Dwa laptopy 2000-2500 zł

Witam, poszukuje laptopa

  1. Do 2500zl dla dziewczyny, najlepiej jak najlzejszy wiec mysle nad jakims ultrabooku, aby filmy sie nie wieszaly oraz pakiet office (widzialem ze to mozliwe) oraz aby mozna bylo odpalic na nim simsy 4 (wiem, że ultrabook nie jest do gier)

  2. Laptop dla mnie cena do 2000zl ale im mniej tym lepiej, uzywany bedzie glownie do internetu i wiadomo pakiet office. Do gier mam konsolę.

Zamawiane będą przez internet

Ultrabook nie jest do gier, :wink: Ale OK, Huawei / HP “robi” 14 calówki z Ryzenem 2500U, dlaczego Ryzen? Lepsza integra, da się nawet pograć w wiedźmina, czyli Simsy będą grywalne w dobrych ustawieniach, nie zaś kanciaste jak Minercraft na HD Intela. Teoretycznie można by szukać też i3-8130 + np. mx130/150, ale 25W nie dadzą do ultrabooka - chłodzenie, a 10w będzie słaba.

Znowu AMD 2200U lub I3-8130 do 1600 zł powinieneś ogarnąć, kwestia jak poszukasz, ile RAAM, jaki dysk…

Pozostałe:

  • Minimum 8GB RAM dla dziewczyny, Tobie zalecane tylko
  • Dla niej matryca FUll HD, Ty jak nie chcesz może być HD
  • Dysk SSD minimum 240 GB, dla ciebie bez gier 120 starczy, ew. HDD :wink:

Przeglądając oferty na Allegro lub w sklepach uważajcie na specyfikacje, ten sam model może mieć 3 różne matryce, być bez systemu etc.

Czyli dla dziewczyny szukać czegoś z Ryzen? Simsy to bedzie jedyna gra jaka tam będzie.

A jak ten huawei z ryzen sie sprawuje? Nie powiem ale chyba najbardziej by się jej spodoba gdyz naprawde dobrze wyglada i jest to huawei bo lubi ta firmę

To zależy od Ciebie/Was Simsy 4 mają bardzo niskie minimalne wymagania pójdą nawet na netbooku z N4200, ale rekomendowany GT 650 to mniej więcej poziom Vegi 8 / mx130. Procesor nie ma znaczenia, ale u intela pewnie dostaniesz 2 rdzeniowy (8130U, u AMD 4rdzeniowy 2500U - zakładając ewentualne wyjście SImsów 5 i niższą cenę laptopów na AMD celowałbym w to.

ED. Nie wiem, ogólnie nie lubię 14 calówek, ale chyba powinien być OK po specyfikacji, przynajmniej jeżeli myślimy o tym samym. Brak karty zewnętrznej powinien obniżyć wagę i nagrzewanie.

Tak przegladalem allegro i znalazlem cos takiego

Na oficjalnym sklepie huawei co o tym sądzisz?

Jeszcze takie coś

Ram można zawsze dołożyć, 16 GB jej, zakładając mniej niż 50 kart przeglądarki, niepotrzebne.
Wielkość, ja tam uważam większy lepszy.

jCo domodeli, nie szedłbym w nie. Wydajnosc grafiki wykres:

I co w praktyce to znaczy? Ryzen obsłuży Simsy w Full HD i b.wysokich ustawieniach, Intel w HD i “średnich”. Różnice niżej.

Vega 8 https://www.youtube.com/watch?v=9BvDk8ZSlOM

HD 620 https://www.youtube.com/watch?v=CXrgJFUURQA

Okej czyli nie warto. Więc chyba sie zdecyduje na tego huawei 14" a dla siebie to tam cokolwiek na czym bedzie plynnie chodzil youtube oraz ladowal strony internetowe

Dla mnie Ryzen 2500u jest bardziej zbalansowany od i3-8130u (i mocniejszy też Ryzen). I5 porównywalna już z 2500u, ale przegrywa w grafice. Niech dziewczyna zobaczy je w naturze.

Tobie natomiast pasuje 8130u lub 2200u praktycznie identyczne, intel lepszy procek, amd grafika. Ram, dysk, matryca - dobierzesz do wymagań. Uważaj tylko na atomy, czyli np. N4200, czterordzeniowe jeszcze ujdą jako bardzo mobilny sprzęt, ale z racji wydajności nie wróżę im długiego życia *mało ram, często bez możliwości rozbudowy, procek na poziomie dualów/quadów sprzed 10 lat etc). Cenowo zas te atomy wyjdą ze 200zł taniej od 8130/2200u, czyli niewarto.

Dziewczyna nie może zobaczyć gdyz bedzie to preent urodzinowy wiec muszę sam podjąć wybór a dziewczyna jak to dziewczyna wybiera oczami i dla niej ma byc ładny i sie nie wieszać wiec wybór padnie raczej na tego huawei. Wolałbym jakiegos 15" ale coś za coś

To nawet lepiej, ze 15 wolisz - większy wybór.
Tu masz szybkie zestawienie z xkomu, może na morelach lub allego będą ładniejsze :slight_smile:
Ogólnie Szukasz z Windowsem, część nie ma, Full HD, i 8 lub nawet lepiej 12 GB RAM, SSD 240 GB :slight_smile:
https://www.x-kom.pl/g-2/c/1522-notebooki-laptopy-15-6.html?sort_by=price_asc&f[22][104858]=1&f[22][141319]=1

Zgłupiałem po takiej ilosci laptopów. Wszystkie praktycznie Mają prawie taka sama specyfikacje procz ramu. Czyli im wiecej ram tym lepiej?

