Dyskusja o nowej stronie DP

Chyba ma teraz trochę więcej do powiedzenia.

Jest teraz władzą wykonawczą a nie ustawodawczą, czymś w rodzaju firmowego ministra. Może wydawać rozporządzenia ale musi się trzymać ustawy.

Jestem przekonany że decyzja o takim przekształceniu portalu to nie jest jego decyzja.

Nic takiego nie pisałem. Nie wiem do kogo to tłumaczenie o stanowisku wice szefa.

Dzięki za podpowiedź :grinning::+1:
Faktycznie, nowy link to: https://www.dobreprogramy.pl/rss/aktualnosci

Realistyczne spojrzenie na temat. Kilkudziesięciu aktywnych stałych bywalców to za mało. Chodzi o odsłony i wejścia anonimowych użytkowników. Gtxxor sam napisał, że liczy się mainstream, elektronika pokazana jako sposób na życie jak szczoteczka do zębów, a nie pod kątem technicznym. Liczą się krzykliwe nagłówki. Dasz iPhone w tytule i zaraz w chwilę kilka tysięcy odsłon.

Generalnie zgodzę się też, że Gtxxor jest pracownikiem a nie właścicielem. W sumie i tak udziela się ponad przeciętną.

Skoro stali bywalcy, osoby mocno techniczne, które generują moze 5% odsłon nie są już targetem to pod nich portalu nie będzie.

Ok wszystko gra ale mi się nie podoba to, że teraz zapowiada się ostre manipulowanie komentarzami pod tezy stawiane w artykułach. W sumie jasne, ktoś tam płaci i oczekuje propagandy za którą płaci (politycznej czy ze świata technologii) mimo to taki niesmak pozostaje…

Beznadziejnie teraz ta strona dobreprogramy.pl wygląda. Beznadziejnie. Kiła i obłuda.

Komentarze jak nie działaly tak nie działają dalej.!

Doczytałem do apple: sostując słowa "kupuj"
No i trafiło mnie. Pisał wybryk maturalny? :stuck_out_tongue_winking_eye:

Tak na spokojnie uważam, że teraz wpisy blogowe wyglądają dużo lepiej. Ale coraz dłuższe opóźnienie w dostępie do blogowych narzędzi edytorskich i statystyk… zaczyna coraz bardziej niepokoić.

Ja tam widzę komentarze północnego Anioła, niby trzeba czekać do kliku godzin i tyle.

Już tego błędu 500 nie mam, więc chyba @gtxxor widział tą konsolę.

@krystian3w dużo moich komentarzy na portalu albo się nie pokazuje albo wyświetlają się jako Anonim. I wkurza to, że nie pojawiają się odrazu tylko trzeba czekać aż się łaskawie pojawi komentarz albo i nie.

Ewentualnie do święty nigdy. Moje komentarze przeszły 2 (w tym jeden z komórki), a napisałem ich trochę więcej.
A przy okazji: kto wpadł na pomysł nieskończonej strony (na forum też to wnerwia). Jak chcesz poczytać szybko na telefonie coś więcej to mi ją (komórkę znaczy się) zapycha (no niby mam tylko 3GB, ale ile trzeba mieć aby normalnie czytać DP?) i nie da się używać, tylko trzeba czekać aż wyskoczy komunikat “aplikacja przestała działać”.

Gdzieś w kodzie jest “normalna” strona, to znaczy bez dynamicznego dopisywania.
Ale pokazuje się tylko, jak wyłączy się javascript.

Forum bez JS działa jakby było tylko do odczytu i na sztywno widać do około 20 starszych odpowiedzi w wątku.

Na forum masz przynajmniej pasek przewijania. Z samego początku (i z każdego innego) można przeskoczyć do w zasadzie dowolnego innego miejsca.
Tego na DP nie ma, tam można tylko manipulować adresem strony (zauważ, że tam wyświetlają się jakby kolejne podstrony), co jest dość uciążliwe.

Zauważyłem też, że tą metodą można cofnąć się o 949 podstron wcześniej, każda następna już generuje błąd #500.
Natomiast starsze artykuły są, ale nie da się do nich w ten sposób dotrzeć. Aby je otworzyć potrzebny jest konkretny link. Na przykład ten, dla artykułu z 12.09.2018 roku.

Obecnie na DP bzdura goni bzdurę, nie chce się tam w ogóle zaglądać.

Link wygląda tak:

https://www.dobreprogramy.pl (po czym mamy numer podstrony, np.) /?strona=49

Ostatnią stroną w ten sposób dostępną jest podstrona 949

https://www.dobreprogramy.pl/?strona=949
Więc kolejne starsze artykuły wypadają w niebyt strony głównej wtedy, gdy kolejne nowe pojawiają się na głównej.
Ech…

Ja rozumiem, że portal mógł zostać wydany w becie i chcieli poprawki na bieżąco dodać. Może czasu nie starczyło, cokolwiek.

Ale serio?

  • API komentarzy pozwalające na spam anonimów, jak i ±
  • prawdopodobne połączenie baz wielu portali, o czym nie było wcześniej mowy
  • część funkcjonalności kompletnie zniknęła, o czym nie było wcześniej mowy
  • portal wydano na etapie skończenia samego portalu i wyświetlania blogów, o czym wcześniej nie było mowy
  • ukończone mimo wszystko funkcjonalności portalu nie działają (usuwanie konta, blogi, komentarze, maksymalna ilość stron na portalu (XD?) )
  • obiecywanie czegoś nowego i lepszego robiąc dobrą minę do złej gry

Niewiarygodne jest to, jak bardzo tutaj wszystko nawaliło na całej linii. Jeden wielki technologiczny bubel okraszony masą kłamstw. Jednak nie mi oceniać, kto się do tego przyczynił i dlaczego. Nie mam ochoty wskazywać palcami. Powodów tak fatalnego w skutkach postawienia na produkcji nowego portalu może być naprawdę wiele.

Najśmieszniejsze w tym jest to, że wygląd to jest najmniejszy możliwy problem a od niego cały lament się zaczął.

2 polubienia

Jest jeszcze fajniej - teraz nie mogę zobaczyć komentarzy po wejściu w artykuł, ale na stronie głównej jeden czy dwa widzę. Ale jak go kliknę, wchodzę w artykuł, gdzie widzę napis “komentarzy 10”, ale żadnego nie widzę. Jakoś nie chce mi się wierzyć, że to Docent aż tak spartolił robotę z nowym DP.

Edit: pod artykułem o Apple komentarze widzę, pod artykułem o Horizon nie. Ciekawe :wink:

Nie działają nawet powiadomienia o nowym dodanym komentarzu na portalu DP. Paranoja jakaś.

Ja jeszcze z nadzieją czekam na to lepsze.

3 polubienia

Ja też ale zero community ze strony @Docent zaczyna mnie przerażać

3 polubienia