamupdates.com/v0/prog … 0.1400.exe

Uruchamiałem NFS Carbon i wszystko jest ok, żadnych zacinek. Po przeskanowaniu zadnych wirusów. Juz nie mam zadnych pomyslow co to moze byc…

Może coś jest z RAM-em, robiłeś jakiś test pamięci, jak masz jakieś dziwne procesy które są uruchamiane podczas startu systemu w men. zadań to spróbuj je wyłączyć w msconfig.

RAM jest nowy tak samo jak cała reszta wiec watpie w bledy na nim, ale sprobuje porobic jakies testy. Co do procesow to nie ma tam nic takiego czego nie powinno byc. System ogolnie jest jeszcze swiezy. Instalowalem go 3 dni temu

Piszesz że instalowałeś rózne sterowniki a te od płyty głównej wsystkie od chipsetu i pozostałe. Windows update też posciągał co trzeba. Pytam się bo podałeś po testach opróćz temperatur w jednym było 100 % chyba chodziło o obciążęnie procesora jak na taki procesor i takie zużycie . Spróbuj może tak przy jednej z gier co Ci się tnie wycisz dźwięk w grze wszystkie dżwięki suwakami na zero chyba że można wyłączyć jednym kliknięciem przez odfajczenie naprzykład i zatwierdź i zobacz czy gra się dalej tnie jeśli tak to trzeba dalej szukać przyczyny.

100% to było obciążenie procesora graficznego na karcie grafiki, ale co ma wyciszanie dźwięku do zacinania się gier?

No miałem taki przypadek dziwny co prawda i trzeba było zmienić ster od dźwięku i problemu nie ma czyli cięcia wgrze ustały. Oczywiście u Ciebie może być inna przyczyna ale sprawdzić można.

hirem dam ci rade , nie wypowiadaj się już na żaden temat i lepiej nie wchodź na forum bo to co ty wypisujesz tylko poprawia co niektórym humor a poza tym to nikt z tego jeszcze nie skorzystał z twoich rad.

Ja tobie też dark dam radę - nie wymądrzaj się bo zachowujesz się jak byś pozjadał wszystkim rozumy.

Co do tego dźwięku to hirem ma rację - u mnie też tak było, że gry miały przycinki przez nieaktualny sterownik dźwiękowy.

Odinstalowalem nawet sterownik dzwiekowy i to tez nic nie dalo… juz chyba wszystkiego probowalem i nic, chyba ktorys z podzespolow jest uszkodzonych w takim razie

A ja ci mówię że wd green się nie nadaje do gier, bo ma za wolny odczyt, dlaczego u mnie nie ma takich anomalii? Mam gorszy sprzęt, jak masz okazję to pożycz od kogoś dysk i sprawdź.

Ok to jeszcze jutro zalatwie sobie drugi dysk i zobacze wtedy :wink: dzieki Wam za pomoc

Teraz mam zagwozdkę, po co w ogóle wymyślono pamięć RAM, przecież wszystko można czytać z dysku… #-o