Dysko twardy

Strasznie mi się grzeje dysk twardy nie wiem co zrobić… i jaka jest prawidłowa temperatura. THX za info 8)

Jaką masz obudowę

Czy masz miejsca na dyski od góry na sam dół obudowy?

Jeśli tak, przekręć go na sam dół, bo gorące powietrze leci w górę :wink:

Prawidłowa to ok. 40-48 st. Celsjusza.

A jesli jest za gorąco to zlukaj tutaj:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … ht=#272114

PS Że też ludzie oczy w garść wziąć nie mogą :?

Strasznie, znaczy ile???

Nie wem doładnie, nie wiem jak to sprawdzić, ale jak go wezme jest strasznie gorący… tzn: jak go wykrecalem wcześniej był tanomalny a teraz to jak straaasznie gorący.

Zainstaluj i sprawdz:

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=93&id=1183

Maxtor 6Y060L0 59 °C

Dużooo… procesor też zresztą trochę za gorący 64 °C

Zdejmij obudowe i zobacz czy wszystkie wiatraki działają prawidłowo.

Obudowe zostaw zdjetą do czasu aż nie dojdziesz co jest.

wszystko działa prawidłowo już patrzyłęm zrobiłęm nawet dodatkowy wiatrak na ochłodzenie… ale dalej nie wiem co jest :frowning:

Nie jest zabrudzony przypadkiem???

Ile masz juz ten komputer.

Pasta termprzewodzaca może być do wymiany.

Pasta na procesorze ?? od 2002r. ale czyścilem go regularnie w środku jest zero kurzu. :frowning:

Jaką masz obudowę - ATX czy AT w końcu?

Bo nie wiem, co Ci powiedzieć…

W AT wszystko jest na kupie i łatwo o wysoką temperaturę…

Natomiast w ATX wszystko można rozmieścić…

Czy zasilacz jest prostopadle czy równolegle położony względem sopodu obudowy?

Czy karty rozszerzeń (grafika, muzyka) są włożone w odległości przynajmniej 1 wolnego slota?

Ile ma komp? Czyściłeś go kiedyś? Czyściłeś zasilacz? Czy powietrzw wyprowadzane z tyłu jest letnie/gorące? Ile godzin na dobę działa u Ciebie komp?

To, co mówi lazikar o paście, oraz moim zdaniem zasilacz. nie wyprowadza gorąca i w środku powstaje zupa :expressionless:

Czyli pasta jest na 100% do wymiany. Dzięki temu temperatura procesora spadnie.

ATX mijsca jest dużo, nie powinno być prblmu dysko jest na samym dole, karta muzyncza zintegrowana, tylko jest grafika.

Koppa mam od 2002r czyściłem go reguralnie średnio co 2-3 misiące. Chodzi z 8 godzin :frowning:

A ten dodatkowy wiatrak gdzie masz? Z tyłu na wydmuchu czy na facjacie wprowadza powietrze? Czyściłeś zasilacz? Czy powietrze wyprowadzane z tyłu jest letnie/gorące?

Nie powiedziałeś, czy jest pionowo czy poziomo względem dołu obudowy ten zasilacz. Procka masz na sockecie czy na slocie?

Zasilacz jest nowy… wiec nie ma co go czyścić :slight_smile:

Nie powiedziałeś, czy jest pionowo czy poziomo względem dołu obudowy ten zasilacz. Procka masz na sockecie czy na slocie?

Złączono Posta : 16.07.2005 (Sob) 10:05

Masz tylko jeden dysk w kompie?

Tak jeden dysk… równelegle do obudowy jest zasilać… płyta na sokecie.

Czyli nic nie zasłania wydmuchiwanego powietrza… Zdejmij obudowę, daj komputerowi popracować trochę i powiedz, jakie są temperatury…

Ja coś poszukam…

Temperatury:

Płyta główna 39 °C (102 °F)

Procesor 68 °C (154 °F)

Dioda procesora 66 °C (151 °F)

Aux 15 °C (59 °F)

Maxtor 6Y060L0 47 °C (117 °F)

Obecne temperaturty… bez dodatkowego wiatraczka… dysk juzmoze być ale procek mnie martwi.