Dyskusja o nowej stronie DP

Masz rację, że po tych zmianach portal DP został całkowicie rozmontowany, choćby ze względu na brak powiadomień o komentarzach i aktualizacji ulubionych programów, „rozwalenia” blogów, i pozbawiania z 20 innych udogodnień, których nie chce mi się już wyliczać.

1 polubienie

A co z powiadomieniami odnośnie komentarzy do wpisów blogowych? Trochę mi nie po drodze sprawdzanie wszystkich wpisów, a nie raz mi się już zdarzyło, że ktoś zadał pytanie do jakiejś mocno starej publikacji.

Hej, jak zwykle mały update:

Dodaliśmy daty i liczbę komentarzy w sekcji „Wybrane dla Ciebie” na blogu (odpowiedź na jedną z Waszych sugestii), weszły także drobne poprawki w edytorze m.in. pokazujemy autorowi datę publikacji i utworzenia wpisu obok daty modyfikacji. Większe narzędzia i ułatwienia pojawiły się tym razem dla redakcji i moderatorów, ale te szczegóły pewnie Was tak nie interesują :wink:

Jeśli chodzi o odznaki, to nie sądzę, aby wróciły - z tego co wiem, nie było na nie pomysłu, od lat żadna nowa odznaka nie doszła, a nie ukrywam, że ich utrzymanie technicznie było bardzo kosztowne w nowym środowisku. Jest duża szansa, że powiadomienia wejdą na roadmapę IT i będziemy je robić - z wykorzystaniem nowoczesnych funkcji PWA, pushy na urządzenie itp. W pierwszej kolejności jednak mamy zaplanowane inne tematy dla blogerów i komentujących, szczegóły wkrótce mam nadzieję zobaczycie :slight_smile:

Przy tylu reklamach wyświetlanych na DP jeszcze jakieś grosze szczędzicie na odznaki głupie. Sknery. :wink:

@Docent
Możesz podać jakąś realną datę statystyk na blogu, ew. zapowiadanego przez Piotrka comiesięcznego info z Google Analitics w sprawie wyświetleń wpisów?

A i co z reklamami?

Przeszukałem temat pod kątem określonych fraz i niestety nie udało mi się znaleźć odpowiedzi na istotne dla mnie pytania. W uwagi na powyższe chciałbym @Docent prosić o pomoc. Czy jest szansa, że wróci możliwość dodania aplikacji do listy ulubionych? Nie ukrywam, że brak powiadomień o aktualizacjach ulubionych aplikacji jest dość irytujący - od zawsze ta funkcjonalność kojarzyła mi się właśnie z DP. Druga sprawa: klucze licencyjne zapisane na koncie zdobyte np. w ramach konkursów - rozumiem, że przepadły?

A tak trochę luźniej: to widzę, że wszystkie zmiany/usprawnienia obecnie sprowadzają się do strefy blogerów, a co z pozostałymi użytkownikami? Czy to jeszcze jest/lub będzie portal o programach, czy może baza oprogramowania zeszła już na całkiem najniższy priorytet z możliwych? Bo od momentu przejęcia przez WP tematyka zmieniła się strasznie, artykuły są żywcem zaciągane m.in. z głównej strony WP i często dotyczą bardziej strefy kulinarnej niż IT.

@Docent, a co z forum? Co trzeba zrobić, aby być bywalcem teraz? Normalne DP nie wyłączało tego. A WP wyłączyło i po kilku latach bycia już użytkownikiem, jestem traktowany jak świeżak. Daj jakieś info.

Mówiąc krótko, co się spodoba WP i w jakiej ilości, będzie mi latać przed oczami? Miałem nadzieję, że jeszcze macie jakąś samodzielność, ale widzę, że nie macie żadnej. Po DP pozostała tylko nazwa. 17 lat temu pierwszy raz zalogowałem się do DP, byłem na kilku zlotach, swojego czasu również moderatorem na forum. Poznałem kilka fajnych osób. Ale nigdy nie planowałem logować się do WP, również nie rozumiem, dlaczego moje dane są wystarczające do logowania na Polygamii, o której nawet nie wiedziałem. W związku z powyższym chyba podziękuję.

A co za różnica? Jak napiszesz coś mądrego to nieważne czy jesteś 1 dzień czy 10 lat.
Ja po 15 latach potrafię głupoty wypisywać.

Moje komentarze na głównej wcale się nie pojawiają.

Jakoś mi się przeczytało, że po 15 browcach :wink:

1 polubienie

Idź do lekarza od oczu. Po 12 to ok, po 15 już śpię.
mis2

Chip wrócił, więc DobrePartacze mogą zacząć się żegnać z widownią.

Start chipa na razie okazał się tylko trochę mniejszym niewypałem jak zmiana silnika DP. Więc na razie DP (przynajmniej ze strony chipa) mogą czuć się niezagrożone.

1 polubienie

@Docent jeszcze jedno.
Blogi są spychane na dół strony i bok, ok.
Ale że już nie pojawiają się na głównej jako publikacje wyróżnione to trochę niefajnie.

1 polubienie

W sumie ciekawe jak mocno wstecz sięgną te powiadomienia PWA/Push o komentarzach/lajkach/dislajkach, byle nie za daleko.

@lordjahu, trochę mi was żal blogerzy. Traktuje się was tutaj jak gówno a trzymacie się tego serwisu jak mucha kupy. Nie rozumiem dlaczego widząc to co widzicie nie dacie sobie spokój i nie pieprzniecie tego. :thinking:

Trafione w punkt… a na DP niezależnych blogerów już prawie nie ma :wink:

@Docent Czy jesteś w stanie przekazać tam gdzieś wyżej, że materiałów sponsorowanych nie oznacza się zgodnie z prawem w taki sposób? Oszukujecie czytelnika takim podpisem i wypadałoby oznaczyć go odpowiednio.

Którzy to są niezależni a którzy zależni? Ciekawe też od kogo są zależni?