Dyskusja o nowej stronie DP

@AppleRED Minimum 1

========

@Docent
Zrzut ekranu 2021-06-1 o 22.22.26

@anon41984168 Trzeba mieć trust_level_1 czyli jedynka (tl_1).

Pozdrawiam!

Ktoś wie jak się nazywa trust_level_1?

level_0 - początkujący
level_1 - ?
level_2 - uczestnik
level_3 - zwyczajny
level_4 - lider

jeżeli się dobrze orientuje

Tutaj jest artykuł o uprawnieniach

@aesereht Po angielsku „basic” ale jak po polsku to nie wiem.

Pozdrawiam!

@anon31383000 @aesereht Basic czyli Początkujący/Podstawowy
@aesereht

te poziomy są domyślne. Nic nie stoi na przeszkodzie aby admin nje sobie pozmieniał…

Troszkę inaczej:
Silnik forum określa 5 poziomów zaufania, z czego 4 są automatyczne (0-3).
0 - nowy
1 - początkujący
2 - uczestnik
3 - zwyczajny
4 - lider

Poziom „0” jest tylko dla naprawdę nowych użytkowników, dosłownie kilkanaście minut na forum i już ma się poziom „1”. Dwójka wymaga już trochę więcej aktywności i czasu, ale nadal niewiele i łatwo się przechodzi na (2). I od tego poziomu (2) można „flagować” inne posty.

2 polubienia

@Radek68 dałbyś zrzut ekranu ze strony w panelu z ustawieniami TL?

To jest bardzo rozbudowany, wielostronicowy panel z dziesiątkami opcji, myślę że wklejanie tu go nie jest dobrym pomysłem. A co konkretnie chcesz wiedzieć?

@Radek68 domyślam się że ma wiele stron. Interesowało mnie jak jest rozwiązane przydzielanie Trust~Levels.

Między innymi tak, że użytkownicy z ostrzeżeniami nie mogą otrzymać TL3 - bo zakładam, że do tego zmierzają Twoje pytania.

@Docent komu odpowiadasz?

Tak, TL3 ma większe (choć też dość liberalnie przez tomekb u nas ustawione) wymagania i tam brana pod uwagę jest nie tylko aktywność na forum, ale też bany czy zawieszenia. Co też nie oznacza, że jest to stałe ograniczenie, po pewnym czasie te poprzednie nie mają już znaczenia.

Ile tego czasu trzeba, bo widzę, że moje prawie piętnaście lat stażu na DP - jednak nie wystarcza… :open_mouth: :stuck_out_tongue:

@Radek68 Do jakiego poziomu spada użytkownik z poziomem „zwyczajny” po otrzymaniu warna?

Pozdrawiam!

Z innej beczki: wygląda na to, że winny problemu ze spamem w powiadomieniach jest plugin Babble (pływający czat)… Obawiam się, że dopóki problem nie zostanie rozwiązany przez jego deweloperów to musimy ten plugin wyłączyć. Jutro z samego rana to zrobię.

2 polubienia

Pisałem, że wymaga nie tylko czasu. Czasu i aktywności, czyli np. odwiedzania i czytania różnych tematów, pisania w nich, także otrzymania czy dania polubień.
Ale dla TL2 to są naprawdę niewielkie ilości, więc łatwo się go otrzymuje.

@Docent Czyli znowu winny jest chat. Już tak kiedyś było że coś się przez ten plugin chrzaniło na forum.

Pozdrawiam!

1 polubienie

@Docent a czemu nie teraz?

Warna czyli ostrzeżenia? Nie spada, nie mają one wpływu na TL.

@Radek68 Tak ostrzeżenia. Dzięki za wyjaśnienie. Myślałem że mają a jednak nie.

Pozdrawiam!