Dwa laptopy 2000-2500 zł

A jeszcze jedno pytanko co sadzizz o tym lapku?
Usuwam, pytalem juz o tego lapka i chyba jednak wezme nie lenovo a asusa vivobook

No w sumie dwa pytania, co sadzisz jeszcze o ryzen 7 2700u? Jest lepszy od 2500u? Np. Taki https://allegro.pl/oferta/lenovo-ideapad-330-ryzen-7-8g-256ssd-mat-fhd-win10-7917950469?utm_source=facebook&utm_medium=app_share&utm_campaign=AndroidShowitemShare

Jest lepszy, tzn. procesor i grafika. Stosunkowo rzadki model, od 2500U nie ma gigantycznego skoku, ale mimo wszystko lepiej obstawiałbym do 5%. Co już na 100% zauważyłeś, to głównie oglądasz Lenovo, oni mają opinie “budżetowej” marki, kilka rozwiązań jest średnio udanych np. przycisk włączenia and numeryczna lub lutowanie jednej kości pamięci RAM. Niektóre osoby nie lubią więc ich, z drugiej strony mam od pół roku 2200U jako mobilny do pracy i nie narzekam. Jedyny minus stosunkowo słaba bateria, ale kwestia wagi pewnie…

Głównie lenovo gdyż właśnie praktycznie tylko oni są w takich cenach. Dla dziewczyny wezme ASUS VivoBook 15 R504ZA z 256gb i 8gb ram. Jeszcze dzisiaj pdojade do x-komu aby go pomacac gdyz jako jedyni go mają w sklepie stacjonarnym.

Jeszcze tylko coś dla mnie aby sprawnie strony ladowalo i będzie komplet

Dobrze zobaczyć na żywo.

Coś takiego, jak ma być tylko net, bez gier, śmieci na dysku, to 120 GB starczy, taniej się chyba nie da. No chyba, ze zamiast FuLL HD chcesz HD matryce, mniej ramu, to ze 100 zł odejdzie.


Sklepu nie znam, sparwdź, to model-brat bliźniak mojego, tylko mój ma HDD, zbieram dużo śmieci :wink:

Moim zdaniem 17 calowy laptop dla kobiety to zły wybór. Tym bardziej jeżeli masz budżet również nie brałbym budżetowego Lenovo ideapad 330.

Jeżeli chodzi o model pierwszy dla płci pięknej:
Huawei MateBook D 14’ Ryzen 5/8GB/480/Win10 FHD
Matryca FULL HD matowa IPS o szerszych kątach widzenia, aluminiowa obudowa przy tym lekki mobilny to 14 calowy model waga poniżej 1,5kg, procesor na poziomie i5U 8 generacji, podświetlana klawiatura, zintegrowana grafika vega 8 na poziomie MX130 więc wystarczy do mniej wymagających gier, dobre wyniki pracy na baterii. Moim zdaniem bardzo udany model.

Acer Aspire 5 i3-8145U/8GB/256/Win10 MX250
Podobny model choć z mniej wydajnym procesorem za to z wydajniejszą kartą graficzną. Wyposażenie na podobnym poziomie.

HP 15 Ryzen 5-3500/8GB/256/Win10
Posiada gorsze wykonanie od poprzedników choć dalej akceptowalne, matryca FULL HD IPS, wydajniejszy procesor.

W Twoim przypadku również skupiłbym się na lepszym wykonanie i wyposażeniu choćby w postaci lepszej matrycy IPS, zdecydowanie poprawia to komfort pracy.

Huawei MateBook D 15.6" i3-8130U/8GB/256SSD/Win10 FHD
Matryca FULL HD IPS z dobrymi kąta widzenia, solidne aluminiowe wykonanie przy tym ciekawy design, procesor 8 generacji, lekka i smukła obudowa waga 1,86 kg na laptopie 15 cali to bardzo dobry wynik, wygodna klawiatura, przyzwoite głośniki.

Alternatywa już wcześniej wspomniany model lecz bez grafiki dedykowanej
Acer Aspire 5 i3-8130U/8GB/256/Win10 FHD Czarny
W porównaniu do Matebook nie posiada w pełni aluminiowej obudowy lecz częściowej, za to posiada podświetlaną klawiaturę oraz dodatkową wydzieloną klawiaturę numeryczną, mniejszych rozmiarów lecz jest.

Do pracy biurowej czy domowego użytkowania wystarczy spokojnie i3U tym bardziej z dyskiem SSD.

Kurcze to teraz mam dylemat czy wziąć dla niej tego huawei d14 czy asusa vivobook r504za. Huawei sie bawilem i byl calkiem fajny natomiast jak ten asus nie wiem w internecie tez praktycznie o nim cisza.

Co do propozycji dla mnie calkiem fajny ten huawei, nie myslalem nad nim

Asus posiada gorsze wykonanie również częściowe z aluminium, matryca to TN z powłoką EWV. Osobiście jeden i drugi model brałbym Matebooki, tym bardzie że jeszcze trzymają niezłe ceny.

Ten. Huawei D 15.6 jest gorszy od D 14?

