Dyskusja o nowej stronie DP

Coś już wiadomo jak uporać się z problemem za dużych plików graficznych podczas wrzucania na bloga?

Limit to 8 MB, a ile według Ciebie potrzeba?

Limit jest ok, ale wciąż wywala błąd jak wrzucam obrazki mające nawet 2 MB :slight_smile:

Odezwę się na priv i spróbujemy zdiagnozować ten temat :slight_smile:

@Docent stanął na wysokości zadania i - przynajmniej u mnie - nie wypluwa już błędów przy wrzucaniu plików mniejszych wielkościowo niż 8 MB w grafikach blogowych !

Temat robi się zbyt długi. Może zrobić go na nowo i zacząć jakie błędy są naprawione a jakie jeszcze do naprawienia?

Oraz najważniejsze odpowiedzi i pytania jakie były

W sumie można by do grafik próbować dopuścić webp/avif/jxl.

@krystian3w nasz image processor automatycznie serwuje webp tam gdzie to możliwe :slight_smile: i to niezależnie od tego, jakie zdjęcie źródłowe wrzucisz. Na tym odcinku korzystamy z całkiem sprawnie działającego, jednolitego mechanizmu dostępnego dla wszystkich serwisów Wirtualnej Polski.

meanwhile

2 polubienia

Jeśli masz dodatek disconnect me, to go wyłącz. Tak samo mam błąd z tym dodatkiem, a po wyłączeniu wchodzi główna i w tematach są czynne komentarze.

Po dłuższym zapoznaniu się z działaniem strony i przede wszystkim systemem komentarzy muszę stwierdzić, że nie widziałem na żadnej stronie gorszego i bardziej żałośnie działającego systemu.

Każdy komentarz jest odgórnie blokowany, każdy pojawia się dopiero po jakimś czasie, nie ma tak jak na każdej normalnej stronie i tak jak było na DP latami przed aktualizacją, że pojawia się od razu.

Chory system cenzury prewencyjnej, tylko tak to można nazwać.

I z tego chorego systemu wynika też fakt, że komentarzy nie można nawet w żadnym wypadku edytować.

Strona i tak wygląda tragicznie źle, a treści na głównej w 80% to reklamowy spam albo click baity bez jakiejkolwiek wartości, byle napisane jak najszybciej, jak najniższym kosztem, byle upchnąć 6 czy nawet 9 reklam, co jest kuriozalne przy tych kopiuj wklej artykulikach na maks 4 krótkie akapity.

To jest tragedia, to jest koniec.

4 polubienia

Napiszę ci tak. WP od kilku lat jest synonimem ścieku i szamba w polskim internecie. To do czegoś zobowiązuje. Szambo nie zrobi się samo i trzeba trochę kału nawrzucać i takim kałem stało się DP właśnie. Dobrze, że forum trzyma poziom ale przede wszystkim to zasługa społeczności i… @Docent który jako jedyny widać że się stara, że mu się chce i chce mu się być blisko z użytkownikami. Reszta to ściemniacze i korposzczury.

2 polubienia

@sidkwa

Dziękuję za miłe słowa pod moim adresem osobiście, ale nie mogę się zgodzić na takie stawianie sprawy i tego przemilczeć.

Szanuję Twoje prawo do własnej opinii. Jednocześnie musisz wziąć pod uwagę, że rzeczywistość się zmienia, zmienia się biznes, otoczenie rynkowe (konkurencyjne serwisy, dostawcy, partnerzy), czasy się zmieniają i odbiorcy treści zachowują się zupełnie inaczej, myślą inaczej (nie mówię konkretnie o żadnym z Was, tylko ogólnie o użytkownikach internetu). Ja sam widzę, że korzystam z tych mediów zupełnie inaczej niż 10 lat temu, a i tak momentami mam syndrom starego pierdziada :wink:

Uważam, że jakkolwiek ktoś nie ocenia obecnie naszego serwisu i jak go nie oceniał w przeszłości, to używanie takich słów jest po prostu nie na miejscu i obraża nie tylko mnie, ale także wszystkich w redakcji, zespole „biznesowym”, adminów, programistów, sprzedaż i mnóstwo innych zaangażowanych w te projekty osób. Jesteśmy otwarci na dyskusje, co nie oznacza, że będziemy realizować wszystkie postulaty, ale nie zgadzam się na używanie takiego języka i przede wszystkim na deprecjonowanie pracy tylu osób, którzy po prostu teraz funkcjonują w zupełnie innych realiach niż 10 lat temu, bo świat idzie do przodu i „wszystko się zmienia”. Nie można udawać, że się tego nie zauważa i „żeby było tak jak było”.

Kieruję te słowa do wszystkich, przepraszam że skoncentrowałem się teraz na Tobie - użyte przez Ciebie epitety akurat mnie sprowokowały do takiej szerszej refleksji.

