DVD problem z czytaniem płyt

Oto raport:

http://wklej.to/tcFkp

Zrób pełny skan, ok? możliwe że jakieś syfy… blokują proces naprawy

Ok właśnie skanuje.Jakiś miesiąc temu robiłem skan i wykryło parę syfów. Dziś zobaczyłem że są one w Malware w zakładce kwarantanna i usunąłem je. Poczekam aż przeskanuje i wyśle raport. Pewnie z godzinę zejdzie.

Nie ma problemu - poczekam

Nie wiem czy to ważne ale teraz po włażeniu płyty dioda miga 2 razy i gaśnie. I jak się napęd wysuwa to tak jakby się przycinał. Przedtem nie było tego.

W takim razie ponownie użyj programu do naprawy. Jeżeli autoodtwarzanie nadal nie będzie działać to > Start -> uruchom -> gpedit.msc Rozwijasz: Konfiguracja komputera -> Szablony administracyjne -> System i w okienku po prawej stronie na dole szukasz “Wyłącz funkcję autoodtwarzanie” klikasz w to i wybierasz “Wyłączone” (poniżej możesz jeszcze wybrać “Wszystkie dyski”)I powtarzasz to samo tylko że w “Konfiguracja Użytkownika” (rozwijasz te same gałęzie co w konfiguracji komputera). Autoodtwarzanie powinno zadziałać. http://www.fotosik.pl/showFullSize.php? … e593d9fd41

Ps. Malwarebytes coś znalazł?

Szuka nadal. Ale jak dotąd nic nie znalazł.

Więc teraz tak: Jeżeli skończy skan i niczego nie znajdzie to zrobisz tak jak teraz napisałem powyżej, natomiast jeżeli coś znajdzie to również zrobisz tak jak napisałem powyżej ale dodatkowo zapodasz logi OTL

Dodane 16.08.2011 (Wt) 17:26

Czy coś się poprawiło ?

Malwarebytes’ Anti-Malware nic nie znalazł

http://wklej.to/8J3EL

OTL wiesza przy skanowaniu modułów

Logi nie są potrzebne, jeżeli malwarebytes nic nie znalazł to na 99,9999% system jest czysty. Spróbuj naprawić auto odtwarzanie tak jak napisałem powyżej :slight_smile:

Włączyłem wszystko jak napisałeś i dalej nic. Teraz jak włożę płytę to słychać jak ją kręci ale nadal nie czyta.

zrobiłeś restart kompa?

Tak. I dalej nic. Przy włączaniu komputera są wszystkie napędy wykrywane. Tylko nie wiem czy aby drugi napęd jest sprawny.

W przypadku ciągłych problemów z autoodtwarzaniem, otwórz notatnik i wklej do niego:

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer]

“NoDriveAutoRun”=-

“NoDriveTypeAutoRun”=dword:00000091

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\Cdrom]

“AutoRun”=dword:00000001

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\policies\Explorer]

“NoDriveAutoRun”=-

“NoDriveTypeAutoRun”=dword:00000091

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet001\Services\Cdrom]

“AutoRun”=dword:00000001

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon]

“allocatecdroms”=“0”

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer]

“NoSaveSettings”=dword:00000000

Zapisz fix na pulpicie, pod wskazaną nazwą. W polu nazwy, wpisz hotfix_auto.reg

W polu “Zapisz jako plik” wybierz Wszystkie pliki. Na koniec zapisz plik.Zapisany plik na pulpicie kliknij dwukrotnie lewym przyciskiem myszy, co spowoduje jego uruchomienie.Po uruchomieniu pliku otworzy się nowe okno, w którym potwierdź chęć dodania informacji do rejestru.

Po poprawnym imporcie uruchom ponownie komputer .

Uwaga.

Jeżeli z jakiegoś powodu nie możesz dodać informacji do rejestru, użyj edytora rejestru. W Menu start->uruchom->wpisz regedit

W oknie edytora rejestru, wybierz z menu->Plik->Importuj. Wskaż zapisany fix rejestru.

PRZEPRASZAM ZA POPRZEDNIE SKASOWANIE POSTU :wink:

Niestety dalej to nic nie pomogło.Dodało poprawnie. Kręci płytę, dioda miga a potem gaśnie i dalej nic.

Hmm… teraz to już nie mam pomysłu co dalej. Ostatnią deską ratunku wydaje się być http://www.dobreprogramy.pl/Advanced-Sy … 12911.html

Urochom od razu dogłębną pielęgnację. Jak to nie pomoże to będziesz musiał poczekać na kogoś mądrzejszego ode mnie :?

Dzięki za pomoc bez ciebie bym nawet do tego nie doszedł. Jak zdziałam coś tym programem to napisze.

Oki :slight_smile:

Wykryło bardzo dużo problemów.

Edit : No to usuwaj, po wszystkim restart kompa, po ponownym uruchomieniu wyłącz i włącz przywracanie systemu :smiley: