Dysk przenośny Maxtor - brak możliwości odtwarzania niektórych filmów

Witam, mam pewien problem, którego nie potrafię rozwiązać. Dotyczy to odtwarzania filmów z dysku przenośnym marka jak w tytule model HX-M101TCB/GMR M3 Portable 1TB na laptopie Lenovo IdeaPad z systemem windows 8. Po podłączeniu dysku do tego laptopa wykrywa tylko niektóre filmy (tzn. widzę pełną miniaturkę ze sceną w filmie na moim odtwarzaczu VLC, a inne, których nie czyta tylko miniaturka tego programu, a po włączeniu go (tego filmu) nic się nie dzieje).

Podłączyłem dysk do swojego komputera stacjonarnego i odtwarza wszystkie filmy. Na laptopa, w którym jest problem próbowałem odtwarzać na innych odtwarzaczach i wgrałem też listę kodeków, ale to nie pomogło. Z góry dziękuje za pomoc. Pozdrawiam.

To raczej nie problem z dyskiem a innym sprzętem, systemem. Jaki system na stacjonarnym?

1 polubienie

Win8, czy 8.1? Win8 to g***. Zaktualizuj to do Win10, jak się da, albo - jeszcze lepiej format…

Dobra, żarty na bok. Zrób logi programem FRST i opisz kłopot w dziale dot. bezpieczeństwa. Może ci coś siedzi w systemie. Zrób też skany antywirusem i Malwarebytes Anti-Malware oraz - również w dziale bezpieczeństwo zapodaj logi.

1 polubienie

stacjonarka win7 HomePremium (tak wiem, w końcu trzeba przejść na 10, ale jakoś brak weny i sentyment do 7)

Win 8.1 Pro
Dobrze, zrobię temat w bezpieczeństwie i podrzucę skany z ww. programów. Swoją drogą skanowałem windows defenderem w tym samym dniu i nic nie wykryło, ale okej, zrobię jak wyżej.

Sentyment sentymentem ale to raczej kwestia bezpieczeństwa. Co do meritum to

Sprecyzuj to. Maja różne rozszerzenia czy identyczne. Jakie sa wykrywane a jakie nie?

1 polubienie

.mkv

Ale mkv ważyć w ziemniakach czy marchewkach?

1 polubienie

Ten wpis został oflagowany przez społeczność i został tymczasowo ukryty.

1 polubienie

Pytałeś jakie działaja i jakie nie działają.

Nie ma listy że np. AVI się otworzy. Zakładać więc trzeba wariant, że mkv da radę oglądać a na podstawie całej kaszanki uszkodziło się odtwarzanie np. tylko mp4 (jak plik jest poprawny to ruszy w Firefox, jak nie to trzeba by zobaczyć jak poradzi sobie Chrome/EDGE lub ostatecznie VLC).

1 polubienie

Zamiast pisać bajki czytaj co ktoś pisze. :man_facepalming:

1 polubienie

Dzięki wszystkim zaangażowanym. Wziąłem do siebie jedną rzecz „aktualizuj do win10”. Sugestia pojawiała się od kilku użytkowników i po formacie i zainstalowaniu systemu problem sam się rozwiązał. Odtwarza wszystko, a o to chodziło, bo laptop służy tylko jako „TV”.

Ten temat został automatycznie zamknięty 180 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.