Dyskusja o nowej stronie DP

Widzę, że wszyscy tak mają. I to nie są powiadomienia do konkretnego użytkownika, ale w ogóle chyba wszystkie, jakie są. Ewidentnie do poprawki.

1 polubienie

Jaka cenzura aktualna wersja forum powiadamia nawet, że ktoś inny dostał wiadomość :slight_smile:

:frowning_face_with_open_mouth: ← Brakuje jednej ikonki w emotikonach znaczy jest to obrazek tekstu więc teoretycznie to nie brakuje :smiley:

1 polubienie

Forum śmiga aż miło. Szkoda, że w dalszym ciągu nie ma opcji włączenia ciemnego motywu, tak, jak na głównej.
Co do powiadomień, też tak mam, raczej wszyscy tak mają:


Każdy może sobie teraz w profilu ustawić, że jest z Redakcji :grinning:

1 polubienie

Świeżo dużej po aktualizacji, podniesienie o sporo wersji, nie działają tylko nieliczne elementy które pewnie zostaną dopracowane niebawem, jak dla mnie dobrze.

To też było wcześniej? następne do uwzględnienia
Screenshot_2021-05-31 dobreprogramy - forum

łoł

jestę Expertę :slight_smile:

Nie wiem. Pisałem że nie działają nieliczne elementy i znalazłeś jeden z nich, najlepiej zgłaszaj do @Docent który właśnie odwalił kawał roboty podnosząc forum o kilka wersji. Discourse ma ponad pół miliona linii kodu, więc nie było to łatwe zadanie.

Kluczowe funkcjonalności działają, możesz pisać, migracja postów przeszła. Drobne błędy pewnie wynikają z braku dodatkowych wtyczek lub czegoś podobnego.

edit: nie musisz klasyfikować, zgłaszaj do @Docent choć fakt wygląda dość grubo. Generalnie błędy po aktualizacji mnie nie dziwią ale to wygląda na jakiś bug?

chcesz pomóc osobie robiącej migrację - przygotuj opis błędu wraz z opisem krok po kroku jak go wywołać.

Teraz nawet logowanie jest oddzielne na forum i na głównej. Ktoś panuje nad tym bałaganem??

1 polubienie

Pewnie robiła to jakaś ‘customowa’ wtyczka napisana przez DP która wypadła i trzeba ją poprawic aby była zgodna z nową wersją Discourse.

Właśnie się dowiedziałem, że forum ma domyślnie tryb ciemny i został on wyłączony przez dp a my czekamy na ewentualne jego wprowadzenie …

Co to za bug znowu? Powiadomienia pełno nieprzeczytanych. Masakra!

Zmieniam tło forum i łoooo!

Te powiadomienia - wygląda to na coś związanego z pracą skryptów aktualizacyjnych, które jak pisał @Docent pracuja teraz w tle. Wnioskuję tak bo ich najwyraźniej cały czas przybywa.

Skoro to Q&A to pewnie proste pytanie ale nie mogę znaleźć, gdzie się zmienia avatar?

Tam gdzie zawsze: https://www.dobreprogramy.pl/konto/ustawienia
:slight_smile:

Jak zwykle mały update: nad powiadomieniami myślimy i jeszcze trochę procedur aktualizacyjnych (tak jak pisałem wczoraj) zostało, błąd z jasnym tłem wtyczki retort do lajkowania myślę że będzie prosty do naprawienia.

Co do logowania, @anon41984168 to zawsze było wspólne - od czasu wprowadzenia nowego silnika serwisu musieliśmy jedynie rozdzielić sesje ze względów technicznych (abstrahując od tego, że moim zdaniem akurat tak jest lepiej - większość osób jednak się nie przenika, a fakt, że wylogowanie z forum wylogowuje też z serwisu i vice versa nie był czytelny dla nowych użytkowników - ale podkreślam, to moja opinia).

Reasumując logowanie zawsze było i jest wspólne, tzn. logujesz się na portalu i wracasz na forum. Jeśli jesteś zalogowany na serwisie, to kliknięcie „zaloguj” na forum powinno zalogować CIę automatycznie bez konieczności wpisywania hasła czy klikania czegokolwiek więcej.

Jakiś bug z numerkami tematów:

https://forum.dobreprogramy.pl/t/lenovo-thinkpad-t430s-do-usuniecia/626544/1

otwiera dużo starszy wątek: Złośliwe skróty oraz niechciana strona startowa

źródło: https://forum.dobreprogramy.pl/t/post-lenovo-thinkpad-t430s-do-usuniecia-wymaga-uwagi-moderatora/626556

Ciągle jeszcze pracujemy nad różnymi tematami, więc przez chwilę forum może być niedostępne od czasu do czasu - z góry przepraszam za te niedogodności :wink:

Nie jestem pewien, więc może mi ktoś podpowie, czy to można określić jako funkcjonalny analfabetyzm?

1 polubienie