Dylemat z iphone'mi(pytania)

Witam wszystkich serdecznie, 1 lipca za dobre wyniki w nauce, mam dostać od rodziców jednego z iphonów do 1 tyś. złotych. I tu zaczyna się mój dylemat, chciałbym aby telefon był w sieci orange. Iphona najbardziej bym chciał 3gs lub 4(ahh te marzenia :D). I czytałem troszke o jailbreaku i tak dalej. Więc mam kilka pytań:

  1. Czy trzeba kartę kredytową do apple store?

  2. Jaka jest różnica dla przeciętnego użytkownika iphona (gry, aplikacje, dzwonienie) między 3gs a 3g?

  3. Ile zapłace za iphona 3gs w dobrym stanie?

  4. Czy obejście simlocka jest płatne?

  5. Czy iphone jest naprawdę wart swojej ceny i czy szybko się nudzi?

  6. Czy są z nimi problemy techniczne?

  7. Doradzacie czy odradzacie jego kupna?

Dziękuje za odpowiedzi :slight_smile:

Nie polecam kupowania używanego sprzętu elektronicznego - nigdy nie wiadomo, co się dostanie (z samochodami jest inaczej, bo normy musi spełniać - po to są przeglądy :slight_smile: )

iPhone - dla mnie nie warto, nie wiem jak teraz bo szczerze mówiąc nie śledzę aż tak niusów na temat tego sprzętu, ale z tego co wiem to nie da się wysyłać… plików przez Bluetooth (oficjalnie), instalować nieautoryzowanego oprogramowania (oficjalnie) - po to jest JB, ale dla mnie to nieporozumienie, że skoro dobrze to działa, to dlaczego nie dadzą tego oficjalnie, tylko trzeba się bawić z jakimiś pierdołami?

Zapomniałem, tak działa Apple…

Nie podoba mi się także to, że jest szkło na froncie, a nie jakieś tworzywo - toć to przy upadku musi się potrzaskać, a jako że telefon to jest rzecz codziennego użytku, na pewno upadnie i przy braku szczęścia… no sam wiesz :wink:

Jeśli już miałbym coś brać, to wolałbym np. iPod Touch 4G - dla mnie lepiej, bo nie zawsze potrzebuję takiego sprzętu, a jeśli potrzebny, to biorę i mogę także grać, przeglądać internet, słuchać muzyki :wink: I gdy przesadzę z graniem to w drugiej kieszeni mam telefon, gdzie nadal mogę dzwonić :wink:

czym sie ipod touch różni od iphona ?

Różni się brakiem telefonu, GPS-u, ma gorszy aparat, jest cieńszy i to chyba tyle.

Natomiast co do iPhone’a:

  1. Nie trzeba

  2. Ogromna. Na 3G coraz więcej aplikacji w ogóle nie działa (w sensie nie da się ich ściągnąć), bo nie obsługuje OpenGL. Natomiast to co działa, działa fatalnie. Na 3GS’ie natomiast wszystko śmiga, tak samo na iPhonie 4.

  3. Trudno powiedzieć co znajdziesz, ale myślę, że poniżej 1000 zł nie zejdziesz.

  4. Nie wiem jak jest z 3GS’em, ale nie we wszystkich iP4 da się obejść simlocka, to zależy od wersji basebandu.

  5. Jak dla mnie jak najbardziej jest wart, nie nudzi się w ogóle. Po jailbreaku praktycznie nieskończone możliwości.

  6. Bywają. Jeśli się trochę interesujesz sprzętem, to nie powinieneś mieć większych problemów. Jak opanujesz iTunes, to będzie git. Zresztą niedługo iOS 5 i PC-free. :wink:

  7. Polecam, ale minimum 3GS albo iPod Touch minimum 3 generacji.

Co do szkła. Cóż upadł mi ze 2 razy, ale na panele. Nic się nie stało. Na beton mógłby się faktycznie strzaskać. Za to duża zaleta, że to szkło się nie rysuje.

iPod nie można dzwonić, nie ma GPS, jest nieco mniejszy niż iPhone, trzy razy tańszy (przy podobnych funkcjach), no i cena/pojemność - z tego co wiem to największa wersja iPod Touch (64GB) jest dwa razy tańsza niż iPhone

iPhone ma słabszą baterię, no i ogromną cenę.

Coś na temat prędkości iPod vs iPhone

dziekuje za rade bo potrzebuje telefonu :D. Namówiłeś mnie biore 3gsa :D. Ale czy lepiej wziąść w abonamencie czy może na kartę? Jak jest z sterowaniem z grami bo oglądałem filmik z assasinkiem na iphona 3gs ale tak sobie to widziałem i niewygodnie to wygląda :confused: A czy mieści się taki iphone w kieszeni?za ile kupie iphona 4?

Sterowanie w grach. To najbardziej zależy od poszczególnej gry, ale ogólnie nie jest źle. Może nie to co myszka i klawiatura, ale też spełnia swoją rolę.

W kieszeni jeansów z powodzeniem się mieści. Najlepiej wyświetlaczem do ciała.

Sprawę kupna pozostawiam tobie, ale tak jak już ktoś wyżej wspomniał, trzeba uważać z używanymi.

iP4 to niesamowity wyświetlacz, ale tak poza tym to niewiele wnosi nowego względem 3GS’a. Ma lepszy aparat, żyroskop 3-osiowy, przednią kamerkę. Moim zdaniem nie warto tyle dopłacać.

Zależy… znam ludzi, którzy używają Iphone 3G od dwóch lat i ciągle im się podoba… Ale znam też ludzi, którzy pozbyli się go bardzo szybko. Do Iphone’a jest naprawdę bardzo dużo gier co z pewnością czyni go bardzo dobrym sposobem na nudę.

Odnośnie tego czy jest wart swojej ceny? Zależy za ile go kupujesz… Bo ten telefon można nabyć w cenie od 800 - 3000 PLN - wiąże się to z tym, że wielu polskich producentów narzuca bardzo wielkie marże na swoje telefony… Jeśli płacisz za niego ten 1000 PLN, to mogę powiedzieć, że jest wart - ale jeśli już coś więcej, to lepiej rozejrzeć się za jakimś lepszym telefonem od konkurencji…

Wadą jest natomiast to, że należy go złamać, żeby dało się z niego normalnie korzystać. Nie wiem czy wiesz, ale na orygialnego Iphone’a nałożone jest mase ograniczeń, które można zdjąć jedynie poprzez jaibreak, co jest niezgodne z licencją i co powoduje utratę gwarancji. Chciałbym Cię też uprzedzić, że nieumiejętne zrobienie jaibreaku może trwale uszkodzić telefon

Są, jak z każdym smartphone. Bywa tak, że jednemu telefon się “uda” i będzie działać jak należy, a kumuś innemu już nie i będą z nim problemy na każdym kroku. Niestety w przypadku Iphone jest z tym nieco gorzej, bo Apple nie ma swojego przedstawicielstwa w Polsce i gwarancję realizuje jedynie wynajęta przez nich firma, która za każdym razem miga się od tego, żeby naprawiać Iphone’a - duża część telefonów, przychodzi do nich “zalana” i przez to odmawiają naprawy.

Szczerze mówiąc - odradzam. Iphone to nie jest już świetny telefon, któremu konkurencja do pięt nie sięga… Dziś smartphone z Androidem, mają wszystkie możłiwości Iphone’a, a jednocześnie nie mają jego ograniczeń. Na twoim miejscu zaintesowałbym się Samsungiem Galaxy S, albo uzbierał trochę kasy i kupił najlepszy (w opinii mojej i wielu innych) smarphone na rynku jakim jest Samsung Galaxy S2.

Możłiwości Androida są już wielokrotnie większe niż Iphone’a - zaczynając od tego, że możesz wysyłać pliki przez bluetooth bez łamania telefonu, a kończąc na tym, że możesz emulować konsolę PSP i odpalać z niej gry na telefonie.

Zakup Iphone to ryzyko, bo jak pisałem wcześniej narażasz się na to, że jeśli niechcąco uszkodzisz telefon robiąc jaibreak, nikt Ci go nie naprawi. A jeśli nawet uda Ci się to, to może się okazać, że telefon ma wadę fabryczną, której serwis nie będzie chciał naprawić. W przypadku telefonów konkurencji, gdzie serwisuje Ci je producent, prawdopodobieństwo, że tak się stanie, jest bardzo niewielkie. Nie mówiąc już o tym, że smartphone z Android’em wcale nie trzeba łamać…

Nie jest już tak źle z tymi ograniczeniami jak było na początku. Bez problemu można korzystać z telefonu bez jailbreak’a.

Android też nie jest zły, ale jest mniej przejrzysty od iOS.

iOS ma tę zaletę, że jest robiony pod konkretny sprzęt, dzięki czemu jest na pewno mniej problemów z nim.

Zgoda… ale wciąż nie można bez łamania telefonu:

  1. Zainstalować Flasha (za darmo, nie mówię o wydaniu 3 dolarów na aplikacje, która ma Flasha imitować)

  2. Dostać się do systemu plików, przenosić i kopiować dokumenty

  3. Pobierać plików większych niż 20MB

  4. Zainstalować odtwarzacz filmów w formatach takich jak Avi, rmvb, mkv itp.

  5. Używać telefonu jak pendrive’a, tak, że od razu po wpięciu do portu USB komputera można zobaczyć jego zawartość

  6. Wymieniać się plikami przez bluetooth z użytkowniami innych komórek i komputerów

itp. Te wszystkie możliwości są dostępne w Androidzie bez najmniejszego problemu…

Czy aby na pewno…

http://www.spidersweb.pl/2011/06/jak-to-fanboj-iphonea-przesiadl-sie-na-androida.html

http://antyweb.pl/zaskakujaco-latwa-przesiadka-z-ios-na-androida/

Zapraszam, wyślij mi jakiś plik przez Bluetooth twoim niezłamanym iPhonem :slight_smile:

Przyzwyczaić się do wszystkiego można, dla mnie gdy pierwszy raz obsługiwałem Windows 7 mimo, iż to następca Visty trudno mi się było połapać, teraz gdybym miał to najpotrzebniejsze funkcje wiem, gdzie są i jak to wszystko wygląda :wink:

dziękuję ci za ogrom rad, ale czy jest sens w sumie kupowania takiego telefonu tylko dla kilku fajnych gierek bo w sumie mam dobry telefon a za niewiele wieksze pieniadze moge sobie kupić przecież np. netbooka. Niestety z samsungami mam złe wspomnienia(zalany telefon oraz “obsługa”). Jednakże mam kilku znajomych i opinie są kompletnie skrajne. Jedni doradzają mi iphona a drudzy każą unikać jak ognia. Dziękuje przedewszystkim wam za to, że uniknąłem opini fanboyów i że przedstawiliście mi wady i zalety :D. Czy jeśli utracę gwarancje to taka naprawa iphona może mnie sporo kosztować?? Kupując telefon chciałbym żeby mi służył jak moja nokia 5 lat bezawaryjnie :). Co do jailbreaka, nie wiem czy decydowałbym się na niego przez pierwszy okres czasu, ale zmartwiło mnie to że nie ma polskiego przedstawiciela. Odsyłałem kiedyś laptopa za granice, i znam tego “smaczki” :(. Mam propozycje kupienia używanego iphona od zaufanego sprzedawcy(iphona 3gs) za 800 zł. Telefon używany 2 miesiące koledze się znudził i przerzucił się na 4. Telefon ma jailbreaka i działa bezproblemowo był i jest w dobrym stanie. Ma wiele aplikacji zakupionych legalnie( w tym PRZEBOSKIE gry XD) i czy jest on warty lub ten samsung jednak byłby lepszy? Jestem rozdarty bo chce dobry telefon jeśli już tyle płace :frowning:

Akumulator tyle nie wytrzyma, a jeśli chce się go wymienić to telefon trzeba rozkręcać i potem być delikatnym, bo znowuż oficjalnie nie można wymienić akumulatora, wszystko się da :slight_smile: Tylko trzeba odłączyć jakże delikatne tasiemki, gdzie przy chwili nieuwagi… urwane :slight_smile:

Nie wiem czego oczekujesz, ale ja nadal stoję przy swojej wersji - iPod Touch, nie zawsze wszystko jest potrzebne, obecnie telefon masz, dużych różnic między iPhone nie ma (dzwonienie, GPS), ale jest taniej :slight_smile: Szybkość prawie identyczna, obraz na Retinie też jest OK :slight_smile: Jest taniej i w tysiącu winieneś zmieścić się już z jakimś nowym iPodzikiem Touch 4G - a każdy wie, jaka radość jest z zajeżdzania sprzętu od nowości :wink:

Można zrobić potem tak, żeby być “na topie” to jak wyjdzie nowa generacja sprzedać starszą generację, trochę dopłacić i potem kupić lepszą :wink:

Jeśli Ci tak aż bardzo zależy na telefonie, to także bym stawiał na coś z Androidem, bo bezpieczniej :slight_smile: No chyba, że od razu nastawiłeś się na iPhone, no to na to chyba nikt nic nie poradzi :wink:

To jest telefon, którego w przeciwieństwo do netbooka, można zabrać ze sobą w kieszeni praktycznie wszędzie:) Z netbookiem będzie nieco ciężej…

To zapewne spostrzeżenia z urządzeń mniej smartphonowych:) Bo przecież w przypadku smartphone obsługa zależy przede wszystkim od systemu, a nie od procucenta…

Na to pytanie ciężko odpowiedzieć, bo zależy co się zepsuje. Raz okaże się, że wystarczy wydać 10-15 PLN a może być i tak, że naprawda będzie nieopłacalna.

Z 5 letnią, bez awaryjną pracą będzie ciężko… Zwłaszcza, że Iphone 3GS jest modelem, który już wychodzi z użycia - bo popatrz na to, że iOS5 będzie najprawdopdoobniej ostatnim systemem wydanym na ten telefon. Poza tym Iphone szybciej się zużywają ze względu np. na to, że nie można w nich wymienić baterii - a ta jak wiadomo, ma swoją żywotność i po pewnym czasie działa coraz gorzej… Ale tak naprawdę jeśli chcesz telefon na kolejne 5 lat to musisz kupić jakąś starą Nokię, która potrafi wytrzymać wszystko.

Ja gdy wybierałem telefon szukałem informacji na różnych forach… Polecam Ci forum myApple.pl gdzie znajdziesz wiele ciekawych opinii na temat Iphone’a. Zapewne natkniesz się tam i na mój post, gdzie dyskutowałem o wadach i zaletach tego telefonu - polecam Ci jego lekturę, jest tam wiele infomacji, które powinieś wiedzieć jeśli przymierzasz się do zakupu Iphone…

  1. Zainstalować Flasha to o ile wiem nawet z jailbreakiem się nie da. Bo i po co flash na telefonie.

  2. Są aplikacje, w których możesz przechowywać dokumenty i robić z nimi co się chce. Jedyne ograniczenie, to że pliki są przypisane do danej aplikacji. Są aplikacje, które pozwalają na zarządzenie plikami nawet z poziomu przeglądarki internetowej przez Wi-Fi, np. PhoneDrive.

  3. Można pobierać dokumenty (.doc .pdf .xls i inne) i przekazywać je do takich aplikacji jak wyżej opisałem.

  4. Takich odtwarzaczy jest pełno w AppStore. Najlepszy z nich to moim zdaniem AVPlayer. Odtwarza wszystko.

  5. Fakt, nie można. Dopiero po użyciu zewnetrznego programu, niekoniecznie iTunes.

  6. Ah ten bluetooth. Doskonale radzę sobie bez tego (patrz punkt 2). Zresztą Bluetooth jest za wolny na takie przesyłanie plików. A i są jeszcze aplikacje, dzięki którym można wymieniać się plikami z użytkownikami innych iPhone’ów i Androidów (np. Bump). :slight_smile:

A co do tych linków, to nawet ich nie otworzę. Mówię po prostu jakie ja mam odczucie.

A co, jeśli ktoś ma telefon z oprogramowaniem np. od Nokii, a nie na żadnym systemie? Wtedy nic nie wyślesz, ani ktoś Ci niczego nie wyśle… A wbrew pozorom jeszcze duuużo osób w taki sposób wymienia pliki.

Ostatnio byłem przy maszynce gdzie drukuje się zdjęcia od razu z telefonu. Można kablem, kartą pamięci, Bluetooth. Jako, że nikt normalny nie nosi cały czas kabla przy sobie, kolega drukował zdjęcia właśnie przez Bluetooth. iPhonem tego nie zrobię, no bo jak. A gwarancji nikt normalny stracić nie chce.

Dziękuje wszystkim za rady, zainteresuje sie galaxy bo poczytalem troszke o tych iphonach, i nie za różowo :confused:

Bylebyś tylko nie kupił czegoś z badaOS.

Poprzyj to jakąś argumentacją, bo nie widzę żadnych “ale”. System młody, aczkolwiek ma coraz więcej fanów, rozwija się, coraz większa ilość aplikacji no i jest używalny - nie to co Windows Mobile 7 czy tam Phone 7 (jak zwał, tak zwał)

Zdecydowałem się na galaxy i9000 samsung. Powiedzielibyście mi więcej o tym telefonie?Czy nowy kosztujący 1000zł na kartę jest wart? Czy telefon jest szybki a ile działa bateria?Jak z sterowaniem w grach i czułością na palce?Czy można z niego kożystać pałeczką czy tylko palcem?

Dodane 18.06.2011 (So) 18:31

Zdecydowałem się na galaxy i9000 samsung. Powiedzielibyście mi więcej o tym telefonie?Czy nowy kosztujący 1000zł na kartę jest wart? Czy telefon jest szybki a ile działa bateria?Jak z sterowaniem w grach i czułością na palce?Czy można z niego kożystać pałeczką czy tylko palcem?