Dysk (pendrive) jest chroniony przed zapisem, formatowanie dysku nie działa

Mam problem z Pendrive. Nie mogę go nawet sformatować, gdyż dostaję informację, że dysk jest chroniony przed zapisem. Dawniej, wystarczyło, że użyłem tego programu * HP USB Disk Storage Format Tool*: https://www.dobreprogramy.pl/HP-USB-Disk-Storage-Format-Tool,Program,Windows,27581.html
i to rozwiązywało sprawę.
Teraz nie potrafię tego ogarnąć.


Bez%C2%A0tytu%C5%82u2

Możesz zawsze spróbować za pomocą Gparted.

Widzę, że Gparted jest pobierany w obrazie ISO. Co później z tym mam zrobić?


Aplikacja dostępna jest z poziomu LiveCD, dlatego też należy nagrać obraz ISO na nośniku CD/DVD a następnie podczas włączania systemu umieszczamy napęd w czytniku CD/DVD.

Pendrive nie wystarczy?

Po prostu masz utworzyć nośnik live/usb najlepiej za pomocą rufusa, pendrive wystarczy.

To w takim razie, muszę poszukać drugiego Pendrive’a. Bo na tym “chronionym” z pewnością nie zapisze obrazu.

A jak i GParted zawiedzie to ChipGenius i ręcznie przeprogramowanie chipu w Pendrive (jak reklamacja odpada)?

Rufus powinien usunąć ten błąd, ściągnij go i używaj!

W jaki sposób Rufus ma pomóc? On przecież nagrywa obrazy na dysk.


GParted skanuje wszystkie obrazy, cierpliwość mi się kończy.

A przypadkiem nie formatuje wcześniej ? (Rufus, nie GParted :wink:

Rufus… sformatuje przedtem, ale w moim przypadku to nie pomogło. :wink:

No to wez w tym GParted na górze po prawej wybierz tego pendraka z menu , odmontuj i sformatuj .
A jak nie będzie chciał to usuń partycję i utwórz tablicę od nowa.

Ok, ale wciąż czekam, aż GParted wyszuka wszystkie urządzenia:

Zdążyłem obiad zjeść, kawę wypić a GParted jeszcze nie wyszukał wszystkich urządzeń. Nie mam czasu na czekanie, więc skończyłem z tym programem.
Póki co, odpuszczam sobie zabawę. Innym razem.

Użyj tego hdd low, ale nie zaznaczaj szybkie formatowanie. Wywali wszystko z pendrive i systemowym potem zrobisz format i to systemu plików, który będziesz chcieć. Z tymże usuwanie wszystkiego za pomocą hdd low może moment potrwać.

Sprawdzę to, ale nie dziś.

U mnie to pomogło po zabawach z WinRE/PE (chyba plików nie mogłem wgrać / skopiować ani sformatować programem od HP).

Znając życie, pendrive się skończył i tyle.

rufus także formatuje pendrivy…

Ale ktoś tu czytać nie umie, Rufus też poległ na formatowaniu, nie robi tego jakimś super algorytmem do ożywiania partycji RAW - “0 bajtów”…

Czy ty użyłeś już hdd low i bez zaznaczania quick wipe? Czyli pełnego formatowania, a następnie formatowanie systemowe do interesującego ciebie systemu plików?