Dyskusja na temat specjalnej rangi - Zasłużony użytkownik

Witam,

może na tym forum mam mały staż, mało postów i nie liczę się, aczkolwiek chciałbym przedstawić pomysł. Przeglądając konkurencyjne fora internetowe, praktycznie na każdym natykałem się na specjalną rangę ‘Zasłużony użytkownik’. Taki użytkownik ma specjalne przywileje, np. liczy się jego głos podczas wprowadzania zmian szczególnie itp. A za co ktoś miałby dostać tą rangę? Przykładowo za wkład pieniężny w utrzymanie forum, szczególne udzielanie w życiu forum i inne.

Co Wy na ten pomysł? Proszę Administratorów o nieusuwanie postu, chciałbym tą sprawę przeanalizować za/przeciw z reszta forum.

Pozdrawiam, LewanxD.

Nikt tu nie chce żadnych rang… jesteś tu dla rang i postów??? haha

Sam mam ponad 1500 postów i co? I nico :lol:

Poza tym to forum nie potrzebuje wsparcia finansowego, bo ma je od Microsoftu i innych

jak chcesz wpłacić kasę to wpłać na dom dziecka itp

Nie, bo:

  1. Nie podoba mi się pomysł (tak po prostu).

  2. Kilka razy było coś o rangach, ale odpowiedź góry za każdym razem była przecząca.

  3. Portal, w którego skład wchodzi forum, to bardziej firma niż demokratyczny układ z userami “Damy wam to, czego zechce większość”.

  4. Guzika do wpłacenia donacji na utrzymanie forum nie widziałem. Najprawdopodobniej takowy nie jest w ogóle potrzebny.

Nie ma rang i nie będzie. Bo jest to tylko i włącznie powód do kłótni w stylu dlaczego on ma rangę a ja nie itp.

Nikt nie ma czasu na wprowadzanie tutaj zbytecznych wodotrysków.

Aktywni użytkownicy forum, portalu, bloga są nagradzani w inny sposób np. zaproszeniami na zlot czy innymi nagrodami rzeczowymi:

http://www.dobreprogramy.pl/10-lat-port … 37909.html

i są na pewno z tego bardziej zadowoleni jak z bzdurnej nic nie znaczącej rangi.

@fiesta, byłbym ostrożny w określaniu na pewno tego, co kto lubi, bo mnie gadżety nie interesują, więc nie jestem z nich zadowolony.

To stwierdzenie nie wygląda na błyskotliwe, ot takie, aby coś napisać, byle co, ale zawsze. :slight_smile: Z jakichś powodów dostałeś funkcję moderatora, więc wypadałoby trzymać poziom intelektualny. :wink:

Nie za bardzo rozumiem o co ci biega z tym poziomem intelektualnym.

Przekaz jest prosty, jasny i czytelny.

Tylko tyle chciałem osiągnąć. Lanie wody i owijanie w bawełnę mogło by wyglądać jak tłumaczenie się, a ja się tłumaczę, bo nie mam z czego i za kogo.

Odnośnie rang…argument, że są inne sposoby wynagradzania niczego nie tłumaczy…ktoś, kto wchodzi na forum i widzi czyjąś wypowiedź, nie wie czy ten ktoś dostał koszulkę, kubek, czy był na zlocie czy może dostał “uścisk ręki prezesa”. Rangi nadawane przez redakcję portalu/forum dają komuś patrzącemu pojęcie, czy mamy do czynienia z kimś z kim warto podyskutować czy z kimś kto nie za wiele ma do powiedzenia. Nie chcecie…Wasza sprawa.

A propos zbytecznych “wodotrysków”…no tu bym się spierał i pewnie nie byłbym odosobniony.

Na koniec sprawa, która podniósł mistrz 1…zaufanie i szacunek okazywany komuś wynika również z kultury…kultury pisania także. 17 tysięcy postów i pewnie znudzenie ilością przeglądanych postów nie upoważnia, żeby kogoś zwyczajnie spuścić po brzytwie.

Akurat trudno zauważyć że masz tą informację pod avkiem …

Tylko że to jest sama esencja tego co by się działo. A ty swoją wypowiedzą wypowiedzią bardzo obniżasz poziom intelektualny tego tematu.

Reasumując, na co komu durna grafika pod avkiem :slight_smile: Forum jest po to by na nim pisać. Nie widzę sensu słuchania kogoś bardziej z jej powodu. Piszą wszyscy, czasami wywiąże się jakaś dyskusja, ew jak ktoś powie coś źle to moderacja usuwa (a jak nie zdąży to jadą go inni :P).

Dobre programy są dosyć dużym portalem. Czasem korzystam, czasem przeglądam forum i z moderatorów sensownie wypowiada się roobal i chętnie przypiąłbym mu gwiazdkę, że facet mądrze pisze, tak żeby inni wiedzieli, żeby pośród paplaniny szybko mogli wyłapać sensowne wypowiedzi, zamiast czytać cały spam.

Ilość wypowiedzi nie ma związku z jakością. Ilość wypowiedzi ma znaczenie, jeśli chce się coś wmówić innym, bo wtedy kłamstwo powtórzone tysiąc razy zaczyna funkcjonować, jako prawda.

