Dyskusja o silniku forum, oraz o Archu, Gentoo i Manjaro

Dobrze, wszyscy czytajcie uważnie, abyście nie nauczali nieprawdy. KDE NIE WYMAGA JAKIEGOŚ MOCARZA, JEDNAK NA SŁABYCH KOMPUTERACH NIE PÓJDZIE. W PORÓWNANIU DO MOJEGO LAPTOPA, KOMPUTER, KTÓRY POWINIEN DŹWIGNĄĆ KDE MA BYĆ MOCNY

pasi?

Zdefiniuj słaby komputer i jesteśmy w domu.

Bo czy pecet oparty o Athlona 200GE jest słaby?

Słaby komputer - Komputer, na którym KDE chodzi wolno. Mogę juz wejść? :laughing:

No to według mnie byłeś skazany z góry na porażkę razy dwa
Problematyczny system Vista i do tego dochodzi nieszczęsny “laptop” pewnie który już był sam w sobie problematyczny.

1 polubienie

Lapek pamiętał Vistę, u mnie chodził na SparkyLinux, a potem na Manjaro.

1 polubienie

Ja juz chyba nie muszę nic mówić. Uzupełniacie mnie.

Czyli na najlepszym systemie…

Za manjaro masz serducho

Mój komp starszy przeszedł wszystkie systemy ale to był stacjonarny nie laptop - Na Szczęście !!
Ogólnie po mimo znanych plusów i minusow pomiędzy system xp win 7 czy w10 w 95% dało sie z niego przyzwoicie korzystać jak i lnuxa a distro jakie miałem w dawnych czasach to było zwykle Stary dobry Mandrake 10.1 potem przeszedłem na Slackware i trochę od czasu do czasu liznąłem fedore i OpenSuse - Debian swoimi Paczkami repozytoriów wielkości 10 płyt DVD mnie odpychał :sob:

I jak każdy z tych systemów nadawał sie do użytku czego nie można było powiedzieć o Vista.
To był taki system jak ten pierwszy build Windows 10 Alpha wysłany do pokazania :smiley:

Na obu radził sobie bardzo dobrze. Co nie oznacza, że chciałbym do niego wrócić, mając pod ręką wydajniejsze jednostki.

Nie mówię, ale mówię, że manjaro jest najlepszy.
Czy na słabym (patrz definicja) komputerze, czy na mocnym, Manjaro jest zarąbisty.

Ogólnie co do distro to wyznacznikiem jest

  1. obsługa automat czy możliwość dogłębnej ręcznej konfiguracji czy też re-konfiguracji

  2. Lekkość systemu można było zwykle niezależnie od distro szybko zmienić wystarczyło zmienić powlokę czy też doinstalować to żę nie ma jej domyślnie to nie znaczy że jej nie można na tym systemie użyć, doinstalować.

I tu mogą sie pojawić problemy które w miarę wiedzy w 90% przypadkach można naprawić jeśli jakaś powłoka nie działa tak stabilnie jak na innej dystrybucji.
W zależności dla kogo jest kierowany dany system.

I Manjaro właśnie te cechy ma. Dlatego z niego korzystam. Ma dużo repozytoriów, latrwo się programy instaluje, co ma chodzić, chodzi.

Dokładnie i dlatego jest Często polecane tak samo jak kiedyś było Ubuntu
Szczególnie że był spory wysyp ludzi co grają w gry na ubuntu pokazując że gry AAA chodzą też normalnie na systemie.

I jako pierwszy dostal integracje z Compiz fusion co przyciąga plebs który ocenia system na podstawie wyglądu xD - Prace / Stabilność


Mnie się Manjaro kojarzy z chińszczyzną :smiley:
PS: dla niektórych to zaleta.

logo Xaomi vs logo Manjaro

Bez%20nazwy-1

To jeszcze nic ja zawsze znajomej polecałem tinder zamiast spotify
Jak chodzi o muzykę i potem znajoma z kolegami sie tak dziwnie dopytywali ze dziwieniem.

Potem sie kaplem że nazwy podobne i pomylił mi się tinder z tidal :smiley:

1 polubienie

Nie obrażaj Manjaro

Uwielbiam Manjaro, wolę go zamiast Ubuntu, bo Ubuntu po pierwsze (przynajmniej w moich oczach) jest zamulone samym sobą i zbędnymi pakietami, po drugie, nie wszystko na nim działa, jest niestabilny. Z Manjaro nie miałem takich problemów, a co ma chodzić, chodzi.

Manjaro to za najlepszy system się przebiera, gdy nikt nie patrzy. Manjaro robiło mi problemy na dwóch komputerach, czyt. wysypywało się całkiem, xfce sie resetowalo i chowało losowo elementy, plasma działała okrutnie wolno, net nie chciał łączyć albo się gubił. Na Archu może i trochę trzeba zrobić samemu, ale zrobisz to przynajmniej dobrze.