Oho, prawda zabolała. Jeśli nie chcecie żeby tak was określać, to przestańcie się tak zachowywać. A takie mydlenie oczu, że świat się zmienia, to możesz wciskać dziesięcioletnim smykom. Popatrz na stronę główną: na zmianę klikbajty, Windows 11 i nieoznaczone reklamy (ponownie: te wasze teksty „informacja prasowa” czy „materiał partnera” to nie jest prawidłowe określenie reklamy) i wpisy zupełnie nie związane z tematyką portalu. I ty się dziwisz że tak was widzą i piszą? No proszę cię, nie bądź śmieszny.

1 polubienie

Dokładnie. To, że WP ma taką opinię a nie inną z czegoś wynika. To nie bierze się z kosmosu czy z powietrza. Na opinie trzeba sobie zapracować. I to że WP wypracowało sobie opinię ścieku to tylko wyłącznie wina ich samych. Przykład @Docent . Włącz uBlocka i wejdź najpierw na wp.pl a potem na onet.pl albo gazeta.pl. Różnicę dostrzeżesz od razu gołym okiem. Onet i Gazeta święte nie są ale WP może im podłogę zmywać w biurach bo przy nich WP to ścierka. :man_shrugging:

Przykłady serwisów z blokerem: wp, onet, gazeta. Na wp napierniczone reklam, rozwalona kompozycja strony, nawet się przeglądać nie chce. Onet i gazeta czysto, schludnie, czytelnie.

WP

Onet

Gazeta

1 polubienie

Owszem, świat się zmienia, ludzie się zmieniają.

Jednak to nie usprawiedliwia funkcjonalnego regresu, jaki nastąpił na niniejszym portalu. Strona działa ewidentnie gorzej niż przed zmianami.

Być może nie doceniam ogromu pracy, jaki ów imponujący, wymieniony przez Ciebie zespół wykonuje. Ale w moim mniemaniu był to próżny trud, skoro jest gorzej.

2 polubienia

Dokładnie. @Docent piszesz o postępie o zmienianiu się świata i zamianie wśród ludzi. OK. Tylko znowu wytknę ci palcem, że wciąż nie ma powiadomień o odpowiedzi na komentarze pod artykułami. Uważasz, że skoro były na starej wersji a na nowej ich nie ma to jest postęp czy regres? Obawiam się, ze powiadomienia już nie wrócą bo nikt z was w nowym systemie po prostu nie umie zaimplementować tej funkcjonalności bo macie taki „nowoczesny” system, że coś co działało na starym na nowym jest nie do zrobienia. Więc błagam nie pisz mi tu o postępie.

1 polubienie

@KR60 @Docent Napiszę jak to wygląda z mojego punktu widzenia, jako programisty (może to za duże słowo, bo znam programistów przez duże P i to jest zupełnie inna kategoria, niemniej jednak programuję bo lubię).

Czasami kod rozwijany jest tak długo, że trudno go rozwijać dalej. Dochodzi się do etapu zakleszczenia, gdzie wszystko jest zbyt stare i ruszając jedno trzeba tak na prawdę ruszyć wszystko inne.

Podobnie jest z remontem bardzo starego domu, gdy dochodzi się do wniosku, że lepiej i taniej wyburzyć i postawić od zera. Oczywiście taki dom na początku ma tylko ściany i nie ma nawet podstawowo wyposażenia. Wszystko trzeba zrobić od zera żeby uzyskać choć w 50% funkcjonalność starego domu. Przecież w starym domu była funkcjonalna łazienka, ogrzewanie, kuchnia, elektryka. Działało. Teraz są gołe ściany z oknami.

Niemniej jednak, taki nowy dom dobrze rokuje. To wymaga czasu ale można go dobrze wyposażyć, osiągnąć funkcjonalność starego domu i nawet ją przewyższyć.

Podobna sytuacja z tego co rozumiem nastąpiła na DP. Naprawa starego kodu to była udręka z racji jego wieku. Rozbudowa bardzo trudna - z racji rozwiązań/bibliotek/narzędzi, które zastosowano a które już dziś nie są rozwijane. Trzeba by je rozwijać na własną rękę, co jest ogromnie nieekonomiczne.

To taki pozytywny punkt widzenia na zmiany. Piszę o tym, ponieważ prawie nikt o tym nie pisze a to ważny element. Oczywiście świat nie jest idealny i przychylam się też do wielu argumentów @sidkwa . Dzisiejsze ociekające reklamą i centralnym kropo-zarządzaniem portale nie są szczytowym osiągnięciem cywilizacji. Być możne nawet dziś można robić to lepiej.

Reklamy jestem wstanie zrozumieć. Ale nigdy nie wybaczę o braku powiadomień na komentarze. Likwidacja tego jest nie do obrony.

1 polubienie

A nie ma tego w planach? Nie śledzę na tyle wątku, żeby wiedzieć. No jak nie ma to pozostaje napisać bota, który będzie to robił od strony klienta :wink: skomplikowane ale ciekawe wyzwanie.