Dysk Twardy

Sprzęt: AMD Sempron 3000+,512Mb DDR,MSI K7N2 Delta2,Chieftec 360W,GeForce6600

jaki dysk twardy mogę włożyć do tego kompa? ATA …bo nie nie orientuje?

Powiem Ci ze jakos nie przekonałem sie do tych dysków ATA, moze nie masz takiego bałaganu w kompie i temp Ci spada ale tak samo mozesz zmienic zwykła taśme na kabel który wyglada jak do ATA. W testach widziałem ze ATA nie zaskakuje szybkościa różnica jest nie wyczuwalana a sa głośniejsze. W dodatku z HDD ATA sa problemy przy starcie i jesli nikt nigdy tego nie robil na poczatek moze miec problem! Wiem ze moge nie miec do konca racji bo dużo osób chwali te dyski ale ja osobiscie nie kupiłem sobie go! POZDRAWIAM

raczej SATA :slight_smile:

Dokładnie ATA to 100/133 MB/s , natomiast SATA I to odpowiednio 150MB/s jestem takiego posiadaczem :wink: i SATA II to 300MB/s

Dydki budza wiele kontrowersji dlatego już tłumacze jak to jest. Ja mam kompa na INTELU także mi chodzi bez zarzutu. Na AMD te dyski częściej padaja. Nie zgodzę się z kolegą że dyski SATA hałasują. Mój WD jest bardzo cichy. Prędkość jest ogromnie większa niż przy zwykłej ACIE. Przy uruchamianiu programów itp. Jednak Tobie polecam dysk WD CAVIAR z 8 MB pamięci Cache. Bedziesz zadowolony. Nie kupuj dysków innego producenta.

Znam się na tym i dobrze Ci radze. Miałem już WD Caviar, Maxtor, Deagate i znów mam WD Caviar.

2x ATA133

2x SerialATA150

Oczywiście zwykłego ATA tylko żeby miał 8MB cache. To jest naprawde cenne. A róznica pomiędzy 2MB pamięci podręcznej a 8 to ok 20zł

a kazdy typ bedzie działał na moi9m kompie,bez zadnych przerobek i problemow?

jaki polecacie? do 400zł

Ja takze polecam WD mialem Seagate teraz mam Maxtora ale jednak z WD bylem najbardziej zadowolony!

Za 400 zł to kipisz sobie WD 200 GB z 8 MB cache i jeszcze Ci zostanie ;D Gwarancja 3 lata. Gwarancja zadowolenia 100%

A ja polecam SAMSUNGA SPIN POINT

SAMSUNG vs. CAVIAR! !!

za 400zł o jak najwiekszej pojemnosci :slight_smile:

300GB SAMSUNGA. Taniej chyba nie dostaniesz.

I tu chyba przegra WD :smiley:

250GB WD za 358zł !!

250GB Samsunga 359zł ;D http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=18948

Złączono Posta : 25.02.2006 (Sob) 13:38

A poza tym 300GB Samsunga kosztuje 441zł !!

Samsung HD300LD 300GB 7200 8MB ATA100 405.00 zł

Ale uważasz że ten Smsung bedzie chodził szybciej od WD. Jeżeli tak to się mylisz.

o ile szybciej,o ile wolniej?

A gdzie jest ten SAMSUNG za 405zł ?

dawidd3 :

http://www.mcomp.com.pl/product_info.ph … _id=150527

tu masz dokladny link.

Nie mówie że bedzie szybszy, ale ciekaw jestem czy Speed zauważy różnice siegające kilki ms. Ja postawił bym na 50GB więcej miejsca, i nie martwił się że dysk może hałasować i że bedę miał osiągi gorsze o kilka ms.

Złączono Posta : 25.02.2006 (Sob) 17:03

Do poczytania

bardzo przydatna lektura