Dysk twardy do 400 zł

Poszukuje jak najlepszego dysku twardego do 400 zł. Nie wiem czy parametry płyty głównej są potrzebne, ale pewnie tak, więc moja płyta główna to P5P800 Se. Jeśli mam coś jeszcze podać to piszczcie.

Powiedz ile to ma być GB :]

Jaka pojemnosc? dysku ma byc? To chyba najwazniejsze:)

Jesli do 4 stówek. No to masz http://www.allegro.pl/item214725942_sea … 2l_fv.html

ale moim zdaniem tyle GB jest nie potrzbne

Mozna kupic dysk z duza pojemnoscia 250-300gb do ceny 300zł i to teraz norma. Do 400zł to Ty kupisz gigasa wiec najpierw zastanow sie jaki chcesz :slight_smile:

400 GB to ciut za dużo najlepiej jakby było coś o 50 GB mniej. Czyli 350. Albo nawet 300 tylko żeby to nie był jakiś szajs.

Wejdz sobie na allegro i szukaj SEAGATE :smiley: 16 MB

noi rozmiar 350 GB lub 300 GB jest tego dużo

Dobre firmy to WD, Seagate i Samsung. I to jest także dylemat jaki wybrać. Ja ze swojej strony polecam jakiegoś Seagate, ponieważ posiadam Seagaty od jakiś 7lat :slight_smile: żaden mi jeszcze nie padł, nie miałem żadnych problemów:) nowsze seagaty maja to do siebie ze glosno “chrobocza” ale idzie sie przyzwyaczic. W nastepnej kolejnosci polecam Samsungi a potem WD :stuck_out_tongue:

Ja to samo ale po SEAGATE jest dla mnie WD :stuck_out_tongue:

samsungi podobno bardzo cichuteńkie dla tych których drażni dźwięk :slight_smile:

Teraz napisze coś co mi powiedział znajomy który prowadzi sklep ze sprzętem.

Największe zwroty dysków (na gwarancji) są wśród dysków segate bo ponad 3,2%. Najmniejsze samsungow bo 2,8%.

Co do rozmiaru: Wierz mi nie ma czegoś takiego jak “za duży”. Kupując 250gb myślałem co ja z tym będę robił a teraz myślę: czemu nie kupiłem wiekszego :wink:

Polecam:

Dysk Samsung Spin Point T133S HD401LJ, 400GB, Serial ATA/300, 7200RPM,16MB cache 324,92 zł

Dysk Samsung Spin Point T166S HD501LJ, 500GB, Serial ATA/300, 7200RPM,16MB cache 397,14 zł

jeden z tych dysków

powalająco duża różnica :mrgreen: Czyli z awaryjnością jest nemal tak samo u wszystkich

najlepszy: wydajność głośność pracy, dysk w kategorii 320GB

http://znak.pl/index.php?cid=69&scid=16 … WD3200AAKS

żadne wynalazki typu Samsung. vide

Samsung a później WD śmiech na sali.

Test: http://www.purepc.pl/node/1281

Ale… czego chcesz od tego samsunga? Przecież w testach wyszedł bardzo dobrze. Dla ludzi ceniących ciszę to wypadł najlepiej w teście a i wydajność stoi na bardzo dobrym poziomie, nieznacznie odbiegając od WD wydajnością (w normalnej pracy zapewne zwykły użytkownik tej różnicy nie zauważy).

Ja od siebie dodam, że sam chciałem kupić ten dysk samsunga, ale po przejrzeniu for doszedłem do wniosku, że samsung jest ostatnio bardziej awaryjny i dlatego mam tego WDka. WD mi na początku “buczał” i dlatego położyłem na nim radiator i jest ok. Ogólnie polecam tego WD, ale sądzę, że samsung też byłby niezłym wyborem.

–EDIT

literówka

Szukaj Seagate Barracuda 7200. 10 16MB w okolicach 300GB spokojnie starczy :slight_smile:

dlatego że dla mnie Samsung pozostanie koreańską podróbką dysków twardych. Stawiam zawsze na firmy które mają jedną specjalizacje(kiedyś wyjątkiem była w tym względzie IBM która też produkowała dyski tw.) a nie produkując całe spektrum towarów od prezerwatywy zaczynając na statkach oceanicznych skończywszy. Dla mnie są obecnie dwie firmy WD i Seagate/Matrox.

Napisałem wyraźnie jak dla mnie. Ze Ty masz inne upodobania to już mnie to nie obchodzi. To tak jak jedni wola AMD, a drudzy Intel. Jedni będą bronic tego a drudzy tamtego. I weź rozstrzygnij :mrgreen: Napisałem że Samsungi dla tych co cenią sobie cisze :slight_smile:

Oj, Oj. To nie są moje upodobania to są wyniki testów w przekroju lat. Upodobania to by były jakby dyski różniły się tylko nalepką. W przekroju lat na czołówce wydajności dysków przoduje właśnie Seagate i WD, a nie Samsung i Seagate czy inaczej. Po za tym w kategorii dysków 250 i 320GB wygrywa WD i z Samsungiem i z Seagate -zwłaszcza że jest cichszy, tak ciche jak Samsung ale górujące wydajnością. Jak Samsung może być lepszy od WD skoro ten drugi jest wydajniejszy a przytym równie cichy(kategoria 320 i 250GB)? To już sobie sam sobie odpowiedz.

Skoro oceniasz produkt na podstawie tego co robią a nie jak robią a w szczególności jak produkt jest zrobiony to n/c :]

jakich przekrojów ?? podaj linki wiarygodne, kolega zapomina iż każdy producent choćby najlepszy ma gorsze serie dysków twardych tak było w przypadku SEAGATE i partii V i VII, czy Caviary WD400, SAMSUNGI SVxxxx, IBM 40-60, a zatem nie można generalizować.

z najnowszych dostępnych mogę polecić SEAGATE seria 10 z ncq i zapisem prostopadłym. bardzo szybkie konstrukcje, dość ciche i z długą bo aż 5 letnią gwarancją.