Według mnie można byłoby dać “podziękowanie” dla osoby, która doradziła sposób naprawy i ten sposób okazał się skuteczny. Wtedy od razu byłoby widać, kto jest fachowcem, a kto tylko bajkopisarzem. :slight_smile:

Podobnie jak koledzy powyżej, nie widzę sensu wprowadzania rang.

Nie jest problemem zerknąć sobie w historie danego użytkownika by sprawdzić jaki charakter ma jego aktywność i czy ma jakąś wiedzę czy nie.

Można by powiedzieć, że tym właśnie co wyróżnia to forum …to bezinteresowność. Ludzie tu pomagają by pomagać, a nie by nabijać sobie liczniki, zdobywać rangi etc.

A co do zarzutów w kierunku fiesty , kolega dobre pamięta historie z licznikiem postów czy z funkcją “pomógł”.

Była masa nadużyć, więcej z tym było problemów niż korzyści.

Tutaj niby pole do nadużyć było by mniejsze, bo oceniać miała by “góra” …tylko:

-oni mają ważniejsze rzeczy na głowie

-była by masa pretensji w stylu dlaczego on …a ja nie

-pomóc może tak samo ten z gwiazdką jak i ten bez, podobnie pomylić się może tez i ten “wyróżniony” - więc jaki sens?

-pomysł kupowania rang już w ogóle dla mnie dyskwalifikacja totalna

Tak wiec jeżeli ktoś potrzebuje podreparować swoje ego jakimś znaczkiem, to w sieci jest sporo innych miejsc gdzie rozdają punkciki, gwiazdki, serduszka czy inne cuda.

ps. Podziękować przecież można. Co stoi na przeszkodzie by napisać np. “Dzięki xyz, problem rozwiązany” ?

Jak ci nie pasuje jakiś user to go zablokuj i tyle. Nikt nie każe ci czytać odpowiedzi wszystkich. Tym bardziej że to nie tobie pomagają, lecz autorowi tematu. A jeśli ktoś powie coś co w temacie jest akurat ważne / pomocne to również akurat autora tematu interesuje a nie ciebie, a jeśli ty szukasz odpowiedzi to twój problem że dany user wydaje ci się nie pomocny :))

A jednak rangi są dawane, np. żółty kwadracik. Czy ktoś się kłóci, że nie dostał? Komuś potrzebny ten wodotrysk? Dla mnie ten żółty kwadracik to żadna informacja, zwykły spam, a jednak jest dawana. Ciekawe jakie jest na to usprawiedliwienie?

To jest ranga ??

Zaiste ciekawe …

Dla Ciebie to żadna informacja, dla mnie żadną informacją nie jest jakaś tam ranga, poza tymi informującymi jakie kto pełni funkcje na forum.

A czy ktoś tu się usprawiedliwia ??

Ja bynajmniej nie …

Nikt się nie kłóci, bo to nie ranga, a żółta kartka, czyli ostrzeżenie.

Ten kwadracik to informacja przede wszystkim dla samego zainteresowanego, czyli użytkownika, który takie ostrzeżenie otrzymał, nie musi pilnować kiedy ostrzeżenie zostanie zdjęcie, widzi że kwadracik zniknął, więc wie, że ostrzeżenie zostało już zdjęte.

Co do samych rang, ogólnie jestem neutralny w tej kwestii, jak nastanie czas, że będą to okej, ale rangi nie są mi potrzebne, przeważnie użytkownik dziękuje w temacie za pomoc w rozwiązaniu problemu. Kiedyś nawet zdarzyło mi się, że ktoś chciał mi wysłać piwo i pytał się mnie o adres na PW :wink: Takie sytuacje cieszą i dają satysfakcję nawet większą, niż ranga. Na forum jest wielu użytkowników, którzy się wyróżniają i to widać bez rang.

A ja tak od siebie zapytam, a może tak by ukryć ostrzeżenia przed innymi? (żeby tylko ten, kto je dostał, widział)

Czemu miałoby to służyć?

Niektórzy nie mają zaufania do osób ostrzeżonych (chociaż błędne to myślenie)

Moim zdaniem, to też informacja dla innych użytkowników, aby zwrócić większą uwagę na wypowiedzi danego użytkownika, w końcu z jakiegoś powodu te ostrzeżenie otrzymał, np. za błędne porady, które mogą zaszkodzić innemu użytkownikowi lub po prostu za pisanie bezsensownych postów.

Może słusznie. W końcu ostrzeżenie to kara za coś, co nie było zgodne z regulaminem.

Aby spełniło swoją rolę musi być widoczne dla ogółu.

Tyle że te ostrzeżenia nic nie mówią na dobrą sprawę, brak jest rozróżnienia wagi przewinień, przez co zrównywany jest “niedzielny spamer/troll” z forumowym “terrorystą”.

Jeśli już z jakichś powodów nie mogą być podawane konkrety dla ogółu forumowiczów, to może dodać przynajmniej jeszcze jeden kolor “kartki”. Za lekkie “psoty” byłaby żółta, a za ciężkie dawano by czerwoną.

A co do tematu, nie wiem czemu miałoby to służyć. Forum nie wojsko, medali, czy stopni nikomu raczej do szczęścia nie potrzeba… za dużo by tu generałów było i od groma szeregowych :smiley: