Dysk twardy do nagrywania z dvb-t

(pikaczu) #1

jaki jest najlepszy dysk twardy, do nagrywania z tv, z telewizji dvb-t? dysk musi mieć od 80 gb

(Azi) #2

Jeżeli nagrywasz przez USB to praktycznie każdy się nada - więcej zależy od tego w jakiej kieszeni będzie siedział.

(Odyniec_Stary) #3

2.5’ czy 3.5’?

Generalnie większość zewnętrznych nośników się do tego nadaje, ale jeśli chcesz coś bardziej niezawodnego, to polecam serię RED od WD, plus jakaś obudowa na USB 3.0.

(pikaczu) #4

aha, dobrze.

co to cal, to nie wiem, jeszcze.

(Odyniec_Stary) #5

2.5’ jest mniejszy i wygodniejszy, gdyż nie wymaga dodatkowego zasilania z gniazdka. 

Zaletą formatu 3.5’ jest większa dostępna pojemność nośników i z reguły wyższa wydajność. 

Zdecyduj się na czym bardziej Ci zależy. I pamiętaj także, że niektóre telewizory mają problem z rozpoznaniem większych dysków (zazwyczaj powyżej 1 TB). Należy się zatem upewnić przed zakupem, czy TV obsługuje większe nośniki.

(pikaczu) #6

no, wiem o tym. poczekam, aż kupię nowy tv

(KAZDAN63) #7

TV nie obsługują zazwyczaj więcej niż 2 TB związane to jest z tym , że mają 32-bitowe systemy . 3,5" to moim zdaniem zły pomysł . Ja bym Ci polecił 2,5 HITACHI (TV już mają USB 3.0) :

http://www.x-kom.pl/p/182279-1tb-7200obr-usb-2-5-zloty-usb-3-0-touro-s.html

(pikaczu) #8

ten model sony KDL-32W706B, nie ma usb 3.0

(xyzzyx) #9

Pikaczu-nie żartujesz?.

Cal to angielska jednostka miary.

1"=2.50mm.

W calach podawana jest szerokość dysków twardych, napędów optycznych, matryc i.t.d.

Nagrywać z tunera DVB-t możesz nawet na pendriwea. HDD najlepiej 2.5", odpada zasilanie.

(pikaczu) #10

wiem, co to cal, ale miałem na myśli, który rozmiar wybrać.

(xyzzyx) #11

Tak przypuszczałem, sorki.

Dysk zdecydowanie 2.5". Ja używam SSD VERBATIM 128Gb. Działa bezbłędnie. Pzdr.

(KAZDAN63) #12

1 cal = 2,54 cm = 25,4 mm !

Bitrate zapisu oparte o oprogramowanie SONY (stosuje je również SAMSUNG) to ~ 6 Mb/s (0,75 MB/s) . Oczywiście jest DRM (lista odtwarzania) i system plików EXT4 nieznany Windowsowi . Używając SLAX-a można te pliki skopiować na dysk  (NTFS , FAT32 , FAT64) i je odtworzyć . Maksymalna wielkość pliku to 4096 MB = 90 min nagrania . TV to 16:9 , a format nagrania to … 15:10 .

(pikaczu) #13

aha, dzięki. ja się zastanowię jeszcze, czy dysk twardy lub pendrive :slight_smile:

(Odyniec_Stary) #14

Relacja ceny do pojemności jest po stronie dysków twardych.  W cenie pendrive’a 128 GB kupisz przenośny dysk 500 GB lub więcej. 

(pikaczu) #15

no, zauważyłem właśnie :slight_smile:

(KAZDAN63) #16

Karta SDHC musi być klasy 10 (zapis min 10 MB/s) tak samo pendrive !

(Odyniec_Stary) #17

Sprecyzuj swoje wymagania, a dostaniesz odpowiedź. To nie czat ;) 

(xyzzyx) #18

Co do cala zgadza się. Wszyscy zaokrąglają, czasem(!) ja też to robię.

Format plików-z urządzeń które używam żadne nie"trawi" NTFSów, tylko FATy. Ale może takie są.

@Pikaczu-co do nośników, z powodu ceny zdecydowanie dyski.

(KAZDAN63) #19

“Co do cala zgadza się. Wszyscy zaokrąglają, czasem(!) ja też to robię.”

Przecinek ! “Pomyłka” jest … 10-krotna ! 

(xyzzyx) #20

Fakt-z tego się nie wytłumaczę(dopiero zauważyłem). pewnie myślałem o cm.