Dysk ssd 480gb?

cześć
co sadzicie o dyskach ssd np: 480gb pod windows10 - jak długo trzymaja ?

Zależy czy pytasz o ciepło czy o dane po odcięciu zasilania

Trzymają tak długo, aż nie usuniesz z nich danych lub nie przestaną się uruchamiać, czyli tak jak każdy dysk.

“gom1” już o to pytał ale powtórzę.

Jak długo trzymają co?
Cenę?
Ciepło?
Może chodzi o retencje danych?

jak długo trzymają dane te dyski, a wiem że się nie pytałem …kiedy się sypią?

Albo zaraz na początku (trefna sztuka) albo po gwarancji albo w trakcie jej trwania. Zupełnie tak samo jak każdy sprzęt elektroniczny.

Czasem także, działają długo i bezawaryjnie :wink:

1 polubienie

Zależy jaki producent. Na przykład Adata sypie się masakrycznie. Z Samsungami nie ma żadnych problemów.

Mam 3 Adaty, jedną od chyba 5-ciu lat…
Nie zauważyłem aby się sypały.
Jesteś pewien że nie pomyliłeś z Goodramem?

3 Adaty na 100 dysków. Może 5 lat temu robili mniej awaryjne.

Pozostałe mam minimum rok.

Jak dla mnie to w tej chwili nie ma jednoznacznie najbardziej awaryjnych dysków (może tymi zawsze najtańszymi).

Nie znam żadnych wiarygodnych źródeł danych o awaryjności dysków SSD. Za to śmiać mi się chce, kiedy czytam jak ktoś z dumą wygłasza dowód anegdotyczny „ja mam i u mnie działa”. Osobiście polecam ludziom intele i samsungi bo do tych marek mam osobiste zaufanie najwyższe. I tyle :slight_smile:

ADATA się sypie? Nie zauważyłem.

W cenie jednego Intela masz dwa lub trzy dyski normalnej marki, jak to się kalkuluje?

Ja kupuje dysk a nie cenę :wink:
ps. Intel 512GB 2,5’’ 545s kosztuje 450 zł. Napisz mi proszę jakiej firmy, można w tej cenie, kupić 3 dyski o takiej pojemności?

1 polubienie

229 Goodram którego sam bym nie tknął.
Kingston - 239.
Adata - 249.
SP czy WD - 259.

960GB Adata jest tańszy od tego intela 512GB, zapytam ponownie: jak to się kalkuluje?

Jak za jakiś czas będziesz musiał kupić kolejny, to wtedy matematyka Ci się będzie zgadzać. Albo i nie. Fakt, że Tobie akurat działa ADATA, a nie lubisz GOODRAMA nie oznacza, że tylko GOODRAM jest kiepski. ADATA też jest kiepska. Możesz kupić buty za 19zł i w nich nie chodzić, to opłaca się bardziej od takich za 199zł. Ale jak sytuację odwrócisz, to może się okazać, że te za 199zł na start opłaciły się bardziej niż te za 19zł. Z resztą, dobrze wiesz o co chodzi. Próbujesz tylko udowodnić, że tanie nie musi być słabsze. Ale producenci o tym wiedzą , więc do tańszych produktów, montują tańsze elementy. Bo im się opłaca.

Rozumiem że skoro sprzęt Apple jest sporo droższy od Xiaomi to jest lepszy i lepsze podzespoły tam wpakowali?
Np baterie, te lepsze jak rozumiem powinny padać nagle na zimnie?
Te lepsze to nawet jako bomby można użyć, dlatego są lepsze prawda?

Co powiesz o stosunku cen Intela do AMD?
AMD przez to że tańsze jest gorsze?

Nie wiem jakim cudem przeszedłeś od podzespołów do całych konstrukcji, ale Ci odpowiem. Tak, z mojego doświadczenia płacenie za produkty Apple zawsze opłaciło się bardziej niż za inne. To wie każdy kto kupił telefon lub komputer Apple. To samo dotyczy się Intela. Nie wiem w jakim środowisku z IT obracasz się na co dzień, ale tam gdzie ja się kręcę, nie ma miejsca na procesory AMD podgrzewające w wolnym czasie kotlety, radeony z dupiącymi się sterownikami, oraz tanie dyski ssd. Fakt, że ktoś kupuje coś do użytku domowego, nie oznacza, że nie musi wymagać niezawodności. Wręcz przeciwnie. Sprzęt nie będzie miał okazji na siebie zarobić, dlatego powinien być niezawodny najdłużej jak się da. Twoje porównanie jest po prostu śmieszne i na złym poziomie. Polecane przez Ciebie dyski można spokojnie dołączyć do listy niepolecanych zasilaczy. A fakt, że Ty nie chcesz na coś wydać pieniędzy, albo po prostu Cię nie stać, nie sprawia, że inni powinni kłaść lachę na swój sprzęt.