Dyskusje o Windows 7

Spójrz w podpis to wszystko będzie jasne. :stuck_out_tongue:

Portal , nie. Jeżeli instalujesz na HDD USB lub nie na partycji bootowalnej, lub wybierasz domyślny system operacyjny to nie…

Pablo55 , aha :stuck_out_tongue_winking_eye:

czyli moge swobodnie podlaczyc dysk przez USB, odpalic Viste i na niej instalowac Win 7 (wybierajac dysk USB do instalacji) bez obawy ze mi cos nadpisze na dysku w laptopie ?

Próbowałem tak robić… skończyło się ponowną instalacją Visty na kompie. Na razie z Win 7 daję sobie spokój.

a co nadpisalo ci dysk systemowy ?

garol , musiałeś coś zryć…

no wiec jak drodzy koledzy

Jak podlacze dysk USB do laptopa, uruchomie instalacje Win 7 (lub drugiej Visty) na dzialajacej Viscie i wskarze aby instalowalo na dysk USB to czy cos namiesza sie na dysku glownym laptopa ?

Portal , mi nie namieszało ani na laptopie, ani na PC. Nie wiem co goral zrobił, więc nie mogę Ci powiedzieć, że nic Ci się nie stanie…

to trzeba bedzie sprobowac :slight_smile: najpierw zrobie to z Vista (bo moze instalator 7 zle dopracowany)

Portal , WYKONAJ KOPIĘ PARTYCJI!!!

Testowałem dwie poprzednie kompilacje b.6801 i b.6956 i powiem tak - na starym sprzęcie (barton2500 i 1,5GB ramu), 7’ka chodziła chyba lepiej. Z kolei na tym co w podpisie, Vista zdecydowanie przewyższa. Wydajność 3DM i subiektywne odczucia dają górę Viście. W ogóle to Seven otwiera jakoś dziwnie okna, efekt haczenia, vista robi to bardzo płynnie. Seven ma problem z SB live 5.1, podobnie jak dla Visty idzie założyć sam sterownik (od XP, bez aplikacji), aczkolwiek dźwięk jest z trzaskami. Do Seven nie idzie założyć sterów intel’a dla płyty co w podpisie. W b.6956 zmieniono

funkcje kontroli konta użytkownika i np. całkowicie wyłączając ją, nie można mieć na pulpicie gadżetów. Na pozostałych poziomach dodaje do ikon “brzydki” znacznik zabezpieczenia. Nigdy nie udało mi się ułożyć folderów (np. w dysku D) według własnego upodobania. W Viście chwyta się folder i przeciąga na miejsce jakie się chce. To tak z najważniejszych spraw, które nie pasowały mi w siódemce. Czy mieliście podobne problemy?

nie wiem jak wy to robicie ale u mnie za zaden skarb nie chce sie zainstalowac na dysku USB

Podpinam dysk USB (dysk SATA w obudowie zewnetrznej) do laptopa, uruchamiam system operacyjny Vista. Wkladam plyte instalacyjna (vista czy tez Win 7) i wystartowuje mi instalator instalacji. Wszystko idzie dobrze dopuki nie trzeba wybrac parycj/dysku na ktorym ma byc zainstalowany system. Gdy zaznaczam partycje/dysk na interfejsie USB to pojawia sie komunikat ze instalator windows nie wspiera instalacji na USB i IEE…

Portal , a czy ten dysk identyfikuje Ci jako normalny dysk twardy?

tak, normalnie widzi

W instalatorze widzi go jako Dysk1 , a ten co jest w laptopie Dysk0

oto scren z instalacji :

instalacjael6.th.jpg

TO spróbuj przez BIOS, tylko ustaw pierw odpalenie tego dysku w BIOSie

to samo mam przez bios gdy uruchomie laptopa z plyty bootowalnej

Co masz na mysli odpalenie tego dysku w biosie ? (on jest widzialny w biosie, pozniej w instalatorze)

Reasumując wszystkie za i przeciw, warto chyba poczekać te parę dni na wersję oficjalną. Prawdopodobnie będzie to jeszcze nowszy Build od tego 7000.

Mówi się o b7004 Wracając do tego co napisałem wyżej, może pewne niedogodności zostaną już poprawione. Wyczytałem gdzieś, że już b7000 jest bardziej wydajny od poprzednich.

Jeśli finalna wersja będzie taka jak Beta 1 (która jest już na tyle stabilna że wiele osób w tym dziennikarzy korzysta z niej na co dzień) a nawet lepsza to będzie ok.

Stabilność stabilnością, ale jest jeszcze wiele błędów. To, że system nam się nie wyłącza, to nie znaczy od razu, że odpali wszystko bez problemu itd.

Poza tym, skoro MS tak dobrze radzi sobie z siódemką. To nie powinni nie zaniedbywać użytkowników Visty. Według mnie SP2 powinna zawierać tyle poprawek, by choć o 50% stała się stabilniejsza i posłuszna :). Jeżeli MS wyda siódemkę i oleje użytkowników Visty, to już widzę wzrost nielegalnych systemów :confused:

Wskaż błędy. Do tej pory nikt, kto wspominał o błędach nie wymienił ani jednego konkretnego.