Moja uwaga:

  • Czy potrzebujesz dla dziewczyny zewnętrznej karty graficznej do gier (która i tak niewiele daje)?
  • Czy planujesz korzystać z laptopa, a raczej kazać jej korzystać latami, czy planujesz wymianę?

Już wyjaśniam:

  • MX 250 : 25 W wersja, jest fajny do nieco bardziej wymagających gier tzn na low w Wiedźminie będzie 35-40 klatek, nie 30-35 jak na Vedze, ale… grzeje się. Wersja 10 W zaś nie ma sensu - to -25% i poziom integry Ryzena.
  • I3 8130u, różnica pomiędzy tym a 2500U jest równa całej “klasie”, czyli w praktyce i3 znacznie wcześniej się “zestarzeje”, to tylko 2 fizyczne rdzenie jakbyśmy nie patrzyli. Procesora nie wymienisz w lapku.
  • Wreszcie średnio rozumiem pomysł w stylu: Acer Aspire 5 i3-8130U/8GB/256/Win10 FHD Czarny, oczywiście matryca FuLL HD jest ważna i oszem, tylko co z tego skoro na integrze Intela dziewczyna w te simsy nie pogra na FuLL HD, a na HD tylko?

Takie moje tematy do przemyśleń jeszcze, w laptopie do pracy biurowej lub bardzo okazjonalnych gier nie kupowałbym karty dedykowanej, MX są za słabe na poważną grę zaś w “starociach” Vega nie ustępuje im tak wiele znowu. O wykonaniu nie wypowiadam się, dla mnie ważniejsze co w srodku, nie wygląd :wink:

Nie potrzebuje zewnetrznej grafiki.

Laptop ma starczyc na conajmniej 3 lata.

Tak jak mowilem laptop bedzie uzywany do internetu, jakis youtube, filmy oraz jedna gre simsy 4 o ktore tak mnie meczy abym kupil na konsolę bo dawno nie grala to wymyśliłem ze dostanie, ale razem z komputerem ktorego nie ma a teraz jej sie przyda.

I jest tylko jedno wymaganie laptop nie ma byc wielkim klockiem tzn. Nie chodzi tutaj o wielkosc ekranu lecz o grubość im cieńszy tym lepszy ale też nie przesadzajmy jesli bedzie grubszy ale o lata swietlne lepszy od jakiegos hiper cienkiego to wiadomo ze wezme ten grubszy

Więc trzymaj się Ryzena 2500U, kombinowanie z łączeniem grafiki NV i procka Intela raczej nie wpłynie pozytywnie na wagę. Sam Intel zaś, no właśnie nie da tak całkiem dobrze rady z grą.

W przypadku plastikowej obudowy wolałbym grubszy :wink:

Pooglądaj sobie cenowo co podchodzi, porównaj wymiary i wykonanie i wybieraj :wink:

BTW. Jakieś czas temu Simsy 4 były w podstawce za free na originie, zobacz czy może nadal są :wink:

Niestety akcja była do 28 maja, gdybym wiedzial wcześniej to bym napewno brał

Kolego do simów to wystarczy taka AMD Radeon Vega 8 :slight_smile: zobacz ten laptok


Wygląda sensowne jest lekki w aluminiowej obudowie :slight_smile:

  • AMD Ryzen 5 2500U
  • AMD Radeon Vega 8
  • Ekran NanoEdge z ultrasmukłą ramką
  • 8 GB (SO-DIMM DDR4, 2400MHz)

Nawet nie mam jak tego asusa zobaczyc na zywo gdyz nigdzie w sklepach go nie ma natomiast huawei sie bawilem i calkiem fajny jest

Dobra znalazłem w x kom ide pomacac i bedzie decyzja ostateczna

Asus odpada, jest grubszy i plastik plastikiem pogania ale spec z x-komu powiedział że najlepsza opcja to bedzie ten model

Ze niby jest wydajniejszy od ryzena, jak to oceniacie?

I tak, i nie:

  • Procesor owszem jest wydajniejszy, ale różnice dziewczyna zobaczy tylko na politechnice licząc rozwinięcie pi z 3,14… :wink:
  • Grafika, HD Intela, jeszcze dodatkowo w połaczeniu z 1 kościa pamięci ram (tzn. brak dual channel to -15% nawet) to DNO

Jeżeli programujesz, internetujesz, wystarczy, Simsy tez pójdą, ale jakość ustawień graficznych bezie w najlepszym razie “średnia”.

Czyli padło na huawei matebook D14. Super wykonanie, cieniutki ( nie tak jak macbook) podswietlana klawiatura i ze wyglada jak ten macbook na ktorego nigdy w zyciu bym sie nie zdecydował i pójdą na nim te nieszczęsne simsy :joy::joy:

Asus mi zatrzeszczal gdy go podnioslem.

Na moje oko rozsądny wybór, mówię o “specyfikacji”, wykonanie Ty oceniałeś.

One pójdą na wszystkim, szkopuł w jakości :wink: Jak dziewczyna chce dłużej grać, ewentualnie, pomyśl o bezprzewodowej myszy/klawiaturze do TV - będzie wygoda i tez będziesz mógł kibicować Majce Ćwir.