Dyskusja o nowej stronie DP

A jeszcze wcześniej, to gamikaze․pl (oj, jak dawno to było…) :slight_smile:

2 polubienia

@Docent jak Piotrek działał jeszcze w redakcji, obiecał nam - blogerom - że będzie jakiś wgląd w statystyki odsłon. Było, minęło i cisza. Już go na DP nie ma a my blogerzy dalej nie wiemy czy nasze teksty ktokolwiek czyta - świadczy o tym choćby ilość komentarzy i zaangażowania społeczności.
Odebraliście nam wprowadzając Nowy Ład powiadomienia i wgląd do statystyk wyświetleń publikacji i szczerze powiedziawszy leżymy. Ok, fajnie że od czasu do czasu promujecie nasze wpisy na Facebooku, ale nie tędy droga. Podasz jakieś konkrety?

Przy okazji:

  1. W panelu wiadomości, chyba uciekły ikonki do usuwania lub archiwizowania zaznaczonych wiadomości:

  2. Możecie uzupełnić listę redaktorów w stopce / ew. na Redakcja - dobreprogramy, bo szczerze powiedziawszy jak mamy odwołanie na Polygamię, to przydałoby się jakąś wzmiankę tam dać.

  3. Jak przewijamy artykuł na stronie głównej, na dole przydałaby się ikonka, która po kliknięciu od razu przenosi nas na samą górę.

  4. Na forum, jak przewiniemy na sam dół, powinna pojawić się stopka oraz regulamin forum - bo go nie ma :slight_smile:

1 polubienie

Ja na twoje wpisy wchodziłem jak pojawiały się na głównej stronie serwisu. Teraz nie wchodzę na twojego bloga bo go po prostu nie widzę. Dla mnie jakbyś zniknął z DP. Nie pojawiasz się na głównej - nie istniejesz. :confused:

1 polubienie

A to ciekawe, bo do forum ścieżka dotarcia jest identyczna jak do blogów, wszak wpisów forumowych na karuzeli newsów też nie ma :slight_smile:

Faktycznie jest obok. Jak wchodzę na DP to wygląda to tak:

Z ulubionych prosto na DP (przeglądam arty które mnie ciekawią)
Potem klawisz HOME i klikam w FORUM
Jak czegoś nie ma stronie głównej w artykułach to nie kliknę. Jakby na stronie był odnośnik do bloga (jak kiedyś) pewnie bym wszedł jakby mnie wpis zainteresował. Tak dział BLOGów po prostu omijam. :man_shrugging:

ale na SG masz dwa odwołania do blogów tak jak do forum, jedno na belce górnej a drugie w bocznym panelu, tu blogi są wyżej niż forum nawet :slight_smile: pod aktualizacjami programów, także tego… no :slight_smile:

no nie, nie. Raczej widać, że przez brak tego ficzera blogi „siadły”.
No nie ma opcji, żeby tak nie było.

Z resztą… są statystyki redakcji i na pewno to w nich wyraźnie widać. ( podzielicie się informacją? )
Przyjmując, że średnio na 1k klików mamy x komentarzy, to w sumie można strzelać ( bez danych ) że spadło o rząd wielkości.

Z forum to całkiem inna sprawa, tu wchodzi regularnie tylko jakiś odsetek pewnie. I w innych celach.
Także nie porównywałbym ekspozycji forum do blogów, poprzez dwa odnośniki. Totalnie różny usecase.

No i tak to…
Ja se nawet tez coś ostatnio skrobnąłem, ale se leży w szufladzie.

1 polubienie

Mam pytanie na temat funkcjonowania blogów.

Czy wszystkie po napisaniu, przejściu przez moderacje widniejące jako opublikowane pojawiają się w podkategorii blogi na głównej, czy jak to działa?

Hej, zasadniczo nie wszystkie wpisy trafiają na SG Bloga, niektóre są widoczne tylko na stronie autora. Zasada jest taka, większość napisana w miarę poprawnie trafia na stronę autora, ciekawe i dobrze przygotowane wpisy trafiają na stronę głowną bloga, na SG DP trafiają najlepiej przygotowane wpisy z jeszcze ciekawszymi tematami i dobrze napisane.

Mam nadzieję, ze zdajecie sobie sprawę z tego, że 90% treści na blogach przewyższa tą którą proponujecie od waszych autorów na DP.
Na przykład ten ściek.

