Dysk SSD NVMe nie osiąga prędkości zapisu

System ci zainstalował w momencie podłaczenia urzadzenia.
Dlatego pisze ci byś nie tu szukał odpowiedzi

No chyba jasno się wyraziłem byś nie sterownika szukał a jego twórców. Nie tu a na forach linuksa.
Może tam ma ktoś podobny problem.

Co mu system zainstalował?

A co cię to obchodzi. On wie. Nie z tobą pisze to się nie wtrącaj.
Poza tym bajek nie pisz o windows 10. Może nie wiesz ale to obecnie aktualny system. 95 juz nie jest w obiegu.

Pewnie zapomniałeś, że Windows 7, 8 i 8.1 to wciąż wspierane systemy operacyjne, a ich udział rynkowy nie jest pomijalny, więc przypominam.
Miej na tyle pokory, żeby nie udawać co chwilę eksperta w tematach o których nie masz pojęcia, bo wprowadzasz niepotrzebne zamieszanie (bo to, że robisz z siebie pośmiewisko to już twoja sprawa)

1 polubienie

7 to trup a jego wspieranie dotyczy wyłacznie bezpieczeństwa. A na 8 i 8.1 jest jak na 10.
Zero wiedzy a przemądrzałość aż bije w oczy. Zaczynasz świecić.
No i odpuść sobie bo wtrącasz się nie w temacie. Żegnam

Interfejs. Tu łopatologicznie wyjasnione

@Kuba99x sprawdziłeś już ten dysk po sformatowaniu? Bo nam się tutaj znowu objawił ekspert od Ubuntu w Virtualboksie i jak tak dalej pójdzie, to znowu będzie trzeba wietrzyć forum.

1 polubienie

Widziałem to cli zaraz po zauważeniu problemu. Zainstaluje przed formatem i zobaczę czy pomogło.

Podaj proszę dokładny config swojego kompa wraz z częstotliwością pamięci i chipsetem płyty głównej

Masz na myśli, że Linuks mi zainstalowal sterownik do dysku NVMe w trakcie instalacji?

Co do szukania pomocy to zacząłem tutaj bo jest to całkiem udane forum i mam wrażenie, że jest tu kilku odzywających się Ekspertów, których wiedza jest ogromna. Nie raz mi pomogli.

Niestety nie wiem o co chodzi mogę tylko zgadywać. Nie obrazaj @anon741072 bo nie zawinił, a Ty i ja nie gadalismy prywatnie.
Poza tym @anon741072 zna się na tym i jest pomocnym Eskpertem.

1 polubienie

Chodziło mi o to że ani Samsung ani Asus nie wie co to jest to “1.3” za słowem NVMe. Oboje nawzajem odsyłają do siebie nawzajem. Ja obstawiam, że to wersja standardu NVMe ale nigdzie nie ma info jaki chipset obsługuje jaki numer standardu NVMe.

Zaraz się za to wezmę.

Kto jest tym nowym Ekspertem?

Co oznacza w Waszym “slangu” wietrzenie forum?

Tak to mozna okreslić. Co do instalacji sterownika poniewaz on w systemie już raczej był (nie wiem jaki masz a “linuxów” jest ponad 500
Co do szukania rozwiazań to nie o to forum chodzi a o specjalistyczne.
Wklep w google "ssd samsung drivers on linux " lub cos podobnego i szukaj w wyświetlanych wynikach. No tyle ze wiekszośc będzie anglojęzyczna.
P.S. Ponoć w linuxach sa problemy z funkcja trim a to ma bardzo duzy wpływ na szybkośc zapisu. Szybkość zapisu moze wtedy spaść nawet o połowę. Zresztą nie tylko w nich ale w kazdym jesli ta funkcja jest wyłączona

Te, ekspert. Podrzuć jakiegoś z linka z początku stulecia, dawno nie było XD

Proszę, gunwo-dysk z biedronki - wg x-komu ma 550/500 (zapis/odczyt, w MB/s):

2 polubienia

Ten wpis został oflagowany przez społeczność i został tymczasowo ukryty.

Dawaj, dawaj. Pisz o trimie. Nie daj się prosić. Chętnie poznam, które dystrybucje z pierwszej dziesiątki distrowatch mają włączoną tą funkcję. Będzie łatwiej wybrać na przyszłość.

A o autora wątku się nie martw. Poradę dostał.

1 polubienie

Ja ostatnio zrobiłem z fakeraida raid0 i otrzymuje niemal deklarowane prędkości przez producenta, choć różne modele samsunga.

Spróbuj ustawić:
hdparm -a2048 -A1 -d1 -Q1 -W1 /dev/sda
i sprawdź
hdparm -Tt /dev/sda

Zapoznaj się z hdparm -h

hdparm -Tt /dev/sda robiłem i to samo, tego fake raida nie. Dzięki natomiast za pomysł.

Czy gdybym zmienił system plików na XFS, na którejś partycji, to mogłoby to dać jakieś lepsze rezultaty?

Jeśli będziesz szyfrować partycję, to nie.