Dyskusja o nowej stronie DP

Próbowałem chwile z nimi walczyć (miejscami na reklamę), ale jestem na to za cienki, bo są generowane z losowymi nazwami i całe moje wycinanie fpisdu po odświeżeniu strony :joy:

No to pewnie nic z tym nie zrobimy. Wiesz jak wygląda WP? Podobnie!
Pisałem na

redakcja@dobreprogramy.pl
Zobaczymy.

AdamWr pewnie do tygodnia coś wymyśli dla AdGuard. Jak użyje replace i jakiegoś filtru w czystym JS to taki raczej ma niską szansę na konwersje do uBO.

Pod uBO raczej można zapomnieć o regularnym wycinaniu reklam, trzeba przetestować metody Gom1 z blokowaniem prawie całego ruchu w na nDP. Raczej MajkiIT nie chce regularnie co tydzień wyrównywać metod blokowania do tych z AdGuard base a w przypadku braku kompatybilności sięgać po pomoc do uAssets (gorhill radzi olać WP skoro w 8-24 godziny przeprogramowują reklamy i anty-adblock) lub gwarsera.

Ale jak olać wp? Wycięcie całego ruchu z wp już nie działa, tylko górna reklama znika i tło.

edit.
Nawet nie, bo tę górną reklamę wyciąłem www.dobreprogramy.pl##.A7ex co na szczęście działa (póki co) po odświeżeniu strony :wink:

1 polubienie

Trochę się we mnie gotuje wątpliwości względem nowej strony, ale dam sobie na luz. Poczekam te 24 h i zacznę rajd

2 polubienia

Coś nie halo z widokiem profilu użytkownika. U mnie aktywny tylko jest link do bloga, nie działają do komentarzy i recenzji. Nie wiem, jak gdzie indziej, ale w tym artykule wycięło część wypowiedzi i żeby było śmieszniej zostały tylko te od niezalogowanych


To jakaś nowa zasada z usuwaniem postów? :face_with_raised_eyebrow:

Można prościej.

body > div > div > div {
   display: none;
}

Gdzie ja mam to sobie wpisać?

Stylish. Ale podejrzewam, że da się zrobić taki filtr w ublocku.

Może nie detonuj jej; ewentualnie zdetonuj u siebie w domu…

A w AdGuard?

Jeszcze mnie wkurza otwieranie forum w nowej karcie, Po co, jak można scrollem kliknąć jeśli się chciało?

body > div > div > div {
   display: none;
}

Będzie działać do wyłapania pierwszej awarii ukrycia za dużo div-ów.

Mam już pierwszy przykład uszkodzenia, znika main-content ze strony (lewa i prawa kolumna):


Konwersja tego “wynalazku” do uBO / AG / ABP / AdBlock jest łatwa, a Stylish radziłbym wywalić i używać Stylus.

www.dobreprogramy.pl##body > div > div > div

Na placeholdery niby zadziała nieco bezpieczniej to:

www.dobreprogramy.pl##img[src^="https://v.wpimg.pl/Zi9i"]:upward(1)

ale jak ktoś widzi reklamę a nie błąd ładowania to filtr raczej nie ukryje, dlatego lepsze było co tygodniowe pisanie filtrów z:

set-constant.js
abort-on-property-read.js
abort-on-stack-trace.js (niby skalpel na zbyt mocne acis/aopr)

Przynajmniej ukrywa prawidłowo blok.

Raczej luck z bugiem w layoucie - główna kolumna ma chyba wymuszany grid/flexbox to Stylish nie nadpisuje. Oni (Stylish “company”) okradają dalej z prywatności a Moz://a i Google tego nie widzi.

Niby do uBO i AG można użyć wersji łagodnego ukrywania:

www.dobreprogramy.pl#$#body > div > div > div {   display: none; }

ale to nie gwarantuje, że za chwilę w reklamach elementy nie będą miały liniowe:

style="display: block !important;"

wtedy to Stylus i Stylish ma ograniczone pole manewru z ukrywaniem reklam, bo samo display: none będzie za słabe, nawet dopisanie !important wiele nie zmieni aż to nie będzie zaakceptowane:

(Stylish raczej dla kompatybilności starych plików CSS nie będzie wdrażać).

1 polubienie

Wklepałem to do nowego stylu w Stylusie. Stylu dla stron w domenie dobreprogramy.pl i znika tylko to pole na górze.
Wygląda to tak:

Nawet jest jakiś bug z grafiką, bo tytuł newsa zasłania zdjęcie.

Zdjęcie rozjeżdża się bez blokowania reklam i nawet dla wylogowanych. To tak miało być i pewnie trzeba będzie lepiej dobierać grafiki “wielkie” - może to wizja zamiast 6 kafli lub slajdera z najkontrowersyjnyniejszymi newsami.

Pytam jak bloger, czy zostanie przywrócona na blogu sekcja (najbardziej popularne/komentowane) i czy blogerzy będę mieli znów wgląd w statystyki? Bo bez tego blogowanie traci cały swój urok.

W sumie ciekawe czy będą powiadomienia “Toono dała ci łapkę w dół (minusa)”.

Kto robił stronę ? uczniowie szkół Licealnych ? Onet/KS dobił pclab a cały czas WP wbija powoli sztylet ten serwis , reklamami , miernymi Copy Pasterami , i tolerowanie Toxic Comunnity przez administracje , to jeszcze co raz gorszy layout.
Wiem ze będę wyśmiany tak jak kilka lat temu , jak o2 kupiło DP, ale Potem przyznano mi racje w temacie na tym forum Problem z dobreprogramy.pl .

3 polubienia

Garoz i Wiktor.Blogast niby wraca jak zaraza, raczej tego żaden ban nie rozwiąże a najwyżej własne rigor mortis.