Np. Taki https://www.x-kom.pl/p/469588-notebook-laptop-156-hp-15-ryzen-5-2500u-16gb-256-win10-silver.html#Specyfikacja

W granicach rozsądku, tak :wink:

Z ramem jest tak:
4 GB - maszyna do pisania, internet gry z wielkim umiarem
8 GB- standard - wystarczy do wszystkiego, dzisiaj i w perspektywie 2-3 lat
12 GB - rzadka konfiguracja, wynika z wlutowania 4 GB kości i dodania 8, do wszystkiego z zapasem
16 GB GB- Ogromny zapas, do bardzo wymagających gier etc

Zwróć uwagę, że niektóre laptopy mają 2500u, inne 3500u - 3500u = poprawiony 2500u, czyli lepszy.
Z tego wszystkiego, jeżeli chcesz 15, to bym optował za czymś takim, ale z problemem dla serwisu - tzn zapytałbym, czy zamiast dodania drugiej kości 4 GB do 8 GB możesz u nich zamówić od razu 8 GB i z 4 zrobić 12. :wink: Karta minimalnie straci na wydajności, ale nowsza technologia to zrekompensuje, a 12 GB to dziewczyna musiałaby naprawdę postarać się by jej zabrakło. Ew. poszukaj podobnych modeli (sa jeszcze 17,ale to już komputery stacjonarne powoli) https://www.x-kom.pl/p/495903-notebook-laptop-156-acer-aspire-3-ryzen-5-3500u-4gb-256-win10-fhd.html

Duża jest roznica miedzy 2500u a 3500u? Na allegro nic nie ma z 3500u

Dla Ciebie niewielka, 5 do 15% w zależności od gry/zadania, wspomniałem o nowym modelu tylko dlatego, że jeżeli trafisz w cenie starszego (tzn. 2500U) to nowszy brać. Jednak 2500u też jest bardzo OK. Uważaj na matryce, ten dla dziewczyny powinien mieć full hd, czyli 1080p, no i system niektóre sa bez :slight_smile:

Który z tych co wkleilem jest najlepszy i czy sie bedzie nadawac czy jest moze. Coś lepszego?

Ogólnie wybór zależy od 1 rzeczy: na ile ma być mobilny (14 cali), uniwersalny (15 cali), czy wygodny (17 cali) :wink: 14 masz huaweia, 15 z allegro z punktu 1 wygląda ok, o 17 możesz dopytać.

  1. jest ok
  2. połączenie mały ssd + hdd, niby więcej miejsca, ale mniej wydajnie (wczytywanie gry lub nowych lokalizacji potrwa dłuzej).
  3. wybrałeś wersję z 1000gb hdd, 256 gb ssd kosztuje ponad 2500
  4. fajna konfiguracja z dużą ilością ram, ale wada z wolniejszym wczytywaniem simsów- jest też 240/480 GB, ale ponad 2500
  5. To już 17, akurat tej jednej nie polecam- matryca tylko HD+ (gorsza niż w 1-4), dodatkowo nie jest tak mobilny, ale wygodniejszy do dłuższej gry. Raczej cos takiego byś potrzebował, lecz tu znowu cena :wink:

Tu masz w morele, niestety z hdd (+200zł dołożyć ssd) i w outlecie, trzeba byz apytac czy końcówka, czy ze zwrotu.


jest i w xkomie, ale drożej

Akurat 17" nie jest priorytetem gdyz 15 starczy czy nawet 14 by dalo rade w porownaniu do 6" w telefonie :grin:

Pkt. 1 nie znajde z ryzenem 17"
Pkt. 3 są za mniej oferty niz 2500zl z dyskiem ssd wiec jak go oceniasz?
Pkt. 4 a jakby wziac 240gb? Jest wtedy chyba za 1400zl + 12gb ram z 8gb jest niewiele tańsze wiec sie chyba nie oplaca

I co sadzisz jeszcze o czyms takim, tak rzucilo mi sie w oczy https://allegro.pl/oferta/outlet-asus-vivobook-r504za-ryzen5-8gb-240-1tb-win-8092161029?utm_source=facebook&utm_medium=app_share&utm_campaign=AndroidShowitemShare

Jest powystawowy z jakimis defektami aczkolwiek to by moglo byc dla mnie gdyz ja nie potrzebuję nowki sztuki. W sumie to jeszcze nie patrzylem na jamiegos dla siebie

Już zaczynam się gubic, czy dobrze rozumiem nie wiem:

  1. dot 17 - 1 by ewentualnie był, ale ok nie idziemy w to
  2. Lenovo 8 gb 256 GB za 1999 wygląda ok,
  3. Lenovo 12 GB z 240 GB za 2399 też jest OK, ALE

Ogólnie jednak tego 12 GB i ssd 240 GB za 2400 nie polecam - sam Ram 8 GB w jednej kości kosztuje do 200 zł, tutaj różnica 400 :wink: 8 GB spokojnie wystarczy, wymiana jest prosta, zabłyśniesz jako złota rączka, a zaoszczędzone 200 na kolacje przeznacz :wink:

Ten powystawowy, specyfikacje ma OK, HDD nie wiem czy będziesz potrzebował, ale ew. będziecie mieli przechodni na magazynowanie “śmieci”.

To chyba się zdecyduję na tego lenovo za 1999zl bo nic chyba lepszego nie znajdę.

Teraz spojrzałem na swoj post to cos troche namieszalem i nie ogarnąłem, że patrzę na to samo tylko w innych cenach :joy: ale no nie ważne, tak to jest jak pisze się to z telefonu.

Dla siebie popatrzę jeszcze na cos innego w razie czego będę pytał