Dysk SATA do 200 złotych

(Marcin1025) #1

Potrzebuję kupić dysk twardy SATA do komputera z Celeron G1620,Radeonem 7770 i płytą Gigabyte  H61M-S1.

Gram  często w różne gry i nie wiem czy wybrać talerzówkę czy SSD 120 GB.

Na tę chwilę mam starą 160 GB,zależy mi na poprawieniu wydajności komputera co byście polecili do +-200/max 220?

(Osimaru) #2

To jest dobry talerz:

Duży kopniak do wydajności daje SSD, ale jego się kupuje pod system+aplikacje i używa w połączeniu z talerzem na dane.

(Marcin1025) #3

A jakby zostawić ten stary dysk 160 GB i dokupić do tego dysk SSD,co byś polecił do 200 zł?

(Osimaru) #4

Crucial M500 lub Goodram C50 z tym, że cena może być trochę powyżej 200zł.

(Marcin1025) #5

Ok dzięki za pomoc

(Osimaru) #6

Tylko poczytaj trochę jak się konfiguruje system do pracy na SSD, co z nim robić i czego nie to będziesz zadowolony przez długi czas.

(Marcin1025) #7

Ok dzięki za informację.

(Robin-Otzi) #8

wiem, że trochę przekracza budrzet ale warto dołożyć

(Marcin1025) #9

Nie nie mogę tyle wydać na dysk.

Myślę nad jakimś SSD 60 GB bo i tak na kompie nie mam żadnych danych a gry mi się jakoś spokojnie pomieszczą a jak nie to dokupię za jakiś czas zwykłą talerzówkę.

Ostateczny mój wybór to SSD 60 GB tylko jaki do 200 zł?

(msb156) #10

Goodram C50 60GB

Western Digital Caviar Blue 1TB

(Jaro070) #11

Serio? Polecasz stary i słaby dysk. Crucial M500 jest tańszy i dużo wydajniejszy.

(Marcin1025) #12

Jednak wybór padł na Kingstona 60GB .Dzięki za pomoc

(Jaro070) #13

Jak będziesz kupować samochód, to kupisz Multiplę?

(Odyniec_Stary) #14

Fajne autko, tylko trochę szpetne z zewnątrz. Co się czepiasz :wink:

(Marcin1025) #15

Multipla mi się nie podoba,a co do dysku to zła marka?

(Osimaru) #16

(Marcin1025) #17

Teraz to już za późno bo kupiłem go,jak można sprawdzić na jakich jest on pamięciach?

(Osimaru) #18

Albo testować jakimiś programami albo poszukać daty produkcji swojej serii i oszacować, ogółem nie wiem po co zakładasz temat i się radzisz a potem i tak po swojemu. Twoja decyzja i Twój dysk, po przesiadce ze zwykłego talerza i tak odczujesz kopa, ale to nie był najlepszy wybór na chwilę obecną.

(Djzon) #19

Ja akurat na jednym z PC mam SATA 2 Kingston - i nie mam żadnych problemów.

(Osimaru) #20

Mi bardziej chodzi o to, że skoro wydajesz X zł to chyba lepiej kupić za tą kwotę najszybszy dysk?