Dyskusja o nowej stronie DP

Lepiej niech błąd naprawią a nie połatają.

Pewnie nie umieją tego naprawic bo nie wiedzą jak. Już 2 tygodnie minęło i dalej nic nie działa. Nawet palcem nie kiwneli w tym kierunku.

Gdyby im zależało to by już dawno to naprawili.
Przede wszystkim takiego nie działającego g. by nie wypuszczali.

Paranoja jakaś.

2 polubienia

Zawsze można poszukać sobie innego serwisu z forum. Jest od groma. Choćby Purepc.

Wtyczki ubito dawno temu, jedne jakie działają to te do DRM i wideo-rozmów (od Google i Cisco).

Pewnie ten dziwny efekt to problem rozszerzenia/dodatku - powinien liniowo wymuszać stylowanie obiektu (style=" ... !important;") lub z pomocą tabs.insertCSS().

Właściwie to mam małe przemyślenie na ten temat. Rok temu próbowałem zasugerować doprowadzenie do jako-takiego porządku serwisu fantastyka.pl (działa na powolnym PHP 5 mniej więcej z 2014). Wszystko było wstępnie dogadane, prace ruszyły, pokazałem działającą stronę (ze zmigrowanymi danymi). I wtedy nastąpiła jedna wielka cisza. Nie wiem, czy ludzie po drugiej stronie się przestraszyli, że to się może udać. Nie wiem, czy zwyczajnie wycofano pozwolenie, czy też problem był związany z koroną. Powodów mogło być multum.

Wtedy jednak (po raz któryś) zobaczyłem, że w wielu miejscach brakuje fachowców (ewentualnie nie mają oni głosu), którzy rozumieją, że updaty, bezpieczeństwo i rozwój się opłacają. Sytuacja z DP tylko to potwierdza. Jak dla mnie pewni ludzie przejęli tu kod, który najwyraźniej był dla nich czarną magią. Pewnie zrobili dobre wrażenie na managerach czy coś. Postanowili zrobić wszystko po swojemu i mają w … co inni o tym mówią. Dla nich to tylko robota na pół etapu / cały etap. Sprowadzają świat do swojego poziomu i nic więcej.

Jak dla mnie morał jest prosty: możnaby łatwo postawić serwis lepszeprogramy.pl (można wziąć jednego z wielu CMS-ów albo nawet mój projekt sprzed roku, który jest praktycznie gotowy do fazy testowej), tylko czy tak naprawdę taki serwis jest jeszcze potrzebny?

Myślę, że wyrok na DP już zapadł. Może coś tam kiedyś zacznie działać, ale to będą tylko popłuczyny (jak zaczęło się od literówek “Zapamietaj mnie” i wskazywania na “mowę nienawiści”, to z tej mąki chleba nie będzie). Trzeba się z tym pogodzić i iść do przodu.

Pewnie nie chcieli cię wpisywać w “credits”, bo pewnie po kradzieży twojego kodu byś ich obsmarował.

2 polubienia

przecież miało być tak dobrze lepiej i co jest nadzieja ?

Kiedyś wszystko ogarną. Chyba że zatrudnią informatyka, który zna się na robocie, wtedy będzie szybciej ogarnięte.

no dobrze ,to co w tej chwili robią
albo inaczej przedtem nie mówię że wszystko ale było znacznie lepiej ,wygląd itd. ,a teraz nie tylko ja zauważyłem że jest lawina pytań bez odpowiedzi
jak to jest pierwszy raz za darmo - tzn. uzależnić a wszyscy i tak zostaną
przecież chyba każdy przyzna że poprzednio było dobrze to po co było psuć

1 polubienie

Oczywiście, tysiące pytań bez odpowiedzi. Wcześniej rzeczywiście było lepiej. Było można dodać program do ulubionych, informacja była, że ktoś odpowiedział na Twój komentarz… Szkoda, że to poszło wszystko w cholerę.

3 polubienia

Siedzą, nudzą się i o pierdołach myślą to i g. robią i to dosłownie. - Taka prawda.

1 polubienie

Może ktoś puścił trzymane 18 lat kciuki, przestał po 18 latach wirować ziemią lub jego energia z czakr czi się przestała wydzielać.

Chyba już coś zaczynają i na forum grzebać na razie z logowaniem.
Łączą chyba logowanie portalu z forum, bo mnie wylogowało na forum a mam wyłączone javascrypty na portalu, bo strona ciągle się przeładowuje.
Jak nic na pewno coś i na forum zepsują…bo przecież musi być “nowe” - które kijowo działa…ale, coś się dzieje…można się wykazać, że coś się unowocześniło.
A że dobrze nie działa…a kogo to…grunt, że dobrze wygląda (tylko, czy aby na pewno).

sorry ,że drążę temat ale sam zauważyłeś z tego co było prawie nic nie zostało ,powiadomienia,ulubione,znajomi,odznaki,już nie wspomnę o konkursach
i co cisza nawet żeby jakieś wyjaśnienie,dyskusja,odpowiedź nic bo po co
no dobra
miłego dnia

@Docent a czy w blogu będzie opcja wybrania fotki pod grafikę tytułową? Bo jak widzę nadal działa to z automatu i magicznej dowolności :slight_smile:

1 polubienie

wszyscy tu piszą trafne spostrzeżenia ale czy one coś będą znaczyć czy tak jak grochem o ścianę,nie chcę być złośliwy ale to trochę przypomina system Windows najnowszy który to będzie poprawiany i łatany co chwilę

1 polubienie

Windows 10 ma 5 lat, do dziś poprawiają go. DP/WP to samo czeka… :smile:

1 polubienie

image
image
image
szczerze,powiedz to było takie złe(wygląd)

Szkoda, że DP dalej nie wygląda tak samo, jak w 2009? Aż chciało się zaglądać na stronę. Spoko, rozumiem, że trzeba iść do przodu.

1 polubienie

a na kim maja to testować