Dysk sieciowy „ginie” w sieci domowej

W takim razie mój cep jest wybrakowany :wink:
Oglądałem filmy/poradniki nt Raid. Niestety u mnie te opcje są nieaktywne i pytanie jak z nich skorzystać.

Jeśli jeszcze nie masz nic na dyskach. Usuń wolumen, utwórz nowy i podczas wybierania wybierz typ RAID. Piszę z pamięci, niestety wszystkie moje Synology pracują produkcyjnie, więc nie będę testował :slight_smile:

Tak spojrzałem na jeden z Synology, który mam pod opieką i faktycznie ta opcja jest wyszarzona. Z tego co pamiętam, wolumen trzeba usunąć i utworzyć na nowo i wtedy wybiera się typ RAID.

Hej, dzięki za odp.
Próbowałem usunąć wolumen ale system zakomunikował ze nie może tego zrobić :frowning:

Jak zatrzymać kolidujące pakiety? Czy jest opcja odinstalowania?
Ew…czy gdybym zrobił twardy reset to będzie opcja RĘCZNEGO dodawania dysku? Robiłem to 2 dni temu ale korzystałem chyba z opcji auto i może tu należałoby szukać rozwiązania?

Oki, jest progres. Wygooglowalem jak zatrzymac kolidujacy proces i zrobiłem to. Teraz odinstalowuje wolumen. Może się uda. Resztę dokończę po pracy :blush:
.
Mam nadzieje ze jestem w domu. Oprócz tego ze odinstalowałem wolumen to musiałem usunąć pule pamięci (pisze z glowy). Dopiero gdy ją tworzyłem od nowa to mogłem wybrać rodzaj Raid. Wybrałem Raid0. Potem stworzyłem wolumen i mam 2x3TB (prawie :wink:).
Gdy wychodziłem do pracy rozpoczął się proces sprawdzania (długotrwały bo zwykle trwa 6-8 godzin). Wieczorkiem wszystko powinno być już ok :blush:

Poród zakończony. Udało się stworzyć Raid0 :slight_smile:
Dziękuje Wam serdecznie za pomoc
Pozdrawiam

2 polubienia