Dysk (pendrive) jest chroniony przed zapisem, formatowanie dysku nie działa

To jestem w sekcie XD

A było tam jeszcze coś o linuksiarzach? Bo widzę tylko o “użytkownikach Linuxa”, a z nimi się nie identyfikuję.

No właśnie - wyskoczył jak bluescreen po aktualizacji Windows 10™ - nie wiadomo po co i dlaczego…

Ten wpis został oflagowany przez społeczność i został tymczasowo ukryty.

Zostawmy Linuxiarzy. Każdy używa OS’a takiego, jakiego mu odpowiada pod potrzeby swoje.
Pendrive pdpiałem pod port USB będąc na Linuxie, ale zero reakcji. Nie wiem czy nie jest to spowodowane tym, że Linux był odczytywany prosto z USB (w locie).

Otwórz konsolę, włóż pendrive. Na konsoli wklep:

sudo dmesg

Pokaż kilkanaście ostatnich linijek, które się wyświetliły.

Dzięki. Jutro, bądź w tygodniu sprawdzę.

Zawsze możesz przy starcie załadować linucha live do ramu i spokojnie można wypiąć pendriva . Wystarczy dopisać parametr ‘toram’

Nie znałem takiej opcji. Jest to bezpieczne? Nie chce utracić jednego systemu, jaki mam na dysku.

Bezpieczne, dysk nie jest nawet dotykany. Można go nawet wymontować , a system będzie działał z ramu.
To linux, kolego . Nie potrzebuje dysku do działania, kawałek ramu mu wystarczy :wink:

Spróbuję w tygodniu.

Co to za cenny pendrive i ile ma pojemności i jakie USB 2/3 ? że tak zaciekle walczysz o jego życie ? Bo nie wiem czy jest sens tak z tym się bawić, podsumuj sobie ile godzin już się z tym je… bawiłeś :yum: przelicz sobie i zastanów się czy jest sens dalej dłubać, jak miałeś tam coś istotnego wcześniej to przed utylizacją rozbierz pendrive i zniszcz fizycznie chipa.

1 polubienie

Pendrive cenny nie jest. Walczę, bo chcę czegoś nowego nauczyć się.
A jeśli nie uda się uratować Pendrive, a raczej nie da, trudno.

Pendrive raczej nie do uratowania już:

Niekoniecznie - prawdopodobnie błędnie dobrany flasher firmware’u (vide prawy górny róg zrzutu - ty masz wersję GTC).

Zatem, spróbuje dobrać inną wersję.

Będę szukać GTC https://www.usbdev.ru/files/alcor/alcormp/


Znalazłem GTC, puściłem skan/formatowanie, zobaczymy co z tego będzie:


Efekt finalny ten sam:

To wychodzi na to, że pen dead. Więc closed. :joy::joy::joy::joy::joy::joy: Tak trochę z pewnej serwerowni, kiedy to admini mówili closed czy klozet na temat zamknięty.

A tak na poważnie, nie ma już co ratować pendraka. Padł na amen.

Pisałem to już dwa tygodnie temu :wink:

Padł, trudno. Temat wyczerpany. :wink: “Klozet”.