Koniec niebieskiego ekranu śmierci. BSOD w Windows 11 będzie… czarny (dobreprogramy.pl)

Art o niczym, o zmianie koloru tła i to gówno (tak gówno bo inaczej tego nazwać nie można) było/jest na głównej podczas gdy naprawdę wartościowe wpisy blogowe są gdzieś ukrywane wyłącznie na stronach blogowych.

2 polubienia

nic nie ukrywamy, trwają prace nad przywróceniem wpisów blogowych na SG DP, aaa i zapomniałem jeszcze dopisać, że wpisy blogowe mogą też trafić na SG WP, takiej promocji prywatnych wpisów nie ma nigdzie indziej w polskim internecie.

Co do jakości treści, to twoja ocena i możesz mieć jaką chcesz, jednak staraj się wyrażać swoje zdanie na poziomie a nie jak wyżej (w przestrzeni publicznej pewne standardy wypowiedzi obowiązują), jeśli tego nie rozumiesz idź tam gdzie taki język jest akceptowalny

Tak, a naprawdę wartościowe wpisy z forum, ukrywamy wyłącznie na forum :slight_smile: Weź przemyśl to co chcesz przekazać zanim to napiszesz…

Napisałem taki, wydaje się naprawdę wartościowy, wpis na forum i on nadal jest tylko na forum. Dlaczego ukrywacie go wyłącznie na forum??
:wink:
To oczywiście żart (mimo że taki wpis naprawdę niedawno, kilka dni temu, tu napisałem), ale pokazuje, że czepianie się, że WP nie publikuje na głównej niektórych blogów, jest trochę bez sensu.
Choć… nie całkiem. Bo z jednej strony (ktoś powie) „wasz blog – wasz problem”, ale z drugiej – naprawdę dobre wpisy blogowe ciągną DP i WP. Naprawdę, są takie wpisy, które postronny widz kliknie częściej, niż często wymuszone artykułu z WP.

Podsumowując: myślę że promocja wartościowych wpisów blogowych powinna być na DP, a tych naprawdę wyjątkowych na WP. Wszyscy na tym zyskują, nikt nie traci, więc czemu by nie?

Ale tak było i będzie, fakt, po zmianie layoutu nie mamy możliwości osadzania wpisów na głównej, ale tak jak pisałem już niejednokrotnie prace nad rozwiązanie tego problemu trwają i raczej jesteśmy bliżej końca niż dalej :slight_smile:

Wydaje mi się, że czasami ktoś wpada do wątku całkowicie przypadkiem, walnie swoje pięć groszy i dumnie patrzy na ilość nabitych postów, drodzy, czytajcie tematy i treści tam gdzie uczestniczycie w dyskusji.

1 polubienie

Ja się odniosłem tylko do słów @Kristov_pl który pisze, że żeby wpis blogowy pojawił się na głównej musi spełnić pewne wymagania dotyczące jego jakości. Inaczej pisząc musi być to po prostu naprawdę ciekawy i dobry wpis, dobrze zredagowany stylistycznie i gramatycznie. I oczywiście pełna w tym zgoda. Słuszne dbanie o jakość wpisów kóre mają się ukazać na głównej. Jednak skoro taki rygor publikacji dotyczy blogowiczów to niech uderzą się w pierś i pilnują tego też we własnym podwórku gdzie na głównej publikuje się artykuł na 200 słów o tym, że ekran błędu Windowsa zmienił tło z koloru niebieskiego na czarny. :man_shrugging: Jestem pewny, że gdyby Ziomek (autor tego artykułu) był blogerem to jego tekst o zmianie kolorów nie miałby prawa wylądować na głównej.

2 polubienia

Super admin banowany przez redaktora, no kto by pomyślał…

1 polubienie

I tyle w temacie (patrz mój post wyżej), co chciałeś przekazać tym wpisem? Weź rozwiń, najwyraźniej nie wszyscy ogarnęli komunikację półsłówkami i niedopowiedzeniami, a jeśli nie masz nic ciekawego w temacie dyskusji to milcz. Nie bez powodu milczenie jest złotem… po pierwszym zdaniu cały czar pryska :slight_smile:

Wyluzuj może trochę, zaczynasz nerwowo reagować. Na dyplomatę się nie nadajesz.

1 polubienie

i nie jestem dyplomatą :slight_smile: Spójrz wyżej na wątek i przeczytaj wypowiedź krystiana i wyciągnij wnioski. Twoja wypowiedź też nic nie wnosi do tego wątku…

Fakt, na dyplomatę może i @Kristov_pl się nie nadaje, ale praca w WP to nie jest stanowisko konsula generalnego. :wink: