Dyskusja o nowej stronie DP

W ten sposób stajesz się bezmyślnym kawałkiem korpo. Bo już Ci wszystko jedno.
Na tym to polega. Nie walcz, przyłącz się…

Masz rację, obecnie nie da się tego zrobić :frowning: Zdecydowanie należy to dorobić, brak tej funkcji jest na pograniczu buga.

Co do moderacji, przez jakiś czas celowo tego nie zatwierdzaliśmy ze względów technicznych (nie miało to wpływu na widoczność blogów, która - nawet jeśli blog trafia ponownie do moderacji - nie zmienia się). Teraz wszystko zostało już zatwierdzone.

Moje pytanie. Ale gdzie poznikały moje rangi? Miałem tyle ich za komentarze na głównej i itp. I tylko weszło WP i traktują mnie jak nowego użytkownika, a jestem parę lat tutaj. xD

No nic, także czekam. Jak wczoraj dwa razy musiałem całą galerię ustawiać od nowa bo mi się zamarzyło dodać nowe zdjęcie to miałem lekką depresję :slight_smile:

Odznaki/badziki „badges” raczej przepadły.

Mechanizm grupy stałych bywalców może wymaga przebudowy jak nie jest do spięcia z bazami WP, jak zależy ci na komentowaniu i bezpośrednim pisaniu własnych sprawdzonych porad:

https://forum.dobreprogramy.pl/c/oprogramowanie-komputerowe/sprawdzone-porady

#oprogramowanie-komputerowe:sprawdzone-porady

(z celowym pomijaniem udostępniania porady w żłobku: https://forum.dobreprogramy.pl/c/oprogramowanie-komputerowe/poczekalnia-sprawdzonych-porad (#oprogramowanie-komputerowe:poczekalnia-sprawdzonych-porad))

Ok. A co z tą liczbą wyświetleń danego wpisu… da się to w ogóle przywrócić? Bo nawet na darmowym Blogerze taka funkcja jest osiągalna. Swoją drogą mnie to osobiście bardzo wkurza, że straciłem wgląd w swoje statystyki blogowe na DP… zresztą nie tylko mnie.

A ja do tej pory nie rozumiem po co Wam to skoro niczego one nie zmieniają.

Może nie piszą do wirtualnej prywatnej szuflady „onlajn” („oflajn” byłaby taka w formacie *.odt/rtf/docx/md).

Na razie żadnych nowych informacji o statystykach nie mam, ale wiem że temat jest dyskutowany.

@gtxxor wspominał o statystykach pod koniec miesiąca a’la Google Analitics. A że go nie ma, to czy może wy macie do tego dostęp @Docent ?

No i daj znać co teraz na tapecie robicie :wink:

Komentarze to już działają jak należy czy nadal lipa? Nie ukrywam, że skomentowałem kilka artykułów na samym początku „dobrej zmiany” i nawet po 2 dniach nic się nie pokazało, za to „anonimy” szalały w najlepsze. Nie ukrywam, że nie wiem czy produkować się nadal czy nie, skoro jest szansa niepojawienia się danego komentarza. Abstrahując od komentarzy to kiedyś jeszcze jakieś odznaczenia były na moim profilu, a z racji pewnego stażu od 2009 roku było ich kilka, teraz czuje się jak świeżak…

Właściwie to chyba lista tego, czego obecnie brakuje na nowym portalu - ( jakby tak wypunktować) to byłaby dużo dłuższa, od tego co jest obecnie na nowym portalu lepsze od starego…więc, powiedzenie że „lepsze jest wrogiem dobrego” pasuje obecnie jak ulał do tego, co się powyrabiało z portalem.

@Docent, a ja się znowu zapytam: CO Z REKLAMAMI? (sorry za krzyk, ale poprzednich pytań moich i innych chyba nie zauważyłeś). Dalej walą po oczach. Na dodatek ów Wasz „wspaniały” agregator reklam (oczywiście „spersonalizowany”) atakuje mnie MediaEkspertem, Orange, uczeniem języka w 13 minut itp., czyli rzeczami, których nigdy nie szukałem, bo ich u mnie nie ma.

Wychodzi na to, że WP współpracuje z google. I takie tam reklamy wyskakują. Dodać jeszcze sztuczną inteligencję, która sortuje reklamy dla wyświetlania dla WP, to eksplozja gwarantowana do irytacji użytkowników. :joy::joy::joy:

Ja już pomału odzwyczajam się i na forum wchodzę bezpośrednio z paska ulubionych a nie przez stronę DP. Gardzę takimi portalami jakimi stał się DP. Nastawionymi wyłącznie na zysk, bez jakości z nieciekawymi artami na głównej, zasypanymi reklamami, które w ogóle mnie nie interesują i niekompetentnymi redaktorami. Bardziej ciekawe rzeczy i treści dzieją się tutaj na forum niż na głównej która jest już tylko szambem.

Ja na forum wchodzę przez skrót a artykuły przeglądam po RSS, a i tak się łapie ze te które klikam to wpisy blogowe :laughing:

A RSS-a z programami dalej nie ma. Przecież uruchomienie kanału RSS to góra 15 minut roboty, jeśli ktoś ma pojęcie co rob… No tak, sory, nie było tematu.

W zasadzie na upartego są programy do agregowania dowolnej treści ze stron. HAL w nicku powinien lekko zobowiązywać do myślenia.

Nie bardzo rozumiem dlaczego na mnie krzyczysz, ponieważ już na starcie zupełnie szczerze napisałem Wam, ze chętnie porozmawiam na tematy techniczne - takie leżą w moich kompetencjach. Nie znam szczegółowych planów dalszego rozwoju biznesowego serwisu, a także nie czuję się umocowany aby je komentować. Swoje spojrzenie na te sprawy opisałem już na blogu. Systemy reklamowe nie są rozwijane i utrzymywane przez nasz (produktowy) zespół IT, więc trudno mi się odnieść do tego, że widzisz takie a nie inne reklamy. Trochę flow naszej pracy się zmienił w stosunku do tego, gdy DP były małą firmą, można się z tego cieszyć albo smucić, ale tak jest.

@Docent, chociaż powiedz, gdzie nasze odznaki na głównej poszły po uśmierceniu DP przez WP. Bo inaczej tego nazwać nie idzie. I teraz po zmianach WP co trzeba zrobić, aby odzyskać bywalca na forum? I jako użytkownik z kilkuletnim byciem tu jestem traktowany przez wp jako świeżak. Dlaczego?