Dysk twardy do nagrywania z dvb-t

jaki jest najlepszy dysk twardy, do nagrywania z tv, z telewizji dvb-t? dysk musi mieć od 80 gb

Jeżeli nagrywasz przez USB to praktycznie każdy się nada - więcej zależy od tego w jakiej kieszeni będzie siedział.

2.5’ czy 3.5’?

 

Generalnie większość zewnętrznych nośników się do tego nadaje, ale jeśli chcesz coś bardziej niezawodnego, to polecam serię RED od WD, plus jakaś obudowa na USB 3.0.

aha, dobrze.

 

co to cal, to nie wiem, jeszcze.

2.5’ jest mniejszy i wygodniejszy, gdyż nie wymaga dodatkowego zasilania z gniazdka. 

 

Zaletą formatu 3.5’ jest większa dostępna pojemność nośników i z reguły wyższa wydajność. 

 

Zdecyduj się na czym bardziej Ci zależy. I pamiętaj także, że niektóre telewizory mają problem z rozpoznaniem większych dysków (zazwyczaj powyżej 1 TB). Należy się zatem upewnić przed zakupem, czy TV obsługuje większe nośniki.

no, wiem o tym. poczekam, aż kupię nowy tv

TV nie obsługują zazwyczaj więcej niż 2 TB związane to jest z tym , że mają 32-bitowe systemy . 3,5" to moim zdaniem zły pomysł . Ja bym Ci polecił 2,5 HITACHI (TV już mają USB 3.0) :

http://www.x-kom.pl/p/182279-1tb-7200obr-usb-2-5-zloty-usb-3-0-touro-s.html

ten model sony KDL-32W706B, nie ma usb 3.0

Pikaczu-nie żartujesz?.

Cal to angielska jednostka miary.

1"=2.50mm.

W calach podawana jest szerokość dysków twardych, napędów optycznych, matryc i.t.d.

Nagrywać z tunera DVB-t możesz nawet na pendriwea. HDD najlepiej 2.5", odpada zasilanie.

wiem, co to cal, ale miałem na myśli, który rozmiar wybrać.

Tak przypuszczałem, sorki.

Dysk zdecydowanie 2.5". Ja używam SSD VERBATIM 128Gb. Działa bezbłędnie. Pzdr.

1 cal = 2,54 cm = 25,4 mm !

Bitrate zapisu oparte o oprogramowanie SONY (stosuje je również SAMSUNG) to ~ 6 Mb/s (0,75 MB/s) . Oczywiście jest DRM (lista odtwarzania) i system plików EXT4 nieznany Windowsowi . Używając SLAX-a można te pliki skopiować na dysk  (NTFS , FAT32 , FAT64) i je odtworzyć . Maksymalna wielkość pliku to 4096 MB = 90 min nagrania . TV to 16:9 , a format nagrania to … 15:10 .

aha, dzięki. ja się zastanowię jeszcze, czy dysk twardy lub pendrive :slight_smile:

Relacja ceny do pojemności jest po stronie dysków twardych.  W cenie pendrive’a 128 GB kupisz przenośny dysk 500 GB lub więcej. 

no, zauważyłem właśnie :slight_smile:

Karta SDHC musi być klasy 10 (zapis min 10 MB/s) tak samo pendrive !

Sprecyzuj swoje wymagania, a dostaniesz odpowiedź. To nie czat ;) 

Co do cala zgadza się. Wszyscy zaokrąglają, czasem(!) ja też to robię.

Format plików-z urządzeń które używam żadne nie"trawi" NTFSów, tylko FATy. Ale może takie są.

@Pikaczu-co do nośników, z powodu ceny zdecydowanie dyski.

“Co do cala zgadza się. Wszyscy zaokrąglają, czasem(!) ja też to robię.”

Przecinek ! “Pomyłka” jest … 10-krotna ! 

Fakt-z tego się nie wytłumaczę(dopiero zauważyłem). pewnie myślałem o cm.