Duży spadek fps po aktualizacji do wersji 1607

Witam. Od czasu wydania Windowsa 10 korzystałem z jego pierwszej wersji. W zeszłym roku próbowałem zainstalować rocznicową aktualizację jednak z powodu spadku fpsów ją odinstalowałem. Teraz zrobiłem to ponownie lecz nie da się jej odinstalować. Jeśli gram przez kilka godzin fpsy są w porządku. Jeśli po starcie czy graniu włączam przeglądarkę internetową, zostawiam go żeby np. coś pobrał albo usypiam i później włączam grę to fpsy masakrycznie spadają. Próbowałem wyłączać defendera, czyściłem komputer, skanowałem antywirusem, defragmentowałem dysk, aktualizowałem sterowniki i nic nie pomogło. Jeśli ktoś zna rozwiązanie tego problemu proszę o pomoc. Dzięki :slight_smile:

No to wygląda OK.

A konfiguracja to?

Może za mało pamięci? i po usypianiu należy przeładować system? przy graniu wyłączyć zbędne otworzone programy.

I trzeba zainstalować ostatnią aktualizację Creators Update - może jeszcze nie być w WU i może coś poprawi?

Powiem tak z doświadczenia, RS 1 i TH2 nie były udane i faktycznie nawet ja miałem spadki FPS. Ale Creators Update ma się lepiej. Pierwsze spróbuj zaktualizować do 1703. A tak w ogóle wyłącz w WU udostępnianie z wielu miejsc oraz ogranicz transfer w onedrive (jak używasz). Odzyskasz trochę łącza, które jest również czynnikiem w FPS-ach.

Pentium G850
Nvidia gt705
4gb ram 2x2gb goodram 1333mhz
Płyta msi b75ma-e33
Zawsze wyłączam wszystko poza grą

No to szału nie ma - jak chcesz grać, po uśpieniu przeładuj komputer i nic nie masz mieć włączone w tle - pracuje tylko antywirus.

Ale nawet jeśli zostawię komputer na pulpicie na godzinę to fpsy też spadają

To po tym postoju od razu sprawdź zużycie pamięci i CPU.

Aktualizacja W10.

Dodatkowo w dziale Bezpieczeństwo niech Ci sprawdzą wirusy.

Ale jak przeładujesz, uruchomisz i od razu grasz jest OK?

Od razu po ponownym uruchomieniu wszystko jest OK, zużycie też normalne. Właśnie instaluję aktualizację creators update

Po aktualizacji problem nie zniknął

No to trudny przypadek i może ktoś inny coś podpowie.

Profilaktycznie wrzuć tu dwa screeny z najnowszej Aida64:
1 zakładka komputer i czujnik
2 zakładka magazyn i smart

1 To zrobisz konserwację kompa, a szczególnie kurz na CPU, bo za wysoko, po konserwacji ponowny screen.

2 Wymienisz kabel sygnałowy sata dysku na nowy i w pozycji C7 smart ma być zawsze wartość 30.

Dysk podejrzany, pozycja 01 i C8 wygląda na powolne uszkodzenie powierzchni.

Po odkurzeniu i zmianie kabla bardzo spadło zużycie dysku

Temperatury spadły, a C7 dysku na razie ma 30. Testuj,ale dysk podejrzany?

Po pierwszym uruchomieniu po czyszczeniu było ok ale teraz znowu problem wrócił

Czyli, włączasz kompa i grasz ileś godzin i nie ma problemu?

Problem jest wtedy gdy jest na luzie lub uśpiony lub coś robisz, a później zaczynasz grać?

Po wyczyszczeniu ok. 2 godziny oglądałem yt i wszystko działało. Teraz jeśli od razu włączę grę to można grać bez końca. Jeśli zaraz po włączeniu komputera nawet na 10 minut włączę przeglądarkę to się psuje. Próbowałem zmieniać przeglądarkę i nie działa. Jak po prostu stoi dzieje się to samo

To po tym używaniu wklej screen z menadżera zadań i wydajność - zobaczymy zużycie pamięci i CPU.

Dziwny i nie spotykany problem?

Komputer chodzi od ok. 3 godzin

Wszystko w normie, czyli nie wiadomo co to?

Proponuję system W7 64 bitowy.