Dyskusja o nowej stronie DP

Otóż nie, wystarczy przeczytać definicję ze zrozumieniem.

Ja często byłem zalogowany na forum ale nie na serwisie?
@docent kolejny błąd bo jeżeli w linku powyżej zmienia się awatara na portalu i forum to nie działa prawidłowo, bo zmienił mi się tylko na portalu DP ale nie na forum awatar i nadal ma A.
Portal
Screenshot_2021-06-01 Ustawienia konta - dobreprogramy
Forum
Screenshot_2021-06-01 dobreprogramy - forum

@aesereht zmiana wymaga wylogowania z forum, raczej od 2017 silnik forum tego sam z siebie nie przeskoczył.

Opcjonalnie „Command+F5” lub „Ctrl+F5”.

Jak po obu się nie zmieni, to coś mieli na tyle mocno, że odkłada proces uaktualniania awatarów lub brakuje dla niego mocy obliczeniowej i się „przerywa”.

Już działa

próbowałem ctrl+F5 wcześniej i nie działało, przelogowałem się teraz na telefonie i też pokazywało stary ale już na pc się zaktualizowało, nie wiem czy dzięki przelogowaniu czy działaniu moderacji ale jest ok

Synchronizacja danych z portalem jest przy logowaniu - stąd porada @krystian3w jak najbardziej słuszna :+1:

Raczej od samego wylogowania (najlepiej przyciskiem na portalu zatwierdzić), dla pewności usuń porzucone PC-ety i Smartfony tutaj:

https://forum.dobreprogramy.pl/my/preferences/security

Ja tam po któreś aktualizacji widziałem z 20 starych sesji, bo forum coś nie pasowało w wykrytej przeglądarce. Z wad, to tamta zakładka straciła przybliżoną lokalizację skąd mogło być zalogowanie (ja mam „nieznane” a ta strona w czasie rzeczywistym dobrze wykrywa miasto: „https://ipinfo.io/”).

Strasznie muli forum potem ostatniej aktualizacji do wersji beta. Klikam cokolwiek i kółko się kręci jak bym miał łącze z lat 90tych ubiegłego wieku wdzwanianie :stuck_out_tongue:

A ja mam takie pytanko do @Docent ::


Po co śledzenie wątku skoro przypięcie powoduje że wskakuuje na początek listy wątków?

Bo wątek można w każdej chwili odpiąć globalnie lub pod swoje widzimisię (ja większość odpinam pod swoje „widzimisię”).

Zawsze możesz przestawić czas oglądania wątku na „30 minut”: https://forum.dobreprogramy.pl/my/preferences/notifications by nie łapał się w „przeczytany”, dodatkowo zalecane niekomentowanie, to też automatyczne aktywuje śledzenie.

Gwoli ścisłości, to że wersja nazywa się beta nie ma nic wspólnego ze stabilnością - to jest zalecana wersja przez Discourse i forum meta.discourse.org też działa na tej samej wersji „beta”, co my. Jeśli kogoś to interesuje bardziej, to odsyłam na forum Discourse po więcej informacji czym się różnią wersje stable od beta :wink:

1 polubienie

@Docent A dlaczego forum ma wyłączony tryb ciemny?

Dlaczego muszę od ostatniej aktualizacjiklikac po kilka razy, żeby forum zareagowało? Klikam w temat wątku zero reakcji, drugi, czwarty raz zareaguje i się kręci kółko średnio około minuty. To wina T-Mobile LTE?? Chyba nie bo wszystkie inne strony latają bez problemu. To samo z stroną główna DP.

Na forum w tle działają jeszcze procesy, tzw. post-migracje, które są czasami mocno obciążające. Dam znać, kiedy się zakończą. Strona główna DP powinna działać bez problemu.

Przed tą ostatnią aktualizacją wszystko hulali aż miło. Siedzę na Mac mini i Safari.

Tekst został przeredagowany, faktycznie pozwoliłam sobie na zbyt dużą ilość powtórzeń. Przepraszam.

Klikam na górze Nowe tematy i potem chcąc listę wyczyścić klikam na wyczyść 6 razy i zero reakcji, dopiero za 7 razem zareagowało. Jakiś błąd jest.

Bo forum nie ma przepisanego layoutu pamiętającego silnik 1.7.X czy jakiś tak stary z okolic 2017.

Bardzo by pewnie stockowe skórki odstawały a konkurs z motywami użytkownika nie pozwalał na wygodne pisanie motywów by ich nie poprawiać co aktualizację (jak jakieś są aktualizowane, to przeniosły się do userstyles.org post mortem copied to https://uso.kkx.one (UserStyles.org Archive)):

Bez przesady, to nie są wielkie błędy. :wink:

Na stronie DP w innych artykułach pojawiają się prawdziwe błędy, kiedyś zgłaszałem je przez Zgłoś błąd w publikacji, no ale tej opcji już nie ma, komentarze nie przechodzą od razu (lub wcale) więc za ich pomocą też raczej trudno szybko zareagować, no to są, wiszą i straszą.
Nie chodzi mi o Twoje artykuły, mam na myśli innych tam piszących.

Nie ma wyłączonego trybu ciemnego, tylko go po prostu nie ma.
A nie ma, bo nikt nie zrobił.

Jak znajdę chwilę czasu, to „oblukam” dostępne opcje, może uda mi się taki stworzyć i dać Wam wybór. Ale niczego nie obiecuję, tym bardziej, że nie lubię ciemnych motywów. :wink:

Nie ukrywam, że przydałby nam się ten przycisk, także będziemy rozmawiać z IT czy dałoby radę go przywrócić.

Póki co - mogę tylko sugerować puszczenie maila do autora lub napisanie do mnie na forum (mail też może być), a sama zajmę się poprawianiem błędów :wink:

Edit: wiem, że niektórzy narzekają, że trudno znaleźć stopkę z informacją odnośnie maili redakcji, więc od razu podrzucam swojego: karolina.kowasz@grupawp.pl