Dysk do 180zl

Twardziela takiego żeby pasował do Abita ip35-e. Tylko www.komputronik.pl

http://www.komputronik.pl/Dyski_twarde/ … ,id,53766/

a więcej propozycji?? i tak offtopowo czy jest sens wymieniać e2160 na e7xxx i na ile on poleci?

W dniu 07.05.2008 , o godzinie 18:48 został dopisany post przez alienuch20

http://www.komputronik.pl/Dyski_twarde/ … ,id,41835/

moze byc taki dysk?? tanszy o w/w

Podobno procesory z serii e7XXX lepiej się kręcą niż twój. Wydaje mi się, że jak chcesz zaoszczędzić na prądzie to warto wymienić w innym przypadku nie.

Albo ten: http://www.komputronik.pl/Dyski_twarde/ … ,id,28362/

Ogółem liczący się producenci to m.in. Seagate, WD, Samsung. Za ~200zł dostaniesz 320GB SATAII 16MB cache NCQ, tylko kwestia producenta. Ja polecałbym Seagate albo WD.

Bierz tego WD’ka

Ale tego WD podlacze normalnie po sata nie pod zadne ide :stuck_out_tongue: ( Maniekz coś wie na tn temat :P)

I WD i Seagate spokojnie podepniesz, oba są na SATA a Twoja płyta takowe obsługuje :slight_smile: A jeszcze lepiej kupić dwa identyczne dyski i spiąć je w RAID :slight_smile:

Seagate ST3250410AS -Najszybszy w swojej klasie. Niesłyszalny. Cena ok 160 zł.

hdd.jpg

Tutaj działa w trybie SATA1. Na Twojej płycie transfer byłby pewnie minimalnie wyższy.

NJa teżbym brał ten lub WdXXXaaks.

A może SAMSUNG 320GB 7200 SATAII 16MB cache HD322HJ ?

Samsungi miałem dwa i po niecałych dwóch latach skapitulowały. Marki, które polecam to WD i Seagate. Jak już pisałem wcześniej polecam Seagate Barracuda 7200.10 ST3250410AS Cache 16MB, SATA2, NCQ i zapis prostopadły (jest już także w nowych WD).

Biore WDka 2500AAKS

SORI 320gb Samsung F1 jest najszybszy w tej i w sumie w każdej grupie cenowej razem z 320’ i 1tb’wymi wersjami.

Zapis prostopadły w seagate’cie jest marny bo przy 250gb na talerz osiaga wydajnosc wd z zapisem prostopadlym majacym ok. 180gb na talerz.

Awaryjność wszystkich dysków twardych jest mała, wyjątkowo można najwyżej trafić na złą serię, ale po to pytasz się przed zakupem. Nie można się sugerować trumatycznymi przeżyciami jednego usera, ja np eksploatuje dość starego samsunga 40gb w komputerze obok (już 7 lat) i nie ma do niego zastrzeżeń, tak samo do 3 caviarów :slight_smile:

Wg mnie samsungi nie zasługują na uwagę.

alienuch pytał się o najlepszy dysk twardy do 180zł więc nie polecaj czegoś co nie jest samsungiem f1 320gb. Naprawde przykro mi że padły ci dyski twarde samsunga, aż dwa jednej osobie, ale musisz pamiętać że to nawet promil nie jest w porówniu do rocznej produkcji tego koncernu… tak samo ma się to w przypadku seagate’a i wd.

abit ip35-e odsluguje dyski SATA-ll??

tak obsługuje, osobiście polecam seagate 1 talerz z serii es lub es.2 z 32MB cache / choć 16MB cache też będzie ok.

Mariosti* , z Twojej sygnatury nie wynika, że użytkujesz Samsunga F1. Nie jest przypadkiem tak, że naczytałeś się gdzieś o tym dysku, a teraz piszesz różne fajne rzeczy nie poparte osobistym doświadczeniem?

Ja wiem jedno. Samsung to Samsung -jedna wielka niespodzianka. Jak trafisz dobrze to będzie jakiś czas działał, a jak źle to masz pecha. Dziwne jest tylko, że padły mi dwa dyski i dwa napędy cd-rom tej firmy podczas, gdy napędy innych marek działały dłużej (CD-Rom Asus, CD-RW Ricoh, DVD-RW LiteOn, 3 dyski Seagate i 1 WD).

Sorki za offtopa ale jestem użytkownikiem samsungów (mam dwa już prawie 9 letnie, bez najmniejszego zarzutu i ciszej pracują od wd i seagate miałem 1 wd -padł i 2 seagate też padły), ale to nie znaczy, że skoro mi się trafiły jakieś lipne to nie mogę polecić tych firm. Myślę, że zarówno samsung jak i seagate czy wd są w czołówce, różnice dotyczą poszczególnych modeli, a awaryjność jest podobna i najczęściej zależy od serii czy użytkowania, bądź też podpiętej zasiłki. A co do tematu to ja przychylał bym się właśnie do samsunga. pozdrawiam