Dyskusja o nowej stronie DP

Mam pomysł na filtr w wycinaniem anonimów w post produkcji:

www.dobreprogramy.pl#?#div[id^="komentarz"] span:contains(niezalogowany):upward([id]):remove()

Kompatybilność z ABP wymaga zmiany contains na -abp-contains, przebudowy :upward() na :-abp-has() i rezygnacji z :remove() (komentarze zostaną w kodzie HTML).

Chyba, że wróci projekt chyba z ręki Mieszka (który już nie pracuje dla WP) z dynamicznym obliczaniem, to znowu będą wielkie luki.

Chyba nie mam teraz tyle czasu i chęci, aby pisać o tym co mi się nie podoba w nowych DP. A nie podoba mi się prawie wszystko. Później napiszę.

Teraz tylko zapytam: wszyscy mają moderowane komentarze?

Po to 11 lat produkowałem się, żedy dostąpić zaszczytu czekania na pojawienie się mojego wpisu. Przegięcie wieloryba!

Moje czasem się pojawiają, czasem nie, innym razem pojawiają się z opóźnieniem ale jako anonimowe. Pełna swoboda :smiley:

Gratuluję osobistego sukcesu, który jednocześnie nie jest zbyt dobry dla samego portalu*. Co bardziej ogarniętych ludzi wp przejmuje na swoje potrzeby (chyba nie pierwszy po tych szczebelkach się wspinasz). Dojenie portalu trwa w najlepsze, ale to tylko takie marudzenie: “a nie mówiłem”, bo przecież nie mogę źle ci życzyć :wink:

Genialne.
Mój pierwszy w ogóle się nie pojawił, pojawił się za to ten, w którym pytam, ile trzeba czekać na pojawienie się komentarza. Ech…

Ustawcie sobie DNS na AdGuard lub podobny to nie będziecie mieli reklam. Niestety pół ekranu będzie puste.

Z innej beczki - migracja na nowe to ucięcie funkcjonalności? Tak miało być? Nigdzie nie widzę opcji by dało się tak jak wcześniej wygasić komentarze od anonimów. Ten RAK powinien być zakazany a wy zabraliście najważniejszą opcję na stronie. Żałosne. i skoro to Q&A - kiedy wróci ta funkcjonalność?

Nie ma tragedii, ale do ideału daleko, czekamy :wink:
Pierwsze co rzuca się w oczy to olbrzymie puste miejsca wokół tekstu, o dość sporej czcionce, tutaj przy 1080p:

Reklamy jeszcze się nie zaimportowały :wink:

2 polubienia

I dlaczego prawie każde zaokrąglenie na stronie ma inny promień? :stuck_out_tongue:


Uważajcie, bo diabeł karty rozdaje. Podziwiajcie:
Snap149
Po pierwsze reklamy WP niet, a po drugie, na ekranie przebija się cień dwoje we dwoje, a to niebieskie coś siedzi przed ekranem. :stuck_out_tongue_winking_eye:

Ja mam niby tylko 700 komentarzy na portalu?? Przez 15 lat pisania? Bzdura.
Wiele, wiele lat temu dostałem odznakę za 1000 komentarzy. Nie pamiętam, za ile była następna, ale chyba też ją miałem.

A w ogóle czemu obcięto wiele funkcjonalności? Gdzie są powiadomienia? Gdzie ukrywanie anonimów? Czemu “Komentarze” i “Recenzje” w profilu nie są linkami (są nieklikalne)?

Dlaczego jest taka mała czcionka?
A jak ją powiększam, to ze stroną dzieją się cuda.

Dlaczego na stronie nie ma miejsca nawet na pełny tytuł?? Tylko fragment tytułu i jakieś durne 3 komentarze. To ma mnie zachęcić do kliknięcia?? W życiu.

No i sypie błędami w losowych miejscach


Na duży plus:

  • nareszcie komentarze normalnie się renderują (wcześniejsza opcja była tragiczna)! można zatem ich normalnie wyszukiwać, brakuje wg mnie tylko opcji "załaduj wszystkie komentarze"
  • infinite scroll (dlaczego nie ma go do komentarzy?)
  • dark mode wszedzie
  • czuć że strona jest duuuużo lżejsza!

Żeby wszystko zagregować. Sorry, że bez oznaczeń, ale sporo tego było.

  • Blogi i wszystko, co z nimi związane, w tym komentarze, jeszcze się migrują. Na razie może części rzeczy tam nie być, ale będą!
  • “Szeryf” w artach to jakiś totalny fakap i leci do zmiany. Nawet nam się to ciężko czyta :frowning:
  • Powiadomienia, ukrywanie anonimów itd. są na liście TODO. Więcej zapewne napisze Wojciech w swoim blogu, bo kulisy powstawania tego projektu były szaleńcze
  • Ucinanie tytułów w niektórych przeglądarkach nie jest celowe, to bug
  • Błędami 500 będzie zapewne sypać jeszcze do czasu zakończenia migracji, która cały czas trwa w tle (zrzucamy m.in. obrazki i wspomniane już blogi)

Dużo lżejsza, bo zniknęło większość funkcjonalności :wink:

Tak, o plusach też będę pisał, też dostrzegłem takowe (między innymi strona jest lżejsza - to PLUS), ale na razie wolę pisać co jest do poprawki, bo chwalenie nie spowoduje poprawy. :slight_smile:

Ahh, i jeśli chodzi o opóźnienie w pojawieniu się komentarza, to sprawa wygląda tak, że każdy jest mielony najpierw przez wycinarkę bluzgów itd. Niemniej każdy, pomijając te wulgarne, jest też z automatu uwidaczniany.

A dlaczego czasem piszę jako anonim, czasem zalogowany, czasem komentarz pojawia się zaraz, czasem po dłuższej chwili, a niektóre wcale? :thinking:
I czy będzie możliwość poprawienia komentarza po wysłaniu?

Babol.

Nigdy nie bluzgam w komentarzach (tak na forum jak i na portalu), nigdy nie obrażam, zawsze piszę kulturalnie.
Ale mojego pierwszego komentarza… nie ma, nie doczekał się publikacji. Dlaczego?
Drugi